"Clona"

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

De cateva saptamani vinerea este doar un episod!

In seara asta sunt 2 episoade, incepand cu ora 21.15, fata de 21.45 cat era pana acum!!!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci mult Katty.

Eu m-am uitat aseara pe net la diverse secvente din "Clona", si la episodul final apar Jade si Lucas impreuna, deci, cum se casatoreste Jade cu Zein, ca nu inteleg? Cine stie?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Nu stiu sigur, dar din cate am vazut pe net, dau si eu cu presupusul. Deci, Said s-ar putea sa faca o intelegere , o afacere, cu Zein, care i-o cere pe Jade, desi nu-i convine, i-o da, dar decat lui Lucas, mai bine lui Zein. Pana la urma, vine Lucas la Zein sa-i ceara sa divorteze, si cum Zein e baiat bun si indragostit de ea, o lasa , stiti cum e : daca ea e fericita....Si uite finalu'. Dar inainte de asta ( sau dupa)se mai giuguleste si cu Leo, de se i-a Lucas la bataie cu el.
In fine, am facut un scenariu!!!! Dar nu va luati dupa mine, cine stie sa ma contrazica.

Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

moama, o ia Said pe Jade inapoi, acum e reclama....
merg sa ma uit mai departe.





de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

feteleeeeeee

care ati vazut in seara asta cele 2 episoade .. dati si aici cateva randuri pt cele care n-au vazut

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Eu le-am vazut cap-coada, dar fiindca au fost doua episoade nu stiu daca pot povesti asa de mult!
Intr-adevar a venit Said la unchiul Ali, care i-a spus ca doreste ca divortul sa se incheie in acest moment fiindca lucrurile au luat-o razna! Said a zis ca o vrea pe Jade inapoi, Ali a zis ca fiindca a renegat-o de 3 ori nu prea se mai poate, decat doar sa se intruneasca iar Consiliul de familie sa i se puna o conditie lui Said sa vada daca accepta.
Lucas venise mai inainte la Ali, care ii spusese sa vina la ora 10 seara s-o ia pe Jade, si dupa ce s-a framantat toata seara in asteptarea orei 10, cand s-a dus acolo, Ali i-a zis ca inca nu poate sa i-o dea pe Jade, ca Said s-a razgandit! Soc!!! Soc pentru toata lumea: Jade, unchiul Abdul, Mohamad, Ranya etc.
Unchiul Abdul le-a luat pe Zoraide, Sumaya si Amina si au venit in Brazilia.
Maysa s-a impacat cu Mel, careia i-a recunoscut ca e amanta lui Said si i-a promis ca vorbeste cu el sa-l reangajeze Zein pe Xande, ceea ce s-a si intamplat!!
Leonidas se gandeste la Yvette, Yvette se gandeste la Leonidas. Laurinda afla de la Deusa ca Albieri i-a interzis lui Leo sa se arate tuturor, lui Edna, lui Yvette etc. Ii spune lui Yvette care face ca trenul si se duce val-vartej la cabinet la doctor, si-l intreaba de ce il ascunde pe Leo de ea si de Edna. Albieri o lasa vorbind (era si Edna de fata care se indigna pe masura ce Yvette vorbea) si pleaca, il ia pe Leo de acasa, il lasa la preot acasa cateva zile ca sa pregateasca plecarea spre Maroc.

Mai va spun daca-mi amintesc!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inga spune:

Referitor la casatoria lui Jade cu Zein ,daca imi amintesc bine,ca sa se poata recasatori cu Jade ,Said trebuie sa treaca un fel de test si acela era ca Jade sa se casatoreasca cu un alt barbat ,care apoi sa divorteze de ea si in felul asta Said o poate lua iar de nevasta...Cum Zein era prietenul lui Said ,fac o intelegere in sensul asta si asa mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Inga

Referitor la casatoria lui Jade cu Zein ,daca imi amintesc bine,ca sa se poata recasatori cu Jade ,Said trebuie sa treaca un fel de test si acela era ca Jade sa se casatoreasca cu un alt barbat ,care apoi sa divorteze de ea si in felul asta Said o poate lua iar de nevasta...Cum Zein era prietenul lui Said ,fac o intelegere in sensul asta si asa mai departe...

Inga







Vai ce prostie, nu-mi vine sa cred. Unde e logica aici?

Oricum, Said dovedeste un egoism teribil la faza asta.
El stie foarte bine ca Jade nu e fericita cu el, ba mai mult, ca iubeste alt barbat, si sorry, dar atunci cand iubesti ii vrei binele persoanei respective, si nu o fortezi sa stea cu tine, doar pentru ca tu esti slab si nu suporti ideea ca acea persoana sa fie fericita cu altcineva. Asta nu e iubire, e egoism feroce si lipsa totala de intelepciune.
In aceeasi capcana a cazut si Maysa, care, oricat de mult l-ar fi detestat pe Lucas pentru ca s-a casatorit cu ea desi iubea alta femeie ( motiv intemeiat de altfel), ar fi trebuit sa fie inteleapta si sa isi vada de viata ei, cautand un barbat care sa o iubeasca asa cum considera ea ca merita sa fie iubita.

Apropos de muzica din acest film, cand se canta piesa lui Jade si Lucas, mi se face pielea de gaina. Este extraordinara piesa.
Pe de alta parte, melodia lui Mel si Xande ma calca pe nervi. O detest!!!!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

multumim katty

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

A=ti vazut episodul de aseara? Ce-am ras de Nazira, cand a venit Zein acasa la ei, si a prins-o Mohamed cand tragea cu ochiul, de tragea de ea sa plece, parca era fiica-mea cand o iau din parc.


Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput