"Clona"

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Leo este clona lui Diogo.

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu


lamuriti-ma si pe mine, Leo clona cui este? ca eu eram convinsa ca a lui Lucas, dar acum am citit in prezentarea de pe Acasa a serialului si am citit ceva care mi s-a parut pe linga: "Albieri a colectat celule de la cadavrul lui Diogo pe care le-a fertilizat cu ovule si a descoperit cu stupoare ca au fost folosite la inseminarea Deusei (cind el a facut asta premeditat)...

Patricia si Rebecca (05.02.05)

leo este clona lui lucas - cand albieri i-a luat o proba din alunita lui lucas ca sa-i faca analize, o parte din celule le-a folosit la fertilizarea ovulului deusei. si da, a descoperit cu stupoare ca i-a fost inseminat deusei, deoarece chiar daca facuse clona, albieri nu era inca decis sa foloseasca embrionul. desi leo este clona lui lucas, nu stiu de ce serialul lasa impresia ca leo seamana cu diogo (poate pentru ca diogo era geamanul lui lucas-deci "jumatatea "lui-poate de aia se lasa impresia ca si leo l-ar completa pe lucas ( sper ca am reusit sa ma fac inteleasa).





capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

Fetelor ce s-a intamplat in seara asta ? A decurs normal intalnirea lui lucas cu jade? au fost descoperiti?

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

quote:
Originally posted by capra cu trei iezi

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu


lamuriti-ma si pe mine, Leo clona cui este? ca eu eram convinsa ca a lui Lucas, dar acum am citit in prezentarea de pe Acasa a serialului si am citit ceva care mi s-a parut pe linga: "Albieri a colectat celule de la cadavrul lui Diogo pe care le-a fertilizat cu ovule si a descoperit cu stupoare ca au fost folosite la inseminarea Deusei (cind el a facut asta premeditat)...

Patricia si Rebecca (05.02.05)

leo este clona lui lucas - cand albieri i-a luat o proba din alunita lui lucas ca sa-i faca analize, o parte din celule le-a folosit la fertilizarea ovulului deusei. si da, a descoperit cu stupoare ca i-a fost inseminat deusei, deoarece chiar daca facuse clona, albieri nu era inca decis sa foloseasca embrionul. desi leo este clona lui lucas, nu stiu de ce serialul lasa impresia ca leo seamana cu diogo (poate pentru ca diogo era geamanul lui lucas-deci "jumatatea "lui-poate de aia se lasa impresia ca si leo l-ar completa pe lucas ( sper ca am reusit sa ma fac inteleasa).





capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!



Eu nu am vazut faza cand i-a luat probe din alunita lui Lucas,dar totusi serialul lasa clar de inteles ca e vorba de clona lui Diogo:de ex faza cand Albieri ascunde toate pozele lui Diogo de cand era mic,ca sa nu se faca asemanarea dintre ei,il ascunde pe Leo cand era mic de toti cei care puteau sa recunoasca ca seamana cu Diogo(logic si cu Lucas,ca doar erau gemeni)...

Dar poate ne mai zice si altcineva parerea.Eu acum prea am urmarit serialul decat cand si cand,doar ce-mi mai aduc aminte de prima data,at l-am urmarit mai cu interes

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

pai si atunci cu amintirea genetica cum ramine, cea de care aminteste Albieri? de ce Leo iubeste desertul, nisipul, valurile de pus pe cap, si are impresia ca asteapta mereu sa intilneasca o femeie de dupa valuri? de ce reactioneaza asa la cuvintul "jade" cind a vazut piatra aceea, etc.
eu intelesesem de la bun inceput ca e clona lui Lucas, ca a recoltat de la alunita celulele. si acum i-a mai facut controale lui Lucas sa vada cum evolueaza.
deasemenea arata in paralel ce gesturi are Leo, ce are Lucas, cum tine mina, cum se freaca la ochi, cum viseaza la cite ceva.

da, au petrecut noaptea impreuna fara peripetii deocamdata.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Patricia,eu am inteles ca celulele erau de la Lucas,alea de la alunitza.Nu am vazut cand a murit Diogo daca i-a luat vreo celula au ba.

Despre Khadija,Crinutza,mi-ai luat vorba din gura.La inceput era dragalasa,dar acum nu deschide gura si zice ceva de aur.E enervanta,altceva nu stie decat ca vrea un sotz bogat sa-i daruiasca mult aur.

Astazi incepe la 22.30?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Lavinia, chiar nu stiu la ce ora incepe, dar de ceva vreme nu a mai inceput mai devreme de 23:00.

Celulele sunt luate de la Lucas, nu de la Diogo, de la acea alunita de pe spate.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Da, deci astia de la "Acasa" sint pe linga. Asa retinusem si eu.
si imi mai aduc aminte ca practic a "furat" ovulele DEusei, trimitind-o pe dr care urma sa se ocupe de inseminarea Deusei la un congres in locul lui, spunind ca se va ocupa el de inseminare. Ovulele au venit la mom potrivit, tocmai cind se intreba el cum sa faca rost de unul..

Patricia si Rebecca (05.02.05)
PS. Lavinia, parca la 21.45 azi, si sint 2 episoade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Incepe "Clona" acum. Ce s-o fi intamplat??

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Da , ce s-a intamplat aseara? Nu am putut sa-l vad.
I-au dat drumul lui Xande ? S-a intors Said acasa?
Ne poveste cineva?

Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput