Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

madic - ne vedem la mare????
nici eu n-am luat nimik...ma mai gandesc daca le iau ceva sau nu..avand in vedere ca stef va continua sa mearga la gradi si peste vara....asa ca...n-am idei!
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetelor!

azi aavut tudor serbare la gradi.
a fost prezentator, l-am imbracat cu papion roshu si pantaloni negrii (o sa pun poze saptamana viitoare). cu okelarii lui si cu moaca serioasa, a fost scump de nu-mi mai incapeam in piele de mandrie... a fost aplaudat mult, mai ales ca a fost primul care a 'prestat'...

in general serbarea a fost reusita, se cunoaste ca a mai trecut juma de an de la craciun, cand a fost un dezastru mititel...

au avut doua scenete, cu cate 10- 15 copilasi, "La doctor" (unde a fost tudor prezentator) si cealalta "Ingrijesc o floare". au fost scumpi totzi, au spus rolurile mai bine, mai la gramada, unii in locul altora samd...

la programul in engleza erau deja obositzi, asa ca a avut loc o mica rascoala, alergau totzi si tzipau in microfon, a trebuit sa traga cortina si sa-i linisteasca doamnele. al meu avea ce avea de se tot ciupea cu colegul de langa el, alergau si tzopaiau cu scaunele, asa ca a trebuit sa stau langa ei si dupa ce i-am amintit de vreo 2-3 ori ca am terminat cu premierea la Mc Donald's si-a revenit si a spus si el versurile la ultimul cantec (asa ca pot sa zic ce, desi a boicotat la greu programul englez, poate-poate reuseste sa fie mai 'nativ' decat mine... )

bogdan a fost spectator si a comentat non-stop, mirat: asa faceam si eu, mami, cand eram mic???

cam asta ar fi, maine am prezentarea lucrarii de disertatzie asa ca ma duc sa mai citesc un pic... sa-mi tzinetzi pumnii ca trebuie sa-mi fac curaj sa intru printre primii, dupa aia am drum lung pana in Poiana Brasov, unde ma intalnesc cu iubitul meu sotz... (el e de azi acolo)

gabi - bine ai venit! dupa cum stii intentzii bune au existat, da' au murit in fasha... asa ca noroc ca ti-ai rezolvat singurica problema...

marox - examenele au fost ok, mercic de intrebare! pe undeva ar trebui sa-mi fie rusine ca ma bucur sa absolv un master pt care am invatat mai nik, dar dc asta e sistemul... io m-am adaptat! pe diploma scrie ASE bucuresti, o am in palmares si asta e suficient... ca de stiut stiu la fel de multe ca si ceilalti colegi ai mei... mi-a trecut pe la ureche si atat!

magda - cumnata mea a facut operatzie cu laser ca tine, pt scoaterea vezicii biliare. s-a simtzit rau de tot vreo 2-3 luni dupa asta: dureri de burta si senzatia ca se sufoaca - ca avea aer prea mult in stomac si nu resusea sa il dea afara. vezi ce zice dr, ei i-a dat debridat si nu mai stiu ce medicam pt aerofagie, desi nu prea a ajutat-o! sper ca tu sa ai mai mult succes si sa gasesti rezolvare... stiu cat e de neplacut...

pupici cu lipici,

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna fetele,

Hai ca o iau eu la rost pe Carmenutza - pai bine mey nu mai dai tu un semn de viatza cu lunile????? Chiar m-am gandit la voi dar cum nu am telefon nimic...am crezut ca ne-ai uitat de tot, oricum.

Acum vedem pozele Alinutzei, ma pregatesc sa vad 2 papusele!

Nma, ca exercitii generale, o pun sa umfle obrajii, sa miste limba sus, jos, dreapta, stanga, aburim oglinda, suflam cu paiul intr-o cana cu apa. Apoi pt r incerc s-o fac sa imite sunetul unui motor. N-am reusit inca...Ii pun manutza pe gatul meu sa simta vibratia ...mai caut prin carti ca deocamdata n-am avut succes dar nici n-am insistat ce sa zic...

Madic
, nu stiu nici eu ce cadouri sa iau pt gradi. Le-as face cani cu poza Taisiei si sa scriu ceva simbolic acolo. Ma gandesc.

Taisia de luni are bronsita asa ca pauza gradi. Sper sa fie bine marti si mai prinda si ea o zi inainte de serbare.

V-am pupat,

Asteptam o noua intalnire


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Salutari de la Florenta :)

Avem internet la hotel asa ca mi s-a facut dor de voi. E tare frumos, mult mai frumos ca prima oara cand mi s-a parut un oras cam murdar si aglomerat. Cred ca acum am alta dispozitie asa ca ma incanta.

In afara de monumentele de arta si de picturi pe care le stie toata lumea, sunt o groaza de scutere si de motociclete, vezi inclusiv doamne in fusta mini si barbati la costum pe ele, muuuuulte biciclete - numai rablamente :), nu prea te lasa lumea sa treci pe zebra - pe unii chiar io-a claxonat un motociclist, nu va spun ce s-a auzit in urma lui :), genti si pantofi de pur si simplu innebunesc, cafea ex-cep-tio-nala - cafeaua din benzinarie bate orice cafenea scumpa din bucuresti, nu vezi pipite dar cu toate astea italiencele sunt tare dezinvolte si pline de farmec, toata lumea e vesela, paste paste paste (si kg in plus, asta nu mai zic...)

Ieri am urcat 463 de trepte in cupola de la Santa Maria del Fiore si mi-am dat sufletul, dar a meritat privelistea. Am facut un tur cu autobuzul si am vazut cartierul elegant, cu niste vile de toata frumusetea si gradini minunate, era superb... Mi-a placut mult San Marco si chiliile calugarilor, desi erau atatia turisti tot simteai austeritatea de odinioara.

Mi-e dor de fete si ieri am descoperit un Disney Store. Lacoma din mine nu a tinut cont ca abia incepuse ziua, asa ca am dat iama si toata ziua prin muzee m-am carut cu ditai pungoiul cui salteluta gonflabila cu Nemo dupa mine :).

Romana, eu am dat examenul de soferie de 4 ori pana sa il iau si zau ca acum n-am nici o problema. Ia-o usor. Oriocum daca inveti in Bucuresti o sa poti conduce oriunde in lume :) (poate mai putin in Istanbul...) Si poti sa iti iei ore in plus daca alea 30 nu iti ajung.

Alinuta, imi amintesti de fetele mele si iar ma apuca dorul...

Madishor, am fost la George Michael. Frumos, dar nu se compara cu atmosfera de la un concert rock... Cu stresul la fund, cine imi zicea mie dintre voi cele plecate ca nu ii sterg pentru ca nu pot sa-i atinmga ca poate fi abuz sexual?...

Claudya, tot nici un semn? Nu mai stie nimeni nimic de ea?...

Gabitz, bun venit inapoi. Ce o sa aiba Stef, surioara sau fratior?

Eu nu le iau nimic educatoarelor. O trimit pe mama cu un buchet de flori si atat.

Maine plecam in Toscana, termina si sotzul meu congresul.

Va pup si ne auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

A implinit si Fred o luna, mi se pare asa straniu sa numar din nou lunile , dar intr-un fel e reconfortant...ma simt din nou tinara! Mai fetelor care nu aveti inca 2 copii, sa stiti ca ma alatur si eu grupului care ridica in slavi fenomenul (si pe care nu il intelegeam/ credeam in totalitate pina acum ): tare bine e cu al doilea, nu mai am (aproape) nici un stres, nu stiu daca de la asta sau pur si simplu copilul e foarte linistit - maninca, doarme, miauna nu plinge, iar saptamina asta cind am fost doar cu el acasa a fost parfum, parca am avut vacanta . Vineri am fost si l-am masurat: a luat un kil si 6 cm, e asa haios cum a facut falcute si picioruse grasune...totusi mai are ceva de crescut pina sa se poate juca cu Luca, care numai asta intreaba de la mare: a mai crescut Fred?

Dana - faza cu magazinul Disney am patit-o si eu la Venetia anul trecut, am plimbat o ditamai punga cu masina din Toy Story pe toate vaporetto, canale, poduri... . Cit despre concert: a fost ok, mai ales finalul, ptr mine insa nu s-a comparat cu DM, a cam facut fund de vadana domnul Michael, show n-a prea facut, noroc insa ca vocea e super si i-am iertat multe pacate...Astept acum cu nerabdare Rolling Stones

Carmenutza - sa nu indraznesti, dezertoareo !!!

Alinuta - v-am vazut pozele, sint super, mai ales dupa ce le vezi pe primele 2 in care Anna pare maaare, vine poza 3-a care restituie adevarul asupra domnisoarei

Despre invatatul la gradi: Luca a invatat o gramada de chestii mi se pare, de genul: imbracat/ dezbracat singur, incaltat, dar si cintecele/ poezii pe care le reproduce cind are chef, de regula cind te astepti mai putin, stie o gramada de cuvinte in engleza, daca le repet cu el ramin, daca nu...dupa citeva luni dispar din notiuni, dar stie animale, culori, numere si alte notiuni simple, a invatat sa numere pina la 10, si pina la 4-5 chiar reuseste sa numere concret diverse obiecte...eu per ansamblu sint multumita, nici nu-mi doresc sa stie prea multe de acum, ca mai are inca 3 ani de gradi si multi de scoala...timp berechet sa invete. Pina acum educatoarele mi-l laudau mereu pe Luca de copil de cuminte, insa ultima data mi-au povestit cum s-a obraznicit, evident exact atunci cind au avut un fel de lectie deschisa ca-si dadea una din fete definitivatul : a batut din picioare, a comentat, n-a raspuns la intrebari si nu mai stiu ce...se pare ca incepe sa devina si el copil normal, vorba lui taica-su

Despre intilnire: a fost super, locatie e minunata ptr mers cu copii mari ca ai nostri, am stat 5 ore acolo si n-am avut treaba cu Luca, copiii s-au jucat frumos impreuna, au facut gasti, a fost haios. Cine vrea sa vada pozele sa-mi dea PM ca sa dau linkul.

Aveam o datorie mai veche, ptr cine vrea sa vada: mobila camera copiilor (sint si poze cu leaganele din fata blocului nostru, nu e chiar mobila noastra, dar sint si astea destul de la indemina )

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Iar am ajuns internata in spital cu fetele.Mara a facut iar pneumonie , asociata cu o infectie urinara, a varsat zile in sir si s-a deshidratat, astfel ca a stat 12 ore non-stop in perfuzii.Sofia a facut si ea o infectie seroiasa a cailor respiratorii superioare.Acum sunt amandoua pe antibiotice intravenos.
Cornelia –din 22 iunie suntem o saptamana la Neptun, tare as vrea san e vedem.
Gabi-bun venit din nou.Sarcina usoara!



Ama - mama Marei(29.07.2003)si Sofiei(12.08.05)Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

gio am retinut. multumesc

dana distractie placuta in continuare. cele 463 de trepte probabil compenseza kg in plus de la paste. sper sa ai parte de vreme buna.

anamaria asteptam poze de la serbare.

andra pt fred. sa creasca mare si voinic.
frumoase pozele de la intalnire. se vede ca toata lumea s-a simtit bine.
si mi-a placut patul cu scara. este cumparat sau facut pe comanda?
si la noi au aparut foarte multe parculete moderne pt prichindei.

pupici la toata lumea

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Oooff mai Pufulet, multa sanatate fetelor!

Claudya din cate stiu eu e bine, dar poate intra si ea sa va zica cateva vorbe.
Alinuta, am vazut pozele super! Mai Alinuta da ce ochi albastri mai ai, ptiu sa nu te deochi! iar fetele nu mai zic niste scumpe!

Andra, vazut poze, ma inspir si eu pentru cand o fi sa fac camera lui Razvan.

Multumesc de urari fetelor, eu ma simt un pic mai bine, mi-am mai revenit desi 2 zile am fost super naspa, ziceam ca gata am avut niste dureri de stomac, burta nici eu nu mai stiu ce erau, cum zici si tu Anamaria de cumnata ta, eram si ametita, de-abia ma ridicam din pat, sper ca am trecut greul oricum de luni trebuie sa ma duc la servici ...sa vad cate ore rezist si acolo...

sa nu uit LA MULTI ANI!!!! DAVID sa cresti mare si voinic!

va pup



Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna...
andra - multumim de poze. frumoase...
magdone - las ca trece....
pufulet, gio - multa sanatate fetelor.
si noi ne pregatim de serbare...stef va fi prezentator.abia astept.
pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

fetelor, incerc si eu, poate am noroc...

finutzul meu din bucuresti este ied la serbare. mama-sa e disperata ca a aflat tarziu si nu ii gaseste costum - a incercat la o firma unde se inchiriaza costume si erau toate date!

din intamplare, are cineva costum de ied pt copil?!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput