6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

cand au trecut atatia ani?

si eu am 5 ani de DC!

La multi ani DC!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Eu l-am descoperit prin intermediul unei colege in februarie 2004.
Am rugat-o sa-mi caute ceva despre o posibila sarcina (aveam cateva zile intarziere si nu stiam la cine sa apelez) si mi-a dat linkul DC. Cum ea nu a reusit sa-si faca cont de pe calculatorul ei, i-am facut ei inainte (ca o doamna), nestiind ca la momentul respectiv nu puteai sa faci decat un singur cont de pe acelasi calculator... Cum la mine "ardea" am ramas eu cu Id-ul ei... si ea a ramas cititor din umbra... Cu timpul puteam sa fac alt ID sau sa cer schimbarea numelui, insa lumea ma cunoastea deja si asa am ramas.
O incurcatura haioasa dar care m-a ajutat foarte mult!

Asadar activez din feb. 2004 si doar cand sunt in vacanta si/sau nu am net nu intru. Altfel, nu trec 2 zile fara sa nu ma conectez

Prima sarcina mi-am petrecut-o pe net, alaturi de mamicile mele de sept-oct 2004. Am ras, am plans, ne-am bucurat de toate evenimentele prin care am trecut toate, impreuna!

Acum sunt la a doua sarcina si, evident tot pe aici o sa-mi fac veacul!

Mirela, si noi va multumim ca existati!

Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Si eu eram insarcinata si cautam informatii despre cezariana si anestezie-ma speria ideea. Am nascut si am devenit "forumista". Mi-am facut o multime de prieteni, fata mea are deja "mica gasca"facuta.
Ca si voi am plins la tragedii, am semnat petitii, am ris la zvonuri, m-am bucurat de realizarile "aspirantelor", am facut galerie.

intr-adevar mi-a schimbat si ne-a schimbat viata.

pentru asta

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

Am aflat de la o prietena de acest site, si de cum am intrat prima data aici am fost fermecata. Pot spune ca am accesat o gramada de forumiri cu si despre copii, dar ca la noi nu e nicaieri.

La multi ani si sa dea Bunul Dumnezeu ca toti cei care intra aici sa se simta cum ma simt eu adica foarte bine alaturi de toate mamicile, taticii si viitoarele mamici, care intotdeauna au un cuvant bun de spus.

Arta este lunga, viata este scurta
Catalina - Mamica de printesa poze mai vechi si mai noi Votati ANA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

A trecut un an si ceva de cand v-am descoperit intamplator...
Pe vremea aceea cautam ceva, n-as putea spune ce anume, simteam ca imi lipseste ceva.Habar nu aveam ce inseamna un forum,intram pe diverse subiecte de pe DC, mi se pareau interesante dar nu intelegeam de ce un subiect pe care il lasam pe pagina a doua nu-l mai gaseam a doua zi tot acolo.Am invatat apoi singurica, pas cu pas totul.In scurt timp am simtit ca nu mai pot fara voi.Faceti parte din viata mea si acum sunt convinsa ca nimic nu este intamplator...As putea spune ca mi-ati schimbat viata...

Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

anul trecut, in primele saptamani de sarcina, cautam informatii despre medicul la care imi facuse receptionista programare. asa am aflat ca e unul dintre cei mai cunoscuti si asa am intrat in contact cu dc. apoi am tot intrat sa urmaresc evolutia sarcinii saptamanal si dintr-una in alta am nimerit pe forum. nu mai ,prestasem` pana atunci si, evident, nu m-am mai desprins de calculator. plus ceva reclame intr-o revista pt copii. se pare ca nu am avut scapare, mi-era sortit sa ajung pe , asa ca la multi ani si la cati mai multi utilizatori!


chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Super subiect, din pacate nu am timp acum sa raspund la el, dar promit sa revin.
Pentru mine desprecopii, a reprezentat ceva extraordinar in viata mea
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu planuiam sa raman insarcinata si cautam tot felul de informatii despre analize, doctori, spitale...si uite asa am dat peste DC, mi-a placut atmosfera de aici, asa ca am ramas. La multi ani , si sa fim aici cu totii sanatosi sa serbam si la implinirea a 50 de ani!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu citeam pe alt forum si de acolo cineva a pus un link catre DC. Am citit vreo doi ani inainte sa ma inscriu si m-am inscris cand sarcina trecuse de patru luni - am avut eu asa un fix ca ma inscriu pe DC dupa ce fac 4 luni de sarcina. Acum as sta toata ziua aici, cu greu ma rup de PC si implicit de DC. Nu prea scriu dar citesc mult

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu l-am descoperit pe la inceputul lui 2004 cand banuiam ca sunt insarcinata... si am prins curaj sa postez ceva pe forum abia prin martie... nu mai stiu cand exact... pt. ca nu mai exista subiectele de atunci... S-a facut curatenie si atunci nu mi s-a parut atat de important sa salevez acele postari...
Acum, in schimb am salvat tot ce am scris la odisee cand eram gravida cu mandra...
Intr-adevar eram gravida atunci cand am banuit si am ramas alaturi de viitoarele mamici, la odisee, sa ne incurajam, sfatuim si mai tarziu sa ne laudam odrazlele... Au urmat intalniri cu mamicile din zona si nu numai...
Am legat prietenii... De aici am aflat raspunsuri la muulte intrebari...

Apoi a urmat alta sarcina, alte probleme... am ajuns sa facem parte si din gasca de gemeni... M-au ajutat enorm incurajarile mamicilor care au numarat alaturi de mine saptamanile... trebuia sa rezist pana la cel putin 34... si am rezistat cu ajutorul lor...

Acum, planuim o intalnire pe 1 iunie, de data asta cu o parte din mamicile de martie-aprilie 2007... Promitem poze


Mergi la inceput