6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta?

6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Pe 1 iunie 2007, desprecopii.com va implini 6 ani de viata oficiala. Desi este online din 2000 - lansarea oficiala am considerat-o la 1 iunie 2001.
Am inceput cu mult entuziasm si cu ambitii mari.
Incercand sa imi amintesc acele vremuri am gasit acest link interesant http://web.archive.org/web/20010118153800/http://www.desprecopii.com/
care ne arata cum arata inainte de lansare ianuarie 2001 DC-ul :)).
Iata cum arata in iunie 2001 http://web.archive.org/web/20010608220452/http://www.desprecopii.com/

Atunci nici nu visam ce impact va avea acest site asupra vietii multor oameni, ce multe prietenii se vor lega, ce multe intrebari isi vor gasi raspunsul.

Pentru a-l sarbatori, as vrea sa va intreb in ce fel v-a ajutat sau va ajuta acest site si de ce credeti ca este asa de popular.

va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de noi,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

uff, Mirela, asta ne intrebi tu, pai mai incape vorba cum ne-a schimbat desprecopii??apoi..ce sa zic, pe mine m-a schimbat mult, mi-a dat ocazia sa ma implic in relatii interumane superbe, sa ma implic in vietile altora, si altii in viata mea, oamneni care la fel ca mine si-au dorit un loc al lor unde sa poata "trancanii" in voie despre acelasi subiect nemuritot, copii nostrii, fara sa fii considerat plictisitor ..unde am gasit intotdeauna sfaturi si pareri competente, unde nu m-am simtit niciodata singura, unde am ajutat si am fost ajutata..si unde zace o parte din inima mea ..cam asta..sunt oricum dependenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mirela,daca desprecopii ar fi considerat un drog ...apoi cu siguranta ca eu as face inchisoare pe viata...
L-am descoperit intamplator in 2003 si prima mea postare a fost legata de concediul de crestere a copilului.Am primit un raspuns atat de concis si de pe intelesul meu de la Marius....ca am ramas cotrobaind curioasa prin forum si gata...m-am lipit aici ca timbrul de scrisoare...
LA MULTI ANI! anticipat...ca n-o sa pot intra pe 1 Iulie,ca voi fi in vacanta...si "viata" cat mai lunga pentru desprecopii.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pt mine au trecut trei ani si-un pic de DC.
Cu urari de la multi ani la aniversari, cu lacrimi si rugaciuni catre Dumnezeu la tragedii, cu voturi in toamna lui 2004 si primavara lui 2007, cu petitii online, cu intalniri cu oameni superbi gasiti aici pe DC, cu sfaturi si relatari de experiente in orice domeniu, cu certuri si refulari, cu idei noi culinare, cu jocuri si concursuri, cu campanii umanitare, cu sugestii si nemultumiri, chiar si cu perioade cand mi-am spus "renunt".

Am ramas aici, sa fac parte din cea mai mare comunitate a romanilor de pretutindeni, o comunitate in care nu tinem seama de varsta, sex, religie, culoare, pozitia geografica sau apartenenta politica. Cel putin din punctul meu de vedere.

Nici eu nu am banuit impactul pe care DC urma sa il aiba pt mine, dar ma bucur ca v-am gasit si ca fac parte din lumea voastra.
Spun de pe acum LA MULTI ANI DESPRECOPII si sa sarbatorim impreuna si 16 si 26 si 36 de ani...si de la 46 incolo sa sarbatoreasca generatia urmatoare!

Mirela si Florin

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Dragelor, ma gandesc ca eu hoinaresc pe acest site si implicit pe forum de foarte putin timp si incep sa devin dependenta...e intr-adevar cel mai potrivit cuvant...dependenta...
Ma gandesc la cele care sunt de la inceput cat de mult le-a schimbat viata...E intr-adevar fenomenal situl asta!
La multi ani frumosi in continuare!!!
pentru fiecare membru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Intimplator , nu mai tin minte exact, cred ca la o cautare cu google. Deoarece nu eram obisnuita cu forumurile si nu intelegeam ideea , forum - ce e aia ?? la ce bun ?? forumul a fost descoperit mult mai tirziu. Initial intram si citeam povesti despre nasteri de la "Sa mai nascut o stea" si apoi incetul cu incetul am descoperit forumul , mult timp de pe margine doar citind pina cind intr-o zi am postat. Nu mai stiu la ce subiect sau in legatura cu ce (desi mi-ar face mare placere) principalul a fost ca intelesesem procesul.
La ce ma ajutat , hmmmm sunt asa de multe , sfaturi,idei, stiri (chiar rideam cu sora mea ca nu se intimpla ceva si in 2 min. a si aparut pe forum), informatii, prieteni .
Ce consider eu ca a mai facut bun , foarte bun, acest forum - ma educat. Si acum am multe greseli de ortografie dar inainte eram varza , ma ajutat sa invat sa ma exprim cit de cit coerent sa leg 2-3 idei , ma ajutat sa intelg si felul de a gindi a altor oameni si sa incerc sa inteleg si alt punct de vedere. Nu am de gind sa plec de pe forum sa ca procesul continua.
Dupa ce am descoperit forumul despre DC am mai aruncat cite un ochi si in ograda vecina pe alte forumuri. Nu am gasit nimic care sa se compare macar cit de cit cu DC.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai 15Iunie2004

www.basescu.ro/index.php?sec=3" target="_blank">Veni,Vidi,Vici !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Pentru mine n-au trecut "decat" 5 ani! in 2002, tot la o cautare, pe trafic.ro despre doctorita Andrei de la spitalul Elias. Eram insarcinata si avida de informatii, pe care mi le-a oferit din plin!
Mi-aduc aminte ca de-abia ma obisnuisem sa citesc forumul si s-a intrerupt pe perioada verii, si tin minte ca a fost chinuitoare vara aia pana s-a redeschis forumul in formatul actual!
Mi-am facut multi prieteni din toata lumea si aici ma simt ca acasa!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

LA MULTI ANI.eu am gasit DC cautind pe internet ceva legat de rahitism,in iulie 2005.mi-a placut,m-am inregistrat.imi pare rau ca nu am dat de forum mai devreme,treceam poate mai usor peste problema sterilitatii.cu ce m-a schimbat?nu mai sint asa panicoasa.ca la primul copil(are 2 ani jumate)o sunam pe doctorita pt orice:ba ca nu doarme,ba ca doarme preamult,ba ca respira nu stiu cum,ba ca sughite ciudat,ba ca are o bubita,ba ca transpira prea tare.acum la al doilea(9 luni)la temp de 40 stiam ce am de facut.asa ca multumesc ca exista DC si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eram insarcinata, speriata si... aveam timp si net acasa :). Am cautat "despre copii" si v-am gasit!!!!
Cum mi-a schimbat viata? Pai sunt aproape obsedata pe DC, multe probleme am avut si aici am avut pe cine sa intreb, multora le-am spus si eu parerea mea si le-am impartasit din experienta mea...
Iubesc DC-ul. Am asa mare incredere ca orice as vrea sa aflu, cineva imi va spune!
Suntem cu totii grozavi! Mai ales voi, adminii!
Nicoleta

LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Chiar mai devreme ma intrebam cum va arata DC peste cativa ani!
Ma bucur ca vremea trece, ca suntem activi!

Ca sa raspund initiatorilor!
Este popular, caci suntem sinceri, suntem o comunitate!
Impartim bucuriile si tristetile, ne usuram sufletele, si, normal, revenim acolo unde ne simtim bine!

Si pentru ca statutul de MAMA, este destul de dificil, este un moment de cautare, de studiere, ca sa afli cum este mai bine sa faci pentru tot ce e in jurul tau, pentru linistea ta!

Sunt aici din 2004, Alexia avea 6 luni .... si inca activez!
Sper ca si fiica mea, cand va fi interesata de copilarie ei, sa poata citi trairile noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Aaaa, si as vrea sa imi confirme cineva!
Intrebandu-ma cum am ajuns aici, sunt tentata sa raspund: Cititnd revista Mami!
Mami si Desprecopii erau impreuna ???????????
Eu asa retin! Chiar daca a fost, si nu mai e, nu ma supar, dar eu asa imi amintesc!

Mergi la inceput