Constanta!!! (89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

multam ca nu ne-ati uitat !
Suntem bine,bebelina creste,are deja 1 kg la cele 27 sapt implinite astazi si e foarte activa.eu nu ma simt prea bine,tensiunea a inceput iar sa creasca[si la Alex am avut HTA indusa],articulatiile ma dor toate de ma scol din ora in ora,munca la greeeeeuuuu,de aceea nu mai apuc nici sa va citesc.
am fost la Albena la un congres si l-am luat si pe Alex,ne-am distrat de minune,odihna ioc[dar asta a iesit demult din calcul].
Peste o sapt plec in Germania la congr.european de anestezie,am 2 lucrari de prezentat,apoi adio plecari.Sper sa ma linistesc.
Va pup si cand mai pot mai dau vesti.


Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna dragele.
nu am mai intrat de mult pe la voi.
mi-a fost f dor de voi.
mamacita, felicitari pt benelina. nu am mai citit de mult pe la constantencele mele.daca am timp voi mai citi pe sarite macar.
la noi sunt multe schimbari. am inceput munca de 4 luni, am vandut apt din Ro. am gasit casa aici.
suntem f busy la munca.implementez un sistem nou la munca si am f multe de facut. si o sa am si niste sedinte cu managerul sa vad daca implementam sistemul nou pt toata flota clientului nostru cel mai imp. in plus am si cateva idei pe care de abia astept sa le expun.
cu casa avem vesti f bune:ne-a fost acceptata oferta de catre proprietari. deci mai avem de asteptat ca avocatii nostrii sa se perfecteze actele. ieri ne-a fost livrata si una din canapele.
noi maine nu muncim. e Bank Holiday Monday.
am si eu timp(3 zile) sa stau cu mica.



va pup



ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

LA multi ani cu intarziere pt. toti copilasii,sanatate si sa creasca frumos!

TatianaS,Doamne ajuta sa reusiti si sanatate multa sotului tau!

Mamacita,sanatate iti doresc si mai putina munca!Sanatate si lui Alexandru!

Marilen,noi am stat pe malul marii,in portul turistic ,la Lotos;25 de euro cam. cu mic dejun inclus.Dar mi-a placut mult cum aratau cele de langa Lotos,White House si Marimer parca dar cu siguranta erau mai scumpe ultimul fiind de 4 stele...A fost ok pt.o zi si o noapte dar data viitoare poate ma reorientez catre celelalte....ASternuturile erau curate,vederea superba,mocheta lasa rau de dorit-se facusera probabil chefuri mari pe acolo-avea aer conditionat desi n-a fost cazul sa-l folosim,am mancat ok,dar cu pisici pe masa ...Deci daca te deranjeaza....

Irina,cand vine sotul tau si de cat timp e plecat?
Eu nu ma simt prea grozav;de dim. n-am putut sa fac pipi desi aveam senzatia ca-mi explodeaza vezica.Dupa Nospa si multe lichide+ceaiuri am putut sa fac pipi dar cu dureri si cu sange...in final urina mea era rosie...Am ajuns la urgenta ,m-a vazut un chirurg urolog-Sopu Ghe.,mi-a facut hemostatice ,a vrut sa-mi dea Nolicin dar am zis pas ca daca -s gravida sau in curs de ,de nici 48 ore....
\Acum nu mai sange in urina am facut febra pana in 38,nu mai am senzatia de vezica plina,doar o jena la ultimul jet...

N-am facut niciodata infectie urinara,n-am avut vreo cistita urata,nu ma stiu suferinda cu rinichii,nu ma doare spatele,nici burta...

Maine merg in spital la Dr. Babu ,la recomandarea calduroasa a asistentei,ca cica Sopu n-ar fi grozav,imi fac urocultura +sumar +antibiograma ,incerc un echo la Dr. Bendescu....
Diagnosticul llui Sopu cistita hemoragica!!??

N-am facut frig de curand ,nici mai devreme....

Daca are cineva vreo parere,va multumesc anticipat !Doamne ajuta!

Va pe toate,copilasii si burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Isidora,sotul meu a plecat in februarie si se intoarce la jumatatea lui iulie.Abia astept,poate ajungem si noi la Balchik.
Este foarte probabil dupa cum ai descris tu sa fie o cistita hemoragica.Foarte bine este ca faci sumar de urina + urocultura + antibiograma. Iti va indica exact la ce Ab este sensibil germenele si medicul va alege unul care este compatibil cu sarcina.Nolicinul(norfloxacina) este contraindicat. Pe infectii urinare merge si Amoxicilina care este compatibila cu sarcina.Aaa si da,Babu e un urolog bun.Pana la rezultatul Abgramei- bea peste 2 litri de apa plata pe zi (e mai santoasa si decat ceaiul) si evita bauturile acidulate.

Pupici si o saptamana placuta!

PS : mi-a lasat un mesaj pe mess nea Caisa cum ca isi cer scuze pt intarziere si ca marti vor fi onorate toate comenzile.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)

uite asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Multumesc mult ,Irina!Am citit cate ceva despre cistita hemoragica si m-am ingrozit...probabil ca daca se confirma diagnosticul voi ajunge la Bucuresti...

E posibil sa te trezesti cu asa ceva peste noapte???!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

isidora,multa sanatate.
tatiana,succes si sanatate sotului.


noi nu prea suntem ok.ege are scaun moale.ieri a avut 4,acum dimineatza a trezit-o durerea de burtica si iar a facut un scaun moale,pe mine ma doare gatul de 5 zile dar de 2 e groaznic,nu mai pot sa vb,nu pot sa mananc,cred ca o sa ajung la orlist azi.
nepotelul nu e prea bine.i-au scos branula de la cap,pt ca i s-a umflat capul, si i-au pus-o la manutza.pana acum varsa,acum are probleme si cu kk.si noi care credeam ca o sa i-l dea la salon dar se pare ca o sa il mai tina la incubator cu branula.cumnata mea se mulge si ii da lapte.off
sper sa vin cu vesti mai bune

irina,i.c.c il priveste pe nea caisa,eu nu mai am incredere,nici cat bobul de orez.sunt f curioasa sa vad daca se tine de cuvant

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna dragelor, ce mai faceti?
Ege pana acum recomandam pt scaun moale ceaiul de coaja de stejar pe neincercate, dar vreau sa-ti spun ca l-am incercat pe mine si am costatat ca este mult mai bun decat cel de menta. Efectul este mai rapid.
isidora multa sanatate, sper sa nu fie ceva grav.
Mamacita o sa iasa bb-lina "congresman" , multa sanatate. Cum te descurci cu caldura? Mie nu-mi prea place, mai nou la orice mananc am niste chesti..., de "simt" cum ii "creste" parul, vorba babelor. In stilul asta o sa iasa cu coc.
Tatiana felicitari, multa sanatate sotului, daca are ambitie pana pe 25 o sa fie aproape ca nou. Iti spun din proprie experienta.

Noi ieri am fost pe la microrezervatie, am vazut cele cateva animale si pasari de acolo (pun si poze), Alex era ff incantata, mai cu seama ca a hranit cu iarba cateva animalutze.
uitati si poze recente, calde chiar .

poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza, is complet zombie ca nu am reusit sa dorm deloc azi noapte din cauza unui torticolis nenorocit.
Isidora nu apare din senin asa ceva, o ai de ceva timp dar netratata s-a acutizat. succes mult. incearca si la Tode, e ff bun tipul.
mamacita succes la congres si mai ales la sustinerea lucrarilor. pupici si lui Alexut.
Sanzi cum ai ajuns???? asteptam detalii detaliate
Fisun sanatate multa si voua si nepotelului vostru. care e problema pana la urma cu el? ptr Ege: putin regim si nu cred ca se va agrava problema. fara fructe si legume proaspete (din pacate) si insista cu orez, banane, morcoviori fierti, paine prajita, ceai de menta. deocamdata nu e cazul cred de altceva. iar ptr tine gargara cu sare multa
July pe unde umblati?? de mult nu ai mai dat raportul.
Anca bine ai revenit, felicitari pentru casa.
Camelia pupici si sper sa treaca arsurile....ceva dicarbocalm/rennie/maalox nu merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Fetelor, nu am mai scris ca nu am avut dispozitia necesara, dar am citit, am facut felicitarile si urarile in gand , ca nici nu mai stiu de unde sa incep.

Asa ca nu mai incep deloc si va doresc voua si tuturor celor dragi mult bine si sanatate !

Madalina, si eu tot la 39 am facut scoala.

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ziua buna!
...Of, dragelor, multe vesti proaste am citit pe forum in ultimele zile....
Adina(Isidora), sper ca ai reusit sa ajungi la analize si la dr si neaparat sa faci tratamentul, ca problema ta n-avea cum sa apara de pe-o zi pe alta, e clar ca e mai veche si din pacate, foarte serioasa!
Cami, pt 7 ani - nunta de lana sau de cupru: LA MULTI ANI FERICITI IMPREUNA SI SA FITI SANATOSI!!!!!!!!
De ce era "jale mare" in camera copiilor?
...Chiar vorbeam cu o prietena, care a nascut tot in feb 2004 ca si mine, ca in ultimele 3 luni de sarcina... nu pleca nicaieri fara Dicarbocalm in poseta.... si fetita ei s-a nascut cu un par des si mare.... putea sa i-l prinda "codite" ("cornite") inca de la maternitate.
Adinutza, bine ati revenit sanatosi!
Tatiana, sa dea Domnul sa scapati curand de belele! Multa sanatate, succes si drum bun catre taramuri mai bune! Bia este ok?
Ema, felicitari pt reusite! Sa ne pui si nou poze cu noua casuta (s-o stapaniti sanatosi!)!
Crixia, ce mai face Alexia? S-a obisnuit cu manuta imobilizata?
Mamacita, ai mai multa grija de sanatatea ta, mai odihneste-te, ca nu-ti ridica nimeni statuie! Sper ca HTA indusa sa nu-i creeze probleme bebelinei! I-ati ales prenumele?
Sinzi, sper ca ati venit cu bine acasa si ca ti-ai revenit dpdv al sanatatii! David a fost cuminte in timpul zborului?
Madalina, LMA! si felicitari pt reusita! Ai scris asa in graba si nu ne-ai zis ce mai face Sofia....?
Lulu, ai rezolvat cu genunchiera? Te simti bine?

O saptamana usoara tuturor!






Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput