Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Buna dimineata!
In primul rand doresc multi ani fericiti si sanatosi copilasilor nostri care au implinit deja 4 ani. Nici nu imi vine s cred cum a zburat timpul.
Nu am citit nimic din urma , dar ma voi sradui, pentru ca de azi sunt in concediu pt 3 saptamani. Ne simitm putin mai bine si sper sa fi trecut totul. Poate avem timp sa ne mai intalnim si cu copiii si singure ca a trecut atata vreme de cand nu ne-am mai vazut.
Va doresc vacanta placuta si multa sanatate.

Magda si Alex(3 ani si 8 luni)
http://photos.yahoo.com/magdacorlea
,,Lasati copilul sa vada, sa auda, sa descopere, sa cada, sa se ridice si sa se însele! Nu folositi cuvinte când actiunea, faptul însusi sunt posibile!’’



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetele!

cu maaare lene si greutate m-am urnit pt inca o zi/ saptamana la servici....
AMR 3 zile pana la vacanta (daca nu socotesc ziua de azi, care desi abia a inceput o consider 'finished' )

daca da Dumnezeu si se intoarce vara in Romania, voi fi cea mai fericita, pt ca planul este sa stam la mare maxim pana pe 28-29 septembrie, adica cat tine concediul... asta daca nu cumva papam banii mai devreme?!

in rest, ce sa zic, saptamana trecuta a fost cu bune si rele, a murit un fin al nostru (cancer, 43 de ani, copil de 8 ani si sotia casnica) si printre un priveghi traditional si horror - poate si pt ca eu nu mai fusesem vreodata la astfel de inmormantare, traditionala: cu bcitori si tot tacamul... ca in filmele de groaza, ce sa zic?! bine ca m-a facut mama la oras! - am avut un fel de petreceri pt zilele noastre de nastere (eu pe 2 si adi pe 5).

ieri am fost cu copiii si cu niste veri la un restaurant, in Mall, unde am mancat si pustii (2 din dotare si 2 fete ale verilor) au topait vreo ora pe o jucarie gonflabila cu topogan, un fel de saci de box si alte kestii; cred ca copiii s-au distrat muuuult mai bine decat noi...

cam astea sunt noutatile de la noi, sper sa am o saptamana mai lejera la serviciu si sa mai intru sa va salut inainte de plecarea in concediu, daca nu imi iau de acum la revedere pana prin septembrie


Edit: am uitat sa va povestesc ca saptamana trecuta am fost cu copiii la dentist - il programasem pe bogdan pt detrartraj si am rugat asistenta (dr era in concediu) sa il vada si pe tudor, daca are vreo problema, doar asa, ca o prima consultatie...

cu bogdan a fost muuult mai bine deat prima oara (cand am stat acolo vreo 2 ore...). nu se mai facuse tartru chiar asa de mult, desi nu ne-am dus la 6-8 luni cum ne zisese dr atunci, s-au facut vreo 18 luni pana am ajuns din nou cu el...

tudor mai intai nu a vrut sa se aseze pe scaun, l-a pacalit insa doamna ca il plimba cu liftul (ne-a dat in sus si in jos cu scaunul), si am reusit sa il tin la mine in brate cat timp l-a cautat ea printre 'margici'. nu i-a gasit nimic grav, i-a curatat si lui un pic de piatra de pe dintisori, l-a laudat ca are dinti sanatosi si frumosi si l-a rugat sa fie cuminte si sa lase pe mami sa-l spele temeinic
_
ANAMARIA, o mami ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000) si

Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Magda,Anamariasi Andra: concediu placut!

Noi intrerupem calatroriile pentru ca urmeaza petrecerile, pe care le anticipam de anul trecut(timp o luna)! Pana la urma am fost la Slanic Prahova(unde preturile sunt exagerat de mari fata de conditiile oferite), Cheia-Muntele Rosu, Balvanyos(unde aerul e cel mai ozonat), Lacul Sf. Ana si Baile Tusnad. Am prins si zile ploioase, am mai cumparat si haine groase, dar pana la urma, totul a fost bine. In ciuda faptului ca i-am "chinuit" cu drumuri mai lungi, copiii au reationat f.bine si au fost in permanenta sanatosi...De unde am tras concluzia ca poluarea din capitala e nociva pt sanatatea lor!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Buna fetele,

Ne-am recuperat si noi copilul, pt ca dupa petrecerea de ziua ei am dus-o la socrii, iar de duminica sintem acasa in formula completa.
Si pentru ca ziceam de petrecere, am pus cateva poze de la petrecere 4 ani.

In rest, sintem bine zic eu, Mariuca s-a mai ingrasat si ea un pic, i-a priit statul la aer cat e ziua de lunga (la mama, ca la socrii a fost cu nepoata cealalta si au cam zacut la TV ), eu ma omor cu serviciul, se preconizeaza iar o mutare la Otopeni, sa vad cum/daca mai scap de data asta.
Planificam si noi o plecare la munte pe la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie, dar nu e sigur, ca eu parca as mai da o tura si pe la mare.

Martta - am recunoscut pozele de la Dambovicioara, am stat si noi anul trecut la o pensiune mai sus de pestera (Vacanta de vis, sau cam asa ceva) si a fost excelent. Si apropo, poza aia cu sarpele e pe bune????

Magda - ce ati patit? Sanatate multa si aveti grija.

Cornelia - daca tot aveti alergie la soare (ce ironie pentru voi care stati la mare), poate v-ar prinde bine o vacanta la munte. Eu tocmai ziceam mai sus ca sper sa ajungem si la munte, pt ca mie una mi se par mult mai odihnitoare vacantele la munte, fara ceas care suna dimineata/dupa amiaza, fara ore stricte de masa, cu un program de departe mult mai lejer. Sanatate multa Mariei si lui Stefan. Tu cum te mai simti?

Romana - cum mai stai cu condusul? Eu cred c-o s-o dau pe Mariuca pe brazda sa ma lase sa conduc, pt ca sambata cand am fost s-o luam de la socrii mei, Dan a ramas la ei, iar eu cu Mariuca am vrut sa mergem la mama mea. Si dupa ce la inceput nu voia sa mearga doar cu mine cu masina, cand am ajuns la mama mi-a spus: mami, imi place mai mult sa merg cu tine, ca mergi mai incet si ai luat turba (= curba ) frumos. Asa ca nimic nu e pierdut .

Pentru fetele care de-abia acum pleaca in concediu - sa aveti vreme buna, sa va distrati si sa veniti odihnite si cu chef de intalneala.

Va pup,

Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna.
martta - frumoase poze...de copii nu mai spun!sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
azi vine stefan de la tara...ma astept sa apara o "muratura"
joi pleaca cu socrii la mare in corfu....ce bine i-o fi...sunt invidioasa...
eu sunt prinsa cu pregatirile pentru mutat...of..nu mai reusim s-o facem si p-asta..deja ma enerveaza...
in rest, totul e bine...
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Buna fetele!
Vineri i-am serbat si noi ziua lui Calinutz si a iesit super frumos. Cam tarziu, dar am asteptat sa se mai intoarca prietenii din concediu. Desi erau mai multi parinti (si bunici) decat copii (circa 2 adulti la copil), in total 10 copii, dar super suficienti, si 22 adulti, toata lumea s-a simtit bine. Zuzilicii s-au zbenguit in voie, a fost si un clovn care le-a organizat joculete cu mici surprize, concurs karaoke, face-painting si au fost supravegheati, asa ca am putut si noi respira cat de cat. La momentul tortului, insotit de artificii si tunul de confetti, Calin a avut o mare surpriza cand l-a vazut - un mare Scooby-Doo, preferatul lui. Am plecat acasa cu portbagajul plin de cadouri frumoase, si desi am ajuns pe la 22:00, a trebuit sa stam sa le desfacem pe toate. Sper sa reusesc sa pun si cateva poze.

Madic - Super pozele de la petrecere. Mariuca este o frumoasa. Sa va traiasca, sa creasca mare si sanatoasa.

Gabitz78 - Succes cu mutatul. Plimbaret Stefan. Eu una nu mi-as lasa nici in ruptul capului copilul singur in Corfu.

Magda, Anamaria, Andra - Sa aveti un concediu asa cum va doriti!

Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

maadi - pai nu merge singur, e cu bunicii...ma lasa si pe mine sa respir si sa ma ocup de mutat.
martta - sa-ti traiasca printesa!sa fie sanatoasa si voioasa!
azi vin aia sa monteze mobila de bucatarie.
va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Revenim,

In mod special pt Andra - Eva mi-a facut figuri la lapte pe la 3 luni. Atunci si-a revenit cu vitamine - polivytal- si i-am schimbat laptele cu Topfer.

Acum vizionam pozele Marttei. Doar ce ma intrebam cum e la Slanic Prahova ca la Slanic Moldova doar ce am fost noi - si am revenit cu aceiasi impresie - preturi prea piperate.

Ce de copii plimbareti cu bunicii..pe la bunici...eu mor de ciuda ca la noi nu se inscrie nimeni la coada sa stea cu copiii si ma vad nevoita sa apelez la o cunostinta sa stea vreo 5 zile cu eva. acum vine intrebare - pt luni-vineri, acasa la noi, de stat cu una bucata bb cu figuri, cat sa dam????

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Gabitz: merci pt urare!Sa va fie de bine mutarea! In ce cartier veti sta?
Madic: n-am trucat vreo poza Cat despre cele de la petrecerea Mariei, sunt f.frumoase! Cu siguranta a fost o reusita!
Gio: bine-ai revenit! Nici la noi nu stau la coada bunicii...
Maadi: asteptam poze de la petrecerea lui Calin!

Am lasat la final marele eveniment al zilei: astazi naste Nma!
Nastere usoara, refacere rapida si o bebelina sanatoasa si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Fetelor, am aflat,intre timp, ca Nico a nascut ieri, la ora 12.20 o fetita de 3500g si 51cm si sunt bine amandoua!

Felicitari, Nico!
Sa va traiasca printesa leoaica si sa aiba parte in viata de tot ce-i mai bun!


Mergi la inceput