Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dumnezeu sa le ajute!!!Doamne,ajut-o pe Diana sa se faca bine!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Laura, ne rugam pentru voi.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Andrada sint in America , acu aflat de la alta inimoasa , Oregon! A incercat sa tel . nr bun dar pacient nu raspunde incearca nmai tirziu. daca vrei nr trimit PM. Ce bine ca nu e singura!! Adica e singura dar sintem multe care sa o ajutam moral!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Doamne fa-o pe Diana bine. Ne gandim la tine Laura, si fii puternica pt. Diana, acum are cel mai mult nevoie de tine.

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Doamne ce nenorocire...am sa ma rog pentru Diana -si pentru Laura sa-i dea D-zeu putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Doamne ce durere... mi se rupe inima... Fie ca Bunul Dumnezeu sa o faca bine pe micuta Diana si parintilor sa le dea putere sa treaca peste aceasta mare tristete.
Doamne fi linga ei.

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Sanatate multa de tot Dianei. Laura b, iti doresc ca Dzeu sa aiba grija de mica ta si sa fie totul bine pana la urma. Ma rog ca starea ei sa se imbunatateasca. Va fi in rugaciunile mele. Doamne ajuta!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns basca spune:

treceam oarecum nepasator peste stiri ca asta nu cu multi ani in urma, acum insa, din momentul in care devenit tatic la rindul meu, nu ma pot abtine, si nici nu vreau sa o fac, am sa las lacrimile sa-mi spele ochii in voie.

cit timp ne va lua pina cind vom intelege ca in ciuda miilor de divergente pe marginea altor mii de subiecte de la politica, la sport si moda, noi, membrii dc, avem cel mai important lucru in comun....copii nostri, preocuparea pentru un viitor un pic mai normal pentru ei.

daca un singur parinte pe dc plinge, noi toti ceilalti ii simtim durerea si am vrea cumva ca empatia noastra sa poata ajuta.

Al Batrin sa-i aiba in paza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Laura_B, m-am rugat cind am citit ca e vorba de o Laura sa nu fii tu... Dar, din nefericire, ai fost. Si daca ar fi fost o alta Laura ar fi fost la fel de dureros, dar pe tine te cunosc, cu tine am vorbit la telefon si ne-ai ajutat atit de mult cu informatii atunci cind am fi vrut sa ne mutam in Vancouver. As vrea sa pot face ceva, dar in afara de lacrimile care imi curg pe obraz si ma impiedica sa scriu.. altceva ce pot face. Ma voi ruga pentru micuta Diana, din tot sufletul si cu toata credinta de care sint capabila. Sper sa fie totul bine, sper sa va aud ca ati ajuns cu totii acasa, sanatosi. Daca primesc un numar de telefon de la spital, mi-ar placeas sa te pot suna, sa stii ca eu si sotul meu sintem alaturi de tine, de voi, in aceasta nenorocire. Daca ai nevoie de ceva si noi, cei de aici, o putem face, numai spune si vei vedea ca nu esti singura. Iti trimit pe PM numarul meu de telefon, nu cred ca il mai ai, desi ma indoiesc ca ai tu timp sa intri pe forum.

Ma gindesc ca poate ar fi bine sa stabilim o zi si o ora, convenabila pentru toate continentele, cind toti cei care vor de pe DC sa ne rugam impreuna pentru Diana. Gindurile bune nasc energii pozitive, care, indreptate asupra micutei poate sa o ajute mai mult decit ne asteptam. Eu si prietenele mele am facut asta pentru o prietena de-a noastra tare draga si foarte bolnava si ne place sa credem ca, in ciuda tuturor medicilor si a celor care nu-i mai dadeau nici o sansa, faptul ca acum este in viata si e relativ bine se datoreaza si puterii gindurilor noastre sincere si incarcate de iubire.
Membri DC, ce spuneti, sinteti de acord? Stiu ca oricum din momentul in care am citit, toti ne gindim si ne rugam, dar daca sursa ar fi un colectiv cit mai mare, cred ca si efectele ar putea fi mai benefice.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Am vorbit cu Laura. Speriata, e putin spus…cum se simte. Are mare nevoie de rugaciunile noastre Diana. Medicii spun ca totul pana acum e un miracol. Fractura la coloana vertebrala e sus langa cap, iar asat inseamna riscuri enorme. Medicii mai cunosc 2 astfel de cazuri fff grave, iar acelea 2 cazuri nu au supravietuit celor 2 luni de dupa operatie. De ce 2 luni, nu stiu, nici Laura nu stie. Diana a fost operata vinerea trecuta, deci maine e o saptaman de la operatie. Pana acum e bine, a avut putina febra, dar e bine. Maine va suporta o alta operatie, I se vor scoate tuburile de respiratie din gura si I se vor pune prin trahee.(mii de scuze ca nu cunosc termeni medicali). Sotul e relativ ok, a deposit perioada cand era mereu sedat si in curand va fi trimis in Canada pt fizioterapie. Cea care are nevoie de ajutor disperat e Diana. Copilul asta e un miracol. Haideti san e rugam pt ea, sa o ajutam sa “sparga” statisticile medicilor. Laura e disperata si nu poate lua hotarari cu privire la viata fetitei ei, chiar daca a fost pusa de cateva ori. Ea spera si se roaga sa se intample un miracol pt fetita ei. Haideti sa ne rugam pt Diana!

P.S. O sa va tin la current cu noutati!


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput