Sa il ajutam pe Florin

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ANCA, ne mai poti spune cum mai e FLorin? tot in coma?

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Apopos de asta ...nici persoanele peste o anumita varsta nu sunt admise ...60 de ani parca e limita inferioara ..desi in lege se prevede 65 si 62 am mai citit pe net ..unchiul lui mama are 60 de ani si nu a putut dona pe criteriul varstei ..acu cred ca depinde de unitate ....

Anca
..incercati sa intrebati daca colectarea in alt punct decat cel mentionat de tine este ok ...sa iti spun dece ptr ca ar putea si alte personane ( de ex rude din provincie ) sa doneze ...in '97 ii spun sigur ca se putea ..iti dadea ceva la mana si cand recoltarea era confirmata ..Institutul National de Hematologie ( e undeva prin spatele Spitalului Filantropia...zona 1Mai -N.Titulescu ) livra din stoc sange pentru pacientul ptr care se dona .e adevarat ca dura un pic dar zoriti ba chiar si plimbati cu masina pe banii tai reuseai ...Ba chiar ai putea sa apelezi la fundatii care lupta ptr donarea de sange ...poate ei te pot ajuta cu donatori ...uite una aici http://www.sangepentruviata.ro/eticindex.htm

Eu incerc sa va ofer si solutii alternative in cazul in care nu gasiti prea multi donatori

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alessia mersi mult,o sa incep sa ma interesez si de aceste lucruri.
Onitza ieri isi revenise din coma si il deconecatsera de la aparate ,dar are in continuare nevoie de sange ptr ca joi il opereaza iar .Azi nu am reusit sa vb cu sotia lui ,o sa o sun mai tarziu si va spun ce am mai aflat.
Va multumesc la toate ca sunteti aici.

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Of Doamne...Sa speram ca se va face bine!Macar sa fie o mica bucurie in aceasta tragedie...

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel17+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

quote:
Originally posted by onitza
am 57 de kile..[bang
PUIUTUL MEU, PAUL



fac donatie cat vrei de pe oriunde

Anca ...ma bucur ca Florin e pe calea cea buna ..doamne ajuta sa se faca bine cat mai repede

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput