Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

!

Anamaria, abia vineri il vede medicul de aici si daca si el imi spune ca e nevoie de operatie, o sa sun la Bucuresti.

Gabi, ma bucur mult ca sunteti bine! Pupici!

La gradinita, Maria incepuse in forta, dar vad ca in ultimul timp au lasat-o mai moale. Fiind la grupa mijlocie, fac un picut mai mult. Se axeaza si ei pe colorat, desenat, pictat, decupaje etc. Despart in silabe, numara, aduna/scad (cu 1 ) au 2 caiete speciale in care fac diverse exercitii, dar cel mai important e ca se simte bine. Luni avem serbare!!!

Andra, la inot, Maria intra in bazinul mic, fara prea mare entuziasm (ii ia ceva timp sa intre). Odata intrata in apa nu o asculta deloc pe antrenoare (care mi-a spus sa nu ma astept ca Maria sa si invete sa inoate prea curand ) si nu se prea clinteste din loc. In rest, e foarte incantata si povesteste tuturor ca se duce la inot si abia asteapta sa mearga din nou.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

azi nu stau prea bine la capitolul timp liber si mai sunt si tare lesinata. am iesit sa il duc eu pe alex la gradi.
adevarul e ca si alex la gradi deseneza, picteaza, modeleaza, decupeaza si fac ceva multimi. poate ca ma asteptam eu la mai mult caci acum mi se pare baiat mare. el si acum incurca unele culori de baza, iar bona se minuna de o fetita de 3 ani ca nu stie culorile. ea nu remarcase ca alex nu le stie prea bine. de fapt daca il iei prin surprindere spune bine, dar daca insisti cu ele le face varza.

vreau sa-l trimit si eu o luna pe alex in tabara la bunici. e bine ca la noi exista si varianta asta.

de fapt intrasem sa spun un LA MULTI ANI VANESSA! sa cresti mare si frumoasa. multa sanatate si tot ce e mai frumos.

o zi buna tuturor!

nico29+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Vanessa!

Mami Renisor, ne mai poti da niste vesti despre voi? Sper ca sunteti bine.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_s spune:

Pentru toti parintii bucuresteni care au copii de gradinita, in acest week-end (8-10 iunie) va fi un targ de gradinite particulare la Palatul Copiilor, cu multe surprize si petrceri pentru copii!

Este si un topic deschis pe aceasta tema: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101711

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

La multi ani Vanessa!! sa cresti mare si frumoasa!

Madishor, si Razvan la fel cu scurtatul cuvintelor, el la motocicleta zice mociocleta murim de ras

Gabi, bine ai revenit, pupici

Fratilor, oi fi scapat eu de apendice, dar am niste dureri de stomac de nu se poate, nu stiu daca e ceva legat de operatie sau nu dar nu e in regula.

Cu casa nu avansam deloc, am luat niste preturi de la niste meseriasi romani care ne-au linistit definitiv, cred ca nu mai facem nici o renovare, zugravim si atat.

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

ce animale sinteti. v-ati intalnit si n-ati dat si voi un telefon, un mesaj, o carte postala, un porumbel voiajor, o piatra-n geam. nimic, frate, nimic. sa va fie rusine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

bubulina mea mica are azi o luna! zau nu stiu cind a zburat timpul! a luat deja aproape 1 kg in greutate, s-a lungit, a facut falcute si pulpite, as pupaci-o toata ziua. sa nu mi-o deochi, e un copil tare bun: maninca, doarme, umple scutece, macane mai mult noaptea decit ziua, dar una peste alta - creste. si asta e important. noptile dormite in fuga se uita, fetele sa fie sanatoase, restul trece de la sine. despre alex, ce sa spun? n-as fi putut sa-mi doresc un copil mai bun, si nu vreau doar s-o laud, dar ii multumesc pentru ce suflet mare are: nici un moment de gelozie, nici un fel de criza, nici un dram de ostilitate fata de papadia mica. ba dimpotriva, sint momente in care reuseste s-o linisteasca, ii vorbeste, o alinta, o mangaie si o dragaleste asa cum spune ea "ca o mamica mai mica", si zau ca functioneaza. mi-e drag de mor sa le vad pe amindoua si doamne abia astept ziua cind o sa le privesc jucindu-se impreuna. sint o mamica tare tare fericita! e-adevarat ca atunci cind vorbeste despre anuca zice "anuca mea plinge si vrea tot timpul laptic! parca mereu ii e foame!"
saptamina viitoare se termina gradinita, primul an de gradinita care a zburat parca intr-o zi. sint multumita de gradinita la care merge, a invatat multe anul asta, au trecut prin tot alfabetul (nu stie sa-l spuna cap-coada dar stie toate literele), au invatat numerele si sa numere de la 1 la 20 (acum stie si in engleza si in romaneste), iar la capitolul vorbire a facut progrese evidente, le turuie in ambele limbi bine de tot. si ea stilceste cuvinte si maica-mea sare repede s-o corecteze, dar si mie imi par atit de dulci la virsta asta ca parca n-as schimba nimic. plus ca e usor sasaita si asta-i da un farmec in plus la stilceala! maine avem serbare si chitaie de emotie pentru ce surpriza au pregatit parintilor. pentru vara am inscris-o deja la un curs de gimnastica si as vrea s-o inscriu si la dansuri din nou.
de ziua ei ne-am propus sa mergem la disneyland, si daca toate merg bine pina atunci, acolo o serbam. alt motiv pentru ea de fericire si nerabdare.
am vazut pozele de la intilnire: ce maaari au crescut copiii! gabi, ma bucur mult ca esti bine si tu si burtica! sarcina cit mai usoara in continuare!
romana - bafta multa cu scoala de soferi! inceputul e greu, cu timpul o sa ti se para toate mai usoare. eu si acum zic ca daca ar fi fost sa dau examen in romania, in veci nu mi-as fi luat carnetul.
magda - esti bine cu operatia?
andra - ce face fred? cum te descurci?

am pus citeva poze cu bebelina http://family.webshots.com/album/559325615UxBOCo

Alina si Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
magdone - din cate stiu eu, e normal ca o perioada...cam o saptamana, max 2 sa te doara stomacul dupa operatia de apendicita....stai linistita...
alinutza - wow...ce fete frumoase....unde ziceati ca stati????sa-ti traiasca si sa te bucuri in continuare de ele, macar la fel de mult ca si acum!pupici.(de la stefi)
si noi avem serbare joia viitoare....stefan va fi prezentator.sunt tare curioasa.
va pupic dulce pe toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Neata fetele,

LA MULTI ANI! pentru Selina, Vanessa si David (Amarantina) si rugati-le pe mamicile voastre sa mai dea un semn de viata si pe aici

Gabi - imi pare tare bine ca te-ai hotarat sa revii, multumim de pozele de la intalnire, ca noi, cascati cum sintem, am uitat sa luam aparatul din dotare, dar promit ca la urmatoarea intalnire nu-l mai uitam .
De aici se intelege ca si noua ne-a placut si ca mai vrem, numai ca intre 25 iunie si 08 iulie vom fi in concediu. In afara acestei perioade, ne inscriem pe lista, mai ales ca am ramas datori cu tortul .

In rest, miercuri avem si noi serbarea, i-am luat rochita (mi-am luat de-o grija), a invatat si poeziile, asa ca in fiecare dimineata ma intreaba: mami, azi facem serbare?

Cat despre ce invata la gradi, eu m-am mai plans pe-aici ca la noi ii "indoapa" cu multimi, daca n-au facut multimi anul asta, de mi s-a luat si mie, daramite lor. Saptamana asta au evaluarea finala, iar printre picaturi mai invata sa scrie cifre pe contururi pre-tiparite (punctat - intelegeti voi ).

Voiam sa va intreb si eu cam ce le luati voi la doamne de sfarsitul anului, ca la noi nu exista bunul obicei sa punem bani toti si scapam de grija, asa ca in w-e asta trebuie sa termin si cu cadourile... Speram sa plece Dan la Sofia si sa le iau de-acolo niste briz-brizuri de argint, dar n-a fost sa fie, asa ca tre' sa ma descurc loco si sint intr-o mare criza de inspiratie. Eu nu prea le-am cadorisit decat la ocazii gen Craciun, 8 martie si atunci le-am luat in general cosmetice, dar acum parca as vrea altceva. Imi dati si mie idei?
Bineinteles, intrebarea e pt fetele de-aici, nu pentru Madishor si Magda, care au scapat (zic eu) de stresul asta .

Edit, ca sint cascata:
Alinuta, sa-ti traiasca bubulina, si sa mai faci, ca tare frumosi copii aveti!

Magda - recuperare usoara dupa operatie, eu nu stiu daca e normal sa doara, dar iti urez sa revii la forma maxima cat mai curand.

Va pup si ne mai auzim.

Madi si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


alina felicitari pt luna inplinita. ma bucur ca sunteti bine si ca fetele se inteleg. dupa ce am citit postarea ta mi s-a facut o pofta de tinut bb brate. abia astept si eu luna august sa-mi vad bebelusa.
si tare frumosi sunteti toti patru.

la alex la gradi nu cred ca se mai face serbare caci nu prea are educatoarea cu cine sunt doar 5-6 pici prezenti in clasa.

nici eu nu stiu ce sa-i cumpar educatoarei. pana acum se strangeau bani, dar eu nu le cunosc pe mamici si cum nu a luat inca nimeni initiativa va trebui sa ma gandesc la ceva.

sa aveti o zi buna.

nico29+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput