Sa il ajutam pe Florin

Sa il ajutam pe Florin | Autor: ancadragoman

Link direct la acest mesaj

Vin si eu la voi cu o mare rugaminte,varul meu a suferit un grav accident de masina si are mare nevoie de sange,indiferent de grupa sanguina...cei ce ne poate ajuta si cei ce pot dona ptr el sunt rugati sa ma contacteze pe mail sau PM.
Va multumesc mult de tot .


anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu o sa tot scriu ptr ca vreau sa ramana pe prima pagina.

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

buna ..imi cer scuze ca iti scriu desi nu te pot ajuta ...eu is departe de tara iar cine e in tara din ai mei ..adica al meu frate tocmai a donat ptr o matusa bolnava ...iar mama a avut hepatita si nu poate dona.Dar uite cum a facut unchiul nostru ...cand a fost cu al meufrate si cu vreo 3 prieteni sa doneze sange ..a vorbit cu asistenta de la ghiseu si ea i-a aratat pe cei care vin sa doneze contra cost ...s-a dus la ei si le-a dat cate 50.000 sa spuna ca vin ptr matusa mea ...pentru ca nu ii costa nimic drepturile ce le revin sunt aceleasi ..adica isi iau si drepturile banesti si ce mai e ...si ajua si un om ..unii nici nu au vrut bani zicand ca nu ii doare gura sa spuna un nume ...Asa ca in ultima instanta incercati si asta .
Si nu e nevoie sa scrii mereu sa tii subiectul pe prima pagina ..e de ajuns sa pui un punct in plus si/sau in minus si gata modificarea te duce ea pe prima pagina .
Multa sanatate varului tau si voua multa putere si succces sa reusiti sa treceti peste toate

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Multumesc de sfat ,o sa incercam si asta.

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Buna!

Da-mi niste date ca sa trimit la lista mea de messenger.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ANCA super initiativa ta!!
Oare care sunt criteriile in alegerea donatorului???? eu am o problema cu luatul sangelui...lunea trecuta mi-au luat sange pt analizele gratuite, dar eu lesin la fiecare luat de sange, daca nu mi se ofera conditiile necesare: deschis geam, luat sange pe pat nu pe scaun, calciu imediat dupa, etc...m-a intrebat asistenta daca e de la frica.....i-am zis ca nu stiu sigur, se poate; dupa ce mi-a luat sange mi-a zis canu e de la frica pt ca nu mi s-au subtiat venele..dar eu cand am auzit cuv "vene" sa lesin si alta nu!

E vorba despre o viata totusi, as face efortul de a trece peste problema mea, insa as rezista sa donez sange??? sau ma accepta asa? ce noutati mai ai? totusi de ce din 20 de pers, decat 2 au fost considerati potriviti donatori???? asteptam noutati....ce tragedie in familie!!!! DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA PE ADINA SI PRUNCUL EI NENASCUT SI PE SOACRA EI!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Va multumesc fetelor
Onitza sa stii ca si eu aveam acesi problema ca tine,dar decand faca analizele ptr sarcina nu mai am nimic.
Au mers f multe persoane sa doneze pan acum dar putini au fost acceptati,inainte ti se fac niste analize si daca nu este totul ok at nu iti recolteaza.
Ptr Lulu:cei ce vor sa doneze trebuie sa mearaga la spitalul Floreasca si sa spuna ca doneaza ptr Florin Neagu,orice grupa ,in fiecare dimineata intre orele 7.30-11 cu urmatoarele conditii :sa nu se consume bauturi alcoolice cu 48 de ore inainte,boli cronice, tatuaj, psoriazis,ulcer operat, alcolism,interventii stomatologice in ultimele 3 luni,orice alta operatie in ultimele 6 luni.
Daca mai ai nevoie de ceva te rog sa imi spui si va multumesc mult de tot

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

... si greutatea minim 60 kg... in alta parte am citit de 58... oricum, de-asta nu ma calific ca as mai fi vrut si in alte dati, am si grupa rara...

va doresc sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

cei ce vor sa doneze trebuie sa mearaga la spitalul Floreasca si sa spuna ca doneaza ptr Florin Neagu,orice grupa ,in fiecare dimineata intre orele 7.30-11 cu urmatoarele conditii :sa nu se consume bauturi alcoolice cu 48 de ore inainte,boli cronice, tatuaj, psoriazis,ulcer operat, alcolism,interventii stomatologice in ultimele 3 luni,orice alta operatie in ultimele 6 luni.


anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!







cred ca nici femeile gravide...


vine bebe la vikysor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asa este trebuie sa ai peste 60 de kg si sa nu fii insarcinata .

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ANCA si eu lafel in sarcina scapasem de problema, nu imi mai era rau cand imi lua sange...dar a revenit dupa ce am nascut....am 57 de kile....analizele le-am facut f de curand chiar azi le iau sau maine dim...

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput