"Clona"

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci mult Belutza. Am inteles, nu-ti fa griji.

Vai ce ma enerveaza Alicinia asta, imi vine sa o bat. Dupa ce ca e urata rau, mai e si scorpie, iar tontul de Escobar parca e vrajit.

De asemenea ma enerveaza Nado care ii da droguri lui Mel. Fapta lui e incalificabila. Nu ma intreba ce i-as face!

In ceea ce ii priveste pe Jade si Lucas, nu pricep de ce nu are Jade rabdare sa treaca alea 3 luni si e gata sa strice totul din cauza nerabdarii. Risca enorm si pt. ce?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

Da si pe mine ma enerveaza Alicinia , imi vine s-o strang de gat , il abureste pe Escobar pe-o parte si pe alta parte se da bine pe langa Yvette sa-i faca si ei de petrecanie.
Jade ma enerveaza si ea. Ce-i trebuia ei sa fuga cu Lucas din mall nu pot sa-mi dau seama. Acum o trimite Said in Maroc sa aiba mosul ala grija de ea , o sa fie mai rau ca la inchisoare .
Da` mie mi-a placut in episodul de aseara de ,Deusa.Dansa si ea la carnaval. M-a fermecat, cum dansa si cum arata... Si Karla la fel...Dar Deusa m-a fermecat rau...

aaaa..si inca ceva , in episodul de aseara,alicinia s-a dus la yvette in vizita si s-a nimerit sa fie si Miro acolo, yvette i l-a prezentat alicinei.Dupa ce-a plecat de la yvette, Alicinia deja visa... isi imagina ca este iubita lui Miro , ca-i luase practic locul lui Yvette . pffff

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Din pacate sunt si in realitate femei gen "Alicinia"..trist...pentru ca destrama o familie fara nicio mustrare de constiinta...nu mi-ar placea sa trec prin ce trece fosta nevasta a lui Escobar..imi scapa numele acum

PS: am cunoscut un astfel de gen de femeie ...trist...

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by onitza

Din pacate sunt si in realitate femei gen "Alicinia"..trist...pentru ca destrama o familie fara nicio mustrare de constiinta...nu mi-ar placea sa trec prin ce trece fosta nevasta a lui Escobar..imi scapa numele acum

PS: am cunoscut un astfel de gen de femeie ...trist...

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL








Clarice o cheama, si nici nu discuta cu urata aia de Alicinia, urata atat la capitolul aspect fizic cat si la suflet.
Nu mai tin minte ce se intampla mai departe. Se intoarce pana la urma Escobar la sotia lui?


Ah, iar mi-am amintit de Nando, cu drogurile lui. Din cauza lui a ajuns Mel sa se drogheze, si din cate tin minte ajunge intr-o stare foarte grava.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

nu, clarice nu se impaca cu escobar. mai departe nu spun, ca va stric placerea de a vedea singure ce se intampla

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Dupa parerea mea, Mel e la fel de vinovata ca si Nando....daca nu lua droguri de la Nando, lua din alte parti, si..tot lua...daca s-a intamplat sa fie asta viciul ei...da, imi amintesc si eu ca Mel ajunge destul de rau din cauza drogurilor, iar Xande o ajuta pe cat se poate omeneste...cel putin asa imi amintesc eu. Totusi daca ar fi sa se gaseasca un vinovat, poate situatia din familie ar fi cauza, sau mama lui Mel, Maisa...desi nu-mi place sa arunc cu pietre si sa gasesc vinovati, dar totusi ea din acest motiv a suferit foarte mult, ca nu a gasit intelegere la mama ei! ar fi avut mare nevoie de o vorba buna!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Onitza, sunt de acord cu tine, Nando nu e vinovat, ea se droga oricum, cu sau fara drogurile de la el!
Nu mi-a placut de Said ca nu a lasat-o pe Jade sa isi vada fetita inainte de a pleca inapoi in Maroc!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu sunt de acord ca Mel s-ar fi drogat oricum.
Nando a profitat de instabilitatea ei psihica, datorita problemelor si ea a cazut in inspita. Destul de usor sa se intample una ca asta cu cineva in situatia ei si de varsta ei, nu?
Nu ii gasesc nici o scuza lui Nando. El este principalul vinovat pentru faptul ca ea a intrat in contact cu drogurile. Ca va continua sa le ia, aia e altceva, dar probabil ca daca el nu i-ar fi oferit, ei nu i-ar fi trecut vreodata prin cap sa incerce.


In ceea ce priveste obiceiul ca tatal sa ia copilul, mi-e greata. Cum adica " copilul apartine familiei tatalui"??????
De toata jena..

Mi-e mila de Jade, indiferent ca ea s-a bagat singura in situatia asta, desi putea astepta 3 luni.
Nu pot concepe ca o femeie, de dragul unei iubiri, sa renunte la copilul ei.
Sper sa ii reuseasca planul, de a o lua pe Khadija, deoarece intentia lui Said, de a nu o mai lasa pe Jade sa o vada pe Khadija, este culmea cruzimii. E atat de tont, incat nu-si da seama ce impact ar avea acest lucru asupra Khadijai. Daca si-ar iubi copilul n-ar putea face asta, sub nici o forma, indiferent de cat de disperat este sa se razbune pe Jade. Ar fi putut gasi altceva, desi stiti voi cum e cu razbunarea.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aseara am adormit la 22:00. Imi spune si mie cineva ce s-a mai intamplat?



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Crinuta iti povestesc eu cateva scene.
Jade, ajunsa in Maroc, a luat-o unchiul Abdul la seminar, i-a pus in vedere sa nu iasa din casa, de fapt din camera ei, ca sa nu-si unduiasca trupul pe scari, ca in lipsa lui Said el conduce corabia.
Zoraide s-a intalnit cu Lucas la mall, iar Lucas i-a zis ca e imposibil s-o rapeasca pe Kadijha, ca poate fi arestat. Jade s-a infuriat cand Zoraide i-a povestit discutia cu Lucas, si i-a transmis lui Lucas ca daca nu i-o aduce pe fetita nu o s-o mai vada niciodata...
Cam asta a fost important!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput