Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 114

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Laura, va doresc multa, multa tarie, si voua, parintilor si micutei voastre sa se faca bine cat mai repede.
Va pup!


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna Fetelor,

Am fost aseara la spital, le-am gasit pe fete binisor, Laura era insa un pic trista, pentru ca Diana fusese cam suparici de dimineata, si ii spuses lui mami ca e suparata.. si mami o intrebase de ce, iar ea a spus.. "because I can't..".. saracu puiu mic :(( ...

Sofie era acolo cand am ajuns, iar de dimineata venise Kefi, s-a intilnit cu Andrei...

Kefi, Laura iti multumeste din inima ca ai fost acolo, si te mai asteapta cand ai timp

Deci asa cum au mai scris fetele, in urmatoarele 2-3 saptamani, Dianei i se va scoate haloul si se va verifica cum s-a sudat operatia. Sa ne rugam sa fie totul bine

Simonna, ai perfecta dreptate si chiar am vorbit aseara cu Sofie si Laura despre asta... dar lor le-a promis avocatul ca va rezolva cu acest trust account, si sper ca asta sa implice si ceea ce ai spus tu, adica posibilitatea deducerii acestor bani la taxe de catre donatori... oricum, Laura ne va anunta imediat ce avocatul a rezolvat aceasta treaba..

Doamne, Ajuta pe Dienuta noastra sa invinga!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

anca si celelalte fete (o pomenesc doar pe ea pt ca ne cunoastem), va multumim pt ca ne tineti la curent si va rugam transmiteti-i laurei gandurile noastre bune si imbratisari iar dianei un pupic mare si magic care sa o faca sa poata face tot ce facea inaintea accidentului.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Anca- multumim mult de vesti- te rog transmite-le fetelor ca ne rugam pt ele si pupa-le si sa fie tari, sigur se va intampla o minune si Diana se va vindeca mai repede.
Dc mai pot ajuta cu ceva, te rog anunta-ma!Numai bine si pupici!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Anca, LiaMaria mutumim pentru vesti!

Urmatorul pas pentru Dienutza e foarte important: scoaterea haloului.
Sa Dea Domnul ca totul sa fie bine! O sa-i fie mult mai usor Dianei daca scapa de el.

Cind va mai duceti la spital va rog sa-i transmiteti Laurei ca ma poate suna oricind daca mai vrea sa vorbeasca cu mine sau mai are intrebari medicale. Va multumesc!

Doamne Da-i sanantate Dianei si Laurei putere sa lupte pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna tuturor,

Diana a fost vesela aseara si mi-a zimbit mult. Ne-am uitat la desene, am ascutltat-o pe mami citind 2 povesti cu printese, am fost rebotezata "The Beauty" si Gabi, sotul meu, este "The Beast" si ne-am amuzat teribil cind "the crazy bird" ne ataca pe deasupra cartii. Laura era un picut obosita, dar zimbitoare si grijulie ca intotdeauna. A fost "Dienuta's nurse" pentru prima oara aseara si s-a descurcat super bine. S-a ocupat de tot: suction, schimbat si curatat tubusorul, lucrat cu toate aparatele alea care pe mine ma sperie; dar ea a fost grozava si Dienuta a acceptat-o foarte bine.

Curind, tubusorul din nas prin care Dienuta este alimentata va fi scos si prin laparoscopie ii se va monta altul prin burtica care va merge direct in stomacel. Inca nu stim cu certitudine data, dar Laura ne va tine la curent. Asteptam cu nerabdare si vizita doctorului pentru a ne spune cind va fi scos haloul si vestuta si ne rugam incontinuu ca totul sa fie bine. Doamne ajuta puiu mic!

Andrei a fost pentru a doua zi la servici si pentru ca in prima zi (Luni) nu s-a odihnit deloc, a venit direct la spital, ieri (Marti) n-a mai fost in stare, a fost super obosit asa ca a mers acasa. A vorbit Laura cu el de la spital si era bine, doar obosit.

Laura a vorbit cu avocatul despre trust account si se pare ca azi-maine vor merge impreuna la banca pentru deschidere.

Acum am terminat de vorbit cu Laura la telefon si mi-a spus ca Diana este vesela si zimbeste, dar nu vrea sa o lase pe mami sa mearga sa-si cumpere o cafea , iar mami e cam somnoroasa.

Va imbratiseaza pe toti si pe toate si va roaga sa n-o uitati pe Dienuta in rugaciunile voastre.

Va pup si Doamne ajuta!
Lia



Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Lia, multumim mult pt noutati! Bineinteles ca nu o uitam, suntem cu gandul la ea si ne rugam pt ea si parintii ei.

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Ma bucur mult cand citesc ca Diana este zambitoare si vesela.
Doamne ajuta

Andrei si Laura, multa sanatate si putere in continuare.

Ma rog zilnic la Dumnezeu sa aibe grija de Diana sa faca bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

bunul d/zeu sa va dea putere si forta sa mergeti mai departe si sa depasiti pe rand toate obstacolele vietii!!
desi nu va cunosc ff bine ori de cate ori am ocazia intru la aceasta rubrica pentru a ma informa cu privire la starea de sanatate a micutei diana! ma bucur de fiecare data cand citesc ca este mai bine si vad ca usor usor incepe sa progreseze.

iris mami de maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:


Azi vineri, 20 iulie, ii vor scoate Dienutei haloul si vestuta. Va voi da vesti dupa ce ma voi intoarce de la spital.

Va rugam din suflet, spune-ti o mica rugaciune pentru puiutul nostru ca totul sa fie bine.

Cu drag,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput