Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Bau bau...
O intrebare scurta: Aveti idee ce formulare se face intr-un act la notar pentru a putea lua un copil cu tine peste granita?
Tati nu vine cu noi... si stiu ca e necesar documentul autentificat; deci il am trecut pe pasaportul meu dar ma gandeam ca poate imi mai dati o directie ...

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Am si eu o intrebare. Incepem cursurile de inot si nu stiu de unde sa cumpar casca pentru Calin?

Pojogam - Mergeti direct la notar si spuneti de ce act aveti nevoie, ei sigur stiu despre ce este vorba. Banuiesc ca in primul rand tatal trebuie sa fie prezent sa semneze actul respectiv, adica sa-ti dea acordul.

Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Originally posted by Maadi

Am si eu o intrebare. Incepem cursurile de inot si nu stiu de unde sa cumpar casca pentru Calin?


Si noi mergem la Dinamo. Voi unde mergeti? Aici la Dinamo au chiar ei de vanzare la intrare, dar pe copii oricum ii lasa si fara. Mai au accesorii de baie la Mothercare, stiu ca-s mai scumpi dar cred ca o casca nu rupe la buzunar :). Noi de acolo am luat colacul.

Marox - o sa iti scriu pe PM despre Toscana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Kehleyr - Multam frumos. O sa trec chiar azi pin Plaza sa vad ce gasesc. Noi incepem inotul, la cursurile organizate de gradinita, la TenisClub2000 (bazinul Gabriela Szabo) langa arenele BNR.

Pupici tuturor.

Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

ROMANA - "LA MULTI ANI!" Sa-ti traiasca baietelul, sa creasca mare si sanatos, sa aiba mult noroc!

Vad ca marea majoritate sunteti in vacanta! Lasa, ca ne vom lua si noi revansa.

Sa aveti un we asa cum va doriti.

Pupici,

Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Multumesc Maadi.

Sint si eu destul de ocupata : cumparaturi pentru mesele de weekend, torturi, role, etc. Miine am ora la scoala de soferi, am de facut mincare, am de mers la gradi dupa Cristi , Alin si Maria inca nu au terminat masa de prinz, trebuie sa-i culc apoi. Duminica le tinem ziua si lui Cristi si lui Alin .

Va mai povestesc eu cind o sa fiu mai libera.

Pa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

la multi ani!!!romana, sa-ti traiasca flacaii!va pupam cu mare drag!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Romana "LA MULTI ANI!" pentru junor. sa creasca mare si voinic.

eu intru mai rar caci sunt probleme cu sarcina. din acest motiv alex e acum la bunici in ardeal. ii place acolo si e bine ingrijit asa ca nu imi fac griji. deja imi e dor de el, si lui de noi, dar e mai bine asa.
eu dimineata merg la spital sa fac ceva perfuzii caci sarcina e foarte jos, de fapt bb e gata sa iasa. eu sper sa o fac sa se razgandeasca. nu stiu cate sanse am caci si alex a fost putin prematur. tocmai intram in 37 de saptamani cand l-am nascut.

pupici la toata lumea

nico32+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am scris la ora asta caci nu pot sa dorm. am reusit doar o ora. sunt si putin stresata, dar recunosc ca am baut si o cafea, desi am promis ca nu mai beau.

nico32+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

Bobi - la multi ani ptr Andi, sa creasca mare si destept! Imi amintesc aventurile noastre de acum 4 ani (noi am nascut "impreuna" la Municipal, impreuna ne-am chinuit sa nastem natural, impreuna am facut cezariana si am suferit pe tema asta ), ma uit la Luca si nu-mi vine sa cred ce mare baiat am - e drept ca ma ajuta mult si "termenul de comparatie" de Fred sa realizez, dar oricum avem copii mari, asta e clar

Nma - sper sa fie totul bine cu voi, stai linistita ca mai e putin si ajungi la termen, stiu ca ceea ce ptr cei din jur pare putin - 8 saptamini, ptr tine e o viata, dar cind va trece perioada asta vei uita totul privind la puiul mic. Multa sanatate!

Maadi - la Mothercare au intr-adevar tot soiul de accesorii ptr inot, dar casti nu, ca si eu am cautat. Intre timp am tuns copilul asa ca nu mai avem nevoie, dar daca totusi gasesti pe undeva, spune-mi si mie, just in case. Eu sint inca optimista si sper ca Luca va invata vara asta sa inoate, desi el in continuare plinge cind e ziua de mers la inot...totusi acum ne-au cerut de la gradi aripioare ptr miini si cica ne vor trimite colacele inapoi, deci pare ca au avansat copiii, dar...nu cred pina nu vad.

Joi am avut serbare si a fost tare dragut, Luca a avut cea mai lunga poezie si a spus-o fr. bine, plus una scurta in engleza, pe care am invatat-o impreuna acasa. Cel mai haios a fost dansul piticilor, pe melodia din filmul Disney, poate reusesc sa pun filmuletul sa vedeti. Cu ocazia asta am reusit sa ii numar - sint 18 in grupa: 11 baieti si citeva fetite - m-am mai linistit ca aveam impresia ca s-au inmultit excesiv. De-acum au program de voie inca o luna, iar in august e vacanta, si ma gindesc disperata ce voi face atunci, ca acasa cu amindoi e jale mare, Luca se trezeste mai devreme de 7, Fred idem, si pina la 10 deja ma aduc in starea de-mi vine sa-i dau afara pe-amindoi. Ma tot gindesc cum v-ati descurcat acolo unde diferentele intre copii sint mici, ca la mine de bine, de rau, Luca intelege si e destul de cumintel, si tot ma dispera ; Romana -

Carmenutza - super misto cu tabara, la noi nu se face si nici nu cred c-as avea sanse cu Luca, pe asta nici in fata usii nu-l pot lasa singur ca urla...nici o sansa sa pierdem copilul, e lipit de noi ca marca de scrisoare. Ma tot gindesc la ironia sortii: eu mereu am fost copilul independent, sufeream ca ai mei nu ma lasau mai mult afara, in tabere etc, si mi-am promis ca eu imi voi lasa copilul afara dupa ce se intuneca, ca il voi trimite in tabere, ca il voi da la sport...evident copilul meu nu vrea afara, nu ar merge in tabere si e puturos...totusi sper ca in timp se va mai schimba ceva...sau ca Fred va fi mai putin lipit de familie

Miine dam petrecere la gradi ptr Luca, am dat invitatii colegilor lui, vom avea tort si sampanie, plus program cu claunul Servetel, abia astept sa le vad fetele copiilor.

gata, domnul Fred vrea mincare, si nu e de joaca cu asta ...

pup u,
Andra

Mergi la inceput