Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 154

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multumim de vesti, ne-am bucura sa sa o auzim si noi, poate un mic filmulet, niste poze, ceva, cand aveti timp !!
Multa, multa sanatate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ce vesti bune! sa de-a Domnul si la mai bune Dienuta!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Sunt vesti atit de bune! Diana pui mic sa te faci bine!Imi inchipui ce fericire pt Laura si Andrei sa-si poata auzi fetita:) Cu pasi mici dar siguri o sa o si vada mergind!Diana te iubimVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:


Ma bucur foarte mult de ultimele vesti.
Desi nu am mai scris de mult timp pe forum , ca am trecut prin ceva dar sunt OK acum, desi obosita si stresata de un curs online pe care il fac, ma rog in continuare pentru Dienuta si ma gandesc cu drag la familia ei.


Am gasit un site canadian cu carti si materiale educationale pt profesionisti care lucreaza cu copii si pentru parinti. Poate va fi de folos candva/cuiva:

http://psycan.com/Default.aspx


Multa dragoste si rugaciuni trimit Dianei, mamicii si taticului ei si familiei ei minunate din Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Lia, multumim de vesti, mai ales asa bune.


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Am intrat in fuga sa va spun citeva cuvinte despre Dienuta.
Am fost la ea simbata si ne-am amuzat ore in sir. Ne-am jucat, am cintat, ne-am ascuns si ne-am gasit si cel mai important Dienuta a avut OK-ul asistentei sa guste putina crema de pe un cup cake. A fost ziua uneui baietel, coleg de suferinta cu Dienuta, a implinit 1 an si drept cadou parintilor li s-a permis sa-l ia acasa pentru citeva ore. Inainte de a pleca, parintii au cumparat cup cakes pentru toata lumea din salon si bineinteles ca una a fost pentru Dienuta. Si da, papusica a mincat cup cake... uurraaa... si a baut apa cu lingurita... si totul s-a dus unde trebuia, slava Domnului. Laura i-a facut section de mai multe ori sa fie sigura ca totul a decurs normal, si multumim lui Dumnezeu a fost bine. Daca totul e bine, si ne rugam neincetat ca totul sa mearga numai inspre bine, atunci Dienuta va putea minca cup cake (mai mult decit un virf de lingurita) si poate si pizza cu spanac de ziua ei care va fi pe 11 Martie.
Laura mi-a spus ca nu vor putea ajunge acasa mai repede de mijlocul spre sfirsitul lui Martie intrucit mai sunt multe de pregatit. Pentru moment, Laura este in concediu, deci toata ziua cu Diana la spital. Asta o face pe Diana tare fericita pentru ca mami este cea mai buna prietena a ei cu care se poate juca non-stop.
Diana arata excelent. Frumoasa ca intotdeauna, vesela, vorbareata de nu se poate si credeti-ma pe cuvint, este super inteligenta. Ne-a dat Laurei si mie simbata niste raspunsuri de ne-a lasat cu gura cascata. Ne uitam una la alta si ne gindeam oare cum noua nu ne-a trecut prin cap asa ceva... E grozava. Am promis ca o inregistrez si o sa o pun aici s-o vedeti cu totii. Saptamina viitoare imi vine sotul din delegatie si cum el e cel cu tehnologia in casa, se va ocupa de asta. Am OK-ul Laurei,vorba ei, numai sa vrea Diana sa vorbeasca cind o filmam. V-am spus ca e o smecheruta de nu se poate.
Ohhh.... ce era mai important uitam sa va spun.... Dienuta a miscat degetele de la piciorul sting la comanda. De vreo 4-5 ori, si in timpul asta eu o rugam sa "nu ma mai stringa asa de tare de deget" ca ma doare... dar ea ma stringea.... se juca.... ne jucam.... dar va jur, ma stringea de deget (usor, dar se vedea miscarea si pe fata ei de citea incordarea sa controleze miscarile). Mi-au dat lacrimile de fericire si i-am spus cit sunt de mindra de ea.... si era atit de mindra de reusitele ei....
A fost o super simbata.... promit sa v-o arat in filmulet cit de curind... si-o sa vedeti cu ochiii vostri o minune de copil.... nu conteniti sa va rugati pentru Diana.... rugaciunile vostre valoreaza mai mult decit tot aurul din lume in fata lui Dumnezeu.... Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti si pe toate. Doamne ajuta!

Cu drag,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

nu ma mai scris de mult la dienuta la subiect, dar am citit mereu, ma bucur enorm pentru reusitele dienutei stiam ca este o invingatoare si nu face decat sa imi confirme acest fapt.

este in rugaciunile noastre si in capul listei lang avladut ori de cate ori merg la biserica!

Dumnezeu e mare si face minuni!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Lia-multumim de vesti,mi-audat lacrimile ca de fiecare data-Doamne Ajuta sa ii fie bine Dianei,sa mearga curand acasa!
Laura-multa putere in continuare,ne rugam si va pupam!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia, multumim pentru vestile extraordinare !!!
Doamne ajuta in continuare sa se faca repede bine Diana !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ce vesti minunate! Bravo Diana Ne rugam in continuare ca papusa noastra sa se faca cit mai repede bine !

Mergi la inceput