Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 108

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simi spune:

In fiecare zi intru aici sa vad ce-a mai facut Dienuca si azi, o veste minunata! Scumpa mica a miscat degetelul! Puiul mic! Sa ne rugam in continuare pentru ea!
E o curajoasa, ca si parintii ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, am vorbit cu Laura la telefon, mi-a dat lista celor care au trimis bani direct la ea, va multumeste pentru tot ceea ce faceti pentru Diana! Mi-a zis ca o vor muta pe Diana pentru ca intra in ingrijirea altui medic, care din cate am auzit cand am fost acolo, e f. bun profesional si comunica mai mult cu pacientii / familiile lor.. asta ar insemna mult pentru Laura pentru ca informatiile venite de la restul personalului medical sunt confuze si incomplete adeseori..

Diseara merg la fete si le voi duce pachetele de la nelia si ocebine, si voi mai scrie mai mult dupa aceea..

Multumim lui Dumnezeu pentru ca rugaciunile noastre sunt auzite




www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

scurt scurt ca sunt pe fuga

am primit deja 3 apeluri de la niste familii inimoase de ROMANI CARE VOR PUNE CEVA IN PUSCULITZA DIANEI

O sa va informez mai multe cand am si eu mai multe detalii, cer permisiunea de a prelua si anuntul scris de....am un lapsus in engleza, deocamdata sunt cam prinsa la servici nu am timp de tradus in franceza, dar cel in engleza isi spune mesajul, asa ca-l pot utiliza.

Daca aveti ceva noutati despre site, scrieti va rog si aici, nu intru in fiecare zi si la umanitare din lipsa de timp, multumesc pt intelegere

O zi buna tuturor si asteptam vesti Anca despre ziua fetelor

Cand o muta pe Diana?

LUPTA DIANA, SUNTEM CU GANDUL SI SUFLETUL ALATURI DE TINE, NE RUGAM IN FIECARE MINUTEL SA TE FACI BINE

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Am fost aseara la fete si le-am gasit binisor, Diana a avut un pic de febra dar mami i-a pus comprese reci si i-a trecut.. Le-am dus cartile, jucariile si card-urile de la voi, Diana a fost incantata, a zambit, le-am citit impreuna si mami le-a pus pe pereti, pe usa...acum peretii sunt aproape plini cu card-uri, desene, baloane, flori si animalute...Laura si Diana va multumesc inca odata pentru eforturile si gandurile ce se indreapta catre ele, si spera ca in curand Diana sa se poata revansa facand desene la fel de frumoase pentru copilasii vostri.

Deci fetele s-au mutat ieri intr-o incapere alaturata dar care tine de TCU (transition care unit), si din cauza mutatului au fost un pic mai obosite.

Trebuie sa va spun ca am inteles de la Laura, care vorbise cu doctorul, ca fractura (sau sectionarea spinarii) nu este completa !!! Mie mi se pare asta o veste extraordinara, si asta in primul rand pentru ca vine din gura doctorului, stiu ca aici medicii sunt destul de rezervati, si nu prea se aventureaza in presupuneri... desigur, pe parcursul urmatoarelor luni, inca ramane de vazut ce se va recupera si pana la ce grad.

Doamne, ajuta pe Diana in continuare, sa isi revina!



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Doamne sa fie adevarat tot ce spuneti! N-am mai intrat cauza examene 3 sapt asta dar am citit.
Care i-mi da si mie un nr tel Laura??? Va rog! ea m-a chemat din State , eu am actionat , acum va imbratisez pe toate cele care sinteti alaturi de ea , dar credeti-ma vreau s-o aud din nou! I-mi da cineva un PM? Sarmina! si Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Anca, multumim pentru inca o veste buna!
Noi continuam sa speram si sa ne rugam pentru ea!
Diana, sa fii puternica si sa lupti, scumpa mica!
Doamne Ajuta!!

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Dumnezeule, ce minune, Anca, e nemaipomenit ce ne spui! si ai dreptate, un medic nu s-ar hazarda sa dea sperante desarte si sa afirme ceva indoielnic! Dienuta scumpa, Doamne ajuta in continuare! Laura, putere si rabdare.

p.s. Soni, ai PM.


Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Doamne ce ma bucur sa citesc vesti bune despre iubita mica si scumpa DIANA!

Laura, te imbratisez si te rog sa fi puternica pentru iubita ta draga Diana.

Andrei, sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Dumnezeule sfant, asta-i o veste buna!Scumpa mica, lupta in continuare, noi suntem cu tine!
Ajuta Doamne copilul asta! Ne rugam in continuare pentru ea!

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Doamne Ajuta Dianei si parintilor ei !!
Sa avem numai vesti bune de acum incolo.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput