"Clona"

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Vai, nu se poate. Adica pentru ce a riscat Jade totul? Ce las e Lucas, off,,

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Exact astea au fost si cuvintele lui Jade, ca ea si-a lasat tot, casa, familia, situatia materiala, bogatiile, prietenii pentru el si el nu o poate ajuta cu Kadijha.

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Sa nu dati cu rosii ...mie mi s-a parut putin exagerat sa il roage pe Lucas sa o rapeasca pe fetita...cu ce ar ajuta-o daca Lucas ar intra in inchisoare pentru rapire, sechestrare etc...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Zoraide nu a transmis integral mesajul lui Lucas. Lucas a spus ca Jade trebuie sa aiba rabdare si ca avocatii lui vor face demersurile necesare, ca e brazilianca si are drepturi. Nu poate sa o rapeasca pe Kadijia, trebuie sa faca legal totul. Ce inseamna un mesaj transmis partial...o sa vedeti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ce nu inteleg eu, este de ce Jade, care era in Brazilia, si din cate stiu este si cetatean brazilian, a acceptat sa fie trimisa in Maroc, in loc sa ceara ajutorul autoritatilor braziliene.
Putea fugi in Brazilia. Cine o putea obliga sa se intoarca in Maroc?
In Maroc, da legile ar fi fost impotriva ei, dar in Brazilia?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

acuma, ce om cu mintea la cap ar face ce a cerut Jade??
de parca sa rapesti un copil minor si sa il duci in alta tzara cu avionul e asa usor.
Cred ca Jade se lasa condusa numai de legile musulmane, e casatorita dupa legile lor si...asa e filmul, altdel s-ar termina prea repede;

aseara cel mai tare m-a enervat ca au vazut-o pe Zoraide vorbind cu Lucas Kadija si Ranya, si astazi ii vor spune lui SAid, crezind ca a fost o intimplare foarte nostima ...

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by cl

Zoraide nu a transmis integral mesajul lui Lucas. Lucas a spus ca Jade trebuie sa aiba rabdare si ca avocatii lui vor face demersurile necesare, ca e brazilianca si are drepturi. Nu poate sa o rapeasca pe Kadijia, trebuie sa faca legal totul. Ce inseamna un mesaj transmis partial...o sa vedeti .



eu stiuuu!!!
dar nu vreau sa imi aduc aminte...imi face atat de mare placere sa urmaresc serialul a doua oara desi nu sunt genul care are rabdare sa vada ceva de mai multe ori...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by ooana

quote:
Originally posted by cl

Zoraide nu a transmis integral mesajul lui Lucas. Lucas a spus ca Jade trebuie sa aiba rabdare si ca avocatii lui vor face demersurile necesare, ca e brazilianca si are drepturi. Nu poate sa o rapeasca pe Kadijia, trebuie sa faca legal totul. Ce inseamna un mesaj transmis partial...o sa vedeti .



eu stiuuu!!!
dar nu vreau sa imi aduc aminte...imi face atat de mare placere sa urmaresc serialul a doua oara desi nu sunt genul care are rabdare sa vada ceva de mai multe ori...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip





Si eu tot a doua oara ma uit ...

------------------------
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Amin e simpatic foc!!! indragostit pana peste urechi....numai ca Samira il are la mana acum, l-a vazut cand ii oferea cerceii Clarei(parca asa cum o cheama pe sexoasa) si mai mult ca sigur il va santaja Mel mi-e foarte simpatica, e frumusica, naturala si inocenta, iar CRINUTA are dreptate ca Nando a fost initiatorul, insa si ea e pe jumatate vinovata! Basilio e un barfitor si jumatate, mai rau ca o femeie, iar de d-na Jura imi place cand spune replica faimoasa: "Nu e de gluma, nu?!" - zic si eu dupa ea in braziliana Mohamet tb sa fie cu ochii pe toata lumea, ma refer la membrii familiei, ii vede pe toti tentati de ispitele din Brazilia..m-a amuzat faza in care ii explica unchiului sau ca "es haram" sa serveasca tocanita din barul d-nei Jura

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hehehe Onitza, si mie imi place doamna Jura, cand spune " nu e de gluma". Am invatat pe dinafara expresia.
E simpatica rau femeia asta.

Una peste alta, tot nu inteleg de ce Lucas nu i-a gasit lui Jade un avocat in Brazilia, si a oprit plecarea ei.
Ce mai e si prostia asta cu copilul care apartine familiei tatalui? Mi se pare culmea cruzimii sa iei un copil de langa mama lui, bineinteles exceptand situatiile cand mama e denaturata.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput