Cand EL se indragosteste....de altcineva

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xoxo spune:

Ramane in Ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

XOXO , deci voi ati plecat amandoi in USA si acum el te-a lasat acolo ca sa mearga in Romania?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

XOXO, ce mai faci? cum o duci? Am citit postarile tale, si raspunsurile date de fete, si eram curioasa daca esti mai bine un pic.
Iti doresc sa iti gasesti linistea sufleteasca cat mai repede posibil.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxo spune:

Va multumesc tuturor pentru receptivitatea de care ati dat dovada vis-a-vis de povestea mea.
Multe nu prea mai sunt de spus, de asta am ezitat foarte mult inainte de a scrie aici...Cand sufletul te impinge intr-o directie, cel mai bun lucru pe care il poti face si pe care ti-l datorezi tie insuti este sa il urmezi, si sa iti asumi consecintele propriei decizii. Asta nu inseamna ca iti va fi mai bine, nici nu iti garanteaza succesul. O decizie este inceputul vartejului, nici nu iti poti imagina unde te va trimite...Decizia asupra a tot ce mi se intampla nu mi-a apartinut, si imi este greu sa vad tabloul complet, de ce se intampla si de ce asa este mai bine...
Cum sunt? Uite asa:
In momentele bune: am un firicel de speranta in suflet, nu imi vad inca drumul, habar n-am cum va fi de acum incolo, dar ma abandonez unei vointe mai mari decat mine, si care stie mai bine decat mintea mea ingusta poate intelege. Imi vad lumina interioara si cu sfiala ma incred in ea.
In momentele rele: sunt disperata, am atacuri de panica si anxietate, nu vad nimic bun in tot ce se intampla in jurul meu, ma cuprinde o oboseala de moarte si sunt gata sa ma dau batuta.
Si momentele bune alterneaza cu cele rele...
Si tot asa...
Dar inca sunt in viata, si asta pentru un motiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

frumos scrii tu...desi iti e atat de greu.
eu mai gasisem un "truc", il mai folosesc si acum: nu ma gandesc nici la trecut, dar nici la viitor prea mult, mai ales atunci cand am tendinta de a-l vedea prea "negru".
Ai grija DE TINE. Suntem aici...

Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

XOXO, e dureros prin ce treci dar si mai greu e sa suferi acolo singura. Nu te-ai gindit niciodata sa te intorci acasa? Nu ai aici prieteni , familie care sa te sustina, sau crezi ca e greu sa vii infrinta acasa?...Nu cred ca merita sa suferi atit.Dupa o perioada cred ca ar fi placut sa-ti gasesti preocupari care sa te smulga din starea aceasta...daca ai citi putin din jurnalul de rasfat de pe acest forum, sint convinsa ca vei gasi ceva bun...


Magduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu-i arata ca ai grijile astea, ca poate ii atragi atentia spre ceva la care el nici nu s-a gandit poate...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

xoxo, cum iti mai merge? Ti-ai mai revenit? Sper ca esti mai bine.

Mai scrie-ne cate ceva.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Xoxo, esti puternica si asta se vede!

Si scrii asa frumos! Te-ai gandit vreodata sa scrii? (povesti, scrisori, romane, un blog...:)

Mult curaj! :*

Smilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulS spune:

Xoxo,

Cred ca in sufletul fiecare femei exista "oare se mai gandeste la ea?".
Ca nelinistea e intemeiata sau doar "e acolo" - nu conteaza.
Dupa cum nu conteaza cat de mult il dispretuiesti acum, cat de mult te certi cu el in fata oglinzii. Inima e cea care domina.
Am avut si eu parte de "lasa-l" cu duiumul. Insa alegerea era deja facuta chiar daca eu nu o constientizam.

Poate isi va da seama ca visurile copilarie mai bine raman doar visuri si atunci va reveni sau dimpotriva.
Daca il vrei inapoi iti doresc din tot sufletul sa fie asa. Si priveste partea buna a lucrurilor - i-au trebuit niste momente de ratacire ca sa realizeze unde se afla adevarata comoara.

/Juls
My motto: Time will tell

Mergi la inceput