Cand EL se indragosteste....de altcineva

Cand EL se indragosteste....de altcineva | Autor: xoxo

Link direct la acest mesaj

Hop si eu...Cu durerea mea, atat de similara altora, si totusi atat de unica, pentru ca e a mea...
Am fost impreuna 4 ani...Ne-am iubit, am avut o relatie deosebita, eu credeam ca el e barbatul vietii mele...Recent si-a revazut prima iubire, fata de care a fost indragostit acum vreo 5 ani, dar cu care nu a avut niciodata o relatie. Si a realizat ca inca mai are sentimente pentru ea, ca isi doreste mai mult pentru el personal, si asta a schimbat totul intre noi. Nu m-a inselat cat timp am fost impreuna, nimic dramatic de genul asta, doar ca realizarea acestui fapt a facut imposibila continuarea relatiei noastre. Simte ca poate oferi mai mult, si isi doreste acest lucru. Asa ca a plecat...Inutil sa spun ca mi-a facut sufletul varza...Si imi e tare greu sa imi revin...De fiecare data cand vorbesc cu el, urmeaza 2,3 zile in care imi adun bucatelele de inima de pe podea...Asta s-a intamplat acum vreo 3 luni, si eu inca nu ma pot aduna, sa imi vad de viata mea...Inca nu pot sa cred ca asta mi se intampla mie...El are o relatie cu cealalta...Eu sunt cu gandul la el...Inima mea e rupta, a lui e plina de EA. Eu inca nu pot sa inteleg cum vietile a doi oameni se schimba intr-o clipa...Si nu pot merge mai departe...Stiu, forumul e plin de povesti de genul asta, mult mai intense si dramatice, poate...Nici nu stiu ce astept de la postarea mea, ce fel de raspunsuri...Poate o incurajare, poate un sfat, poate o experienta similara...Inca o data, noi n-am avut nici o problema reala pana acum. Ne indreptam, credeam eu, in aceeasi directie...Cu toate ca, sincera sa fiu, el avea reticente in a-si face planuri de viitor cu mine, iar eu am acceptat situatia pentru ca il iubeam si pentru ca se implica total in relatia noastra. Tocmai de asta mi-e asa de greu sa accept sfarsitul asta brusc...Si faptul ca pentru el e atat de usor sa isi continue viata, sa mearga mai departe...Vi s-a intamplat asa ceva? Inteleg ca te poti indragosti de altcineva, independent de momentul in care te afli in viata (poti fi casatorit, poti fi intr-o relatie, poti avea copii...cine poate controla sufletul???!!!), doar ca e foarte greu sa accepti asta cand ti se intampla tie...Ati trecut prin asa ceva? Si daca da, cum ati facut pace cu situatia???
Va pup pe toti, va multumesc ca m-ati ascultat, si doresc tuturor ceea ce imi doresc mie: liniste sufleteasca.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annnca spune:

xoxo,eu sunt la un pas de a ma afla in situatia ta.Stau cu inima cat un purice la gandul ca,anul acesta el se va intoarce in tara si isi va vedea fosta prietena cu care nu a mai vb,nu s`a mai vazut de mai bine de 1 an.Si cu toate ca,el sustine ca a uitat`o si ca nu va mai fi nimic intre ei,numai eu stiu cat de mult l`am consolat si l`am ajutat sa o uite.
Mi`am baricadat sufletul si incerc sa nu il iubesc si mai tare pana va trece intalnirea lor.Sunt nelinistita si nu am nici un pic de incredere.Nu se vor intalni in mod voit,dar locuind in acelasi orasel.Si oricum...poate ca va fi chiar in mod voit ! Pana atunci nu iau nici o decizie in privinta mea si a lui.Nu vreau sa hotarasc nimic pana nu trece el de chestia asta.Pt ca nu a vazut`o de la despartirea lor deloc si fiind prima si cea mai lunga relatie,eu sunt rezervata.

Iti doresc sa te refaci,sa fi puternica si sa incerci sa uiti ...Tocmai eu vorbesc of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxo spune:

Draga de tine!!! Cunosc sentimentul...Dar crede-ma, daca e sa se intample, se intampla atunci cand te astepti mai putin...Exact asa a fost si la noi...A mers acasa, si a reintalnit-o pe ea, dupa 5 ani...Si gata, asta a fost...Eu zic sa nu te stresezi prea tare cu chestia asta, va fi un test, intr-adevar, pentru relatia ta, dar poate unul necesar. Si cu putin noroc, situatia va fi exact pe dos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Draga xoxo, eu zic ca trebuie sa vezi si partea buna a lucrurilor.
Experienta asta a dovedit ca nu e omul de care ai nevoie, nu e omul pe care sa te bazezi, cu care sa mergi alaturi in viata.
Bine ca s-a intamplat in timp util, ca nu aveti copii.
Doare, dar va trece.
Capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxo spune:

Stiu ca asta este abordarea cea mai buna, casandra...Problema este ca de cele mai multe ori nu imi iese prea bine, tocmai pentru ca doare atat de nasol...
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

quote:
Originally posted by casandra

Draga xoxo, eu zic ca trebuie sa vezi si partea buna a lucrurilor.
Experienta asta a dovedit ca nu e omul de care ai nevoie, nu e omul pe care sa te bazezi, cu care sa mergi alaturi in viata.
Bine ca s-a intamplat in timp util, ca nu aveti copii.
Doare, dar va trece.
Capul sus!



Subscriu!
Xoxo draga, iti va fi inca greu o vreme, dar mai bine ca s-a terminat acum decit sa fi avut o casnicie mizerabila cu acest tip.
Cind esti departe de casa parca trece si un pic mai greu mai ales daca nu esti inconjurata de prieteni adevarati si de familie. Sper ca nu esti singura pe aici...

Numai bine iti doresc si sa iti regasesti linistea sufleteasca cit mai repede!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Cineva zicea ca "Nu incetezi niciodata sa iubesti o persoana, doar inveti sa traiesti fara ea" si asta trebuie sa faci tu acum,sa accepti ca el nu mai e al tau si ca acolo undeva in lumea asta cineva asteapta sa te cunoasca si sa te iubeasca si pentru care sa fii unica. Nu putem controla totul in viata noastra, trebuie sa acceptam unele lucruri chiar daca nu ne convin si sa mergem mai departe. De ce ne e dat sa iubim mult oameni care dintr-un motiv sau altul nu ne raspund cu aceeasi intensitate sau pasiune nu stiu, poate pentru a aprecia si recunoaste mai bine adevarata iubire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Xoxo...eu cred ca esti un caz fericit pentru ca nu te-ai implicat intr-o casnicie cu un astfel de om. Eu nu am avut aceasta sansa. Mie mi s-a oferit sansa dupa 7 ani de casnicie sa ma rup de un om care nu merita sa stau alaturi de el. Am suferit, mi s-a rupt sufletul, m-am intrebat "de ce eu? de ce mie?" dar acum sunt mai fericita decat in toti cei 7 ani.
Nu te lasa doborata. Nu merita. Ai sa vezi ca vei gasi un barbat care sa te merite si sa te iubeasca. Sa fii sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Sa te bucuri ca nu esti casatorita si cu copii.
Timpul vindeca ranile. Viata ta a ajuns la o rascruce. Alege drumul bun. Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

E greu sa concurezi cu fantoma unei foste, dar neimplinite iubiri. Dar as zice ca este foarte probabil ca, dupa un timp, el sa realizeze ca visul e vis, iar tu esti realitatea. Daca ii poti accepta actuala ratacire, cred ca mai ai sanse.
Daca nu, casandra are dreptate. Nu mai repet ce a spus ea...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Subscriu la ce a spus april!!!
Cred ca sunt multe fete care au trecut la un moment dat prin asa ceva... Mi s-a intamplat si mie sa consolez un barbat care nu merita. Am avut si eu o parte din vina, ptr ca am acceptat sa avem o relatie la scurt timp dupa ce el se despartise de prietena lui care isi batea joc de el. Tipa dadea petreceri in casa in care locuiau iar pe el il trimitea pe strazi pana se termina distractia, ptr ca erau petreceri intre fete (hihihi) nu ii facea de mancare, la un moment dat a plecat si in Grecia cu seful ei (!!!) Sef care le daduse si apartamentul in care locuiau (!!!) cu conditia ca fostul meu sa se casatoreasca cu respectiva. In fine, a parasit-o si de mult ce suferea avea nevoie de cineva pe umarul caruia sa planga. Si m-a gasit pe mine! Care de 2 ani eram singura dupa ce divortasem... Va dati seama cate sperante aveam? M-am indragostit ca o fraiera pentru ca in primele 2 saptamani a fost totul foarte frumos, se purta minunat, ieseam in fiecare seara, etc. Si chiar in ziua in care intrasem in concediu, nu a venit acasa... nu a raspuns la telefon... ghiciti unde era? se intorsese mandra din Grecia si il vroia inapoi, ca il iubea. Eu nu am aflat asta imediat, ci la cateva luni. A urmat o perioada in care am suferit ingrozitor, plansete, nu mai mancam, aveam 41 kg, plangea mama cand ma vedea. Nu era nici hotarat, sa se intoarca la aia sau sa ramana cu mine... Asa ca l-am parasit eu. Am suferit, dar mai rau as fi ajuns daca imi permiteam sa continui situatia asta. E greu, e ingrozitor sa il vezi cum o vrea pe cealalta, cum te compara tot timpul, cand il auzi strigandu-te cu numele ei!!! Ei, dar asta e. a trecut iar acum sunt fericita. e adevarat ca mi-am gasit foarte greu linistea, dar mi-am gasit-o. Si ei, se pare, ptr ca s-au casatorit la cateva luni dupa ce m-am despartit de el. Am uitat sa specific faptul ca eram colegi de servici.........
FRUNTEA SUS, CA TOTUL TRECE.
Si vorba motto-ului meu: For everything there is a season!

YLARI

Mergi la inceput