ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-13

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

neata fetelor
bonita, eu te stiu din pagina cu tutu de pe vremea cand abia incepusem sa scriu pe forum.bine ai revenit
cred ca facem tratamentul cam in celasi timp din cate imi dau eu seama. dureri am avut si eu, la OD , chiar in locul unde am avut chistul de endo. dureri destul de nasole, in prima luna, de credeam ca-mi vin uratii. eu cred ca tratamentul are efect cata vreme nu ai CM. durerile de ovare, discutand si cu fetele de pe forum, am ajuns la concluzia ca sunt de la efectul dipherelinului in stimularea ovarelor. deci eu zic sa nu te impacientezi. balonarile s-ar putea sa fie de la schimbarea dietei, bogata in fructe=fermentare. cand urmeaza sa faci injectia nr. 3? felicitari pt renuntatul la fumat, am incercat si eu o vreme si n-am reusit. nici mancare,nici cafea, nici fumat, activitatimai rar, ce-mi mai ramanea?
fetelor va pup pe toate, nu cred ca mai intru ca am multa treaba, ne vedem diseara
un mare LA MULTI ANI!!!PENTRU TOATE ELENELE, sa va dea DD tot ce va doriti, in primul rand sanatate
ralu

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Fetelor eu azi sunt super prinsa la servici. Vroiam doar sa va intreb: a ramas valabil pentru diseara, da ???
Ioana, sa stii ca io vin

Am mai intrat un pic ca am o pauza mica. Deci cu vitamina E asa e ?? Aha .. Bine ca mi-ati zis. Sa stiu.
Am baut si "licori" din alea de plante, sunt cam nasoale la gust, ieri mi-a venit sa si vars imediat cum le-am baut Nu s-a intamplat, dar oricum nu imi plac deloc la gust chiar daca le pun in apa.
Cu ovulatia sper sa e bine. Ieri m-a durut un pic in dreapta, ma gandeam ca poate s-a spart ala asa ca seara .. Oricum dr a zis ca si azi sa pentru orice eventualitate si mai ma dc maine dimineata iar la monitorizare sa vedem daca s-a spart sau nu. Ar trebui sa mai face ceva ?
De abia astept sa ne vedem diseara !!!


Si mai e ceva, poate voi puteti sa-mi explicati. De ce ma inteapa pe mine in partea dr ? Acolo unde nu ovulez, doar chistul ala ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Draga ralu t, ma bucur ca ti/ai adus aminte de mine si iti multumesc pentru sfaturi. S/ar putea sa fie si de la Diphereline. Eu am mai citit pe site/ul lui Tutu ca s-ar putea sa fie de la aderente.
Adica de la operatia de laparo, raman in locul respectiv aderente. Mi-e frica sa nu se fi intamplat ceva acolo inauntru, ca nici nu am avut rabdare prea mult dupa operatie sa ma vindec (1 luna)si am inceput sa fac sport.Oare sa fie de la efort?
Ralu, eu fac ultima injectie sambata asta si apoi ma pun pe asteptat. Sper sa nu astept mult pana la CM. Tu cand faci ultima injectie? Cum ai suportat tratamentul? (Presupun ca ai mai scris inainte despre aceste lucruri, dar nu am timp sa citesc toate postarile...)
Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Jubica si Boo va tin pumnii la amandoua. Trebuie sa iasa soarele si pe strada noastra.
Boo si Ralu si eu intentionez sa ajung astazi la intalneala. Sper sa pot...
Bonitta balonarea s-ar putea sa fie de la dieta. Eu am patit asta acum in postul pastelui dupa 3 saptamani de post. Am introdus iaurtul si s-a rezolvat. S-ar putea ca schimbarea sa fie cam brusca pentru organismul tau. Incearca sa introduci ceva ca nu ai mai consumat si vezi daca te mai balonezi. Oricum bafta multa cu tratamentul. Sa ajungi repede la Odisee.
Zeno pe unde unbliiii?
Ioana, Adelamaria, Lucialu, Geo multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori79 spune:

Buna ziua, frumoselor!
Imi pare ff rau, dar din pacate nu pot ajunge azi la intalnire. Saptamana trecuta nu mi-am dat seama ca e Sf. Constantin si Elena luni si am sarbatoriti in familie...asa ca voi lipsi la apel. Dar data viitoare sper sa nu va mai ratez!!!
La multi ani tuturor sarbatoritelor de azi, si va doresc tuturor sa vi se implineasca toate visele, sa fiti sanatoase, fericite si bineinteles cu bebei la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutzac spune:

Pusichet, cumva mi-ai trimis un mesaj? Nu stiu ce-am facut nu-l mai am si n-am apucat sa-l citesc. Poti sa mi-l trimiti din nou?
Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutzac spune:

Ma ajuta si pe mine cineva sa-mi fac PM ca nu stiu! Tot incerc dar nu stiu unde ... Am intrat in profil personal , dar nu ma descurc mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Mi-am cumparat Vit E (45mg) si scrie pe ea asa prntre altele:

reduce colesterolul si trigliceridele
previne aparitia cheagurilor de sange
intervine in reglarea sist hormonal fiind folosita in prevenirea sterilitatii si mentinerea unei activitati sexuale normale atat la femei cat si la barbati.
favorizeaza sarcina si influenteaza potenta sexuala
regleaza si stabilizeaza secretia hormonala
previne sterilitatea prin favorizarea spermatogeneazei si functiei ovariene
reduce radicalii liberi prin efectul antioxidant


Suna bine ... nu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Te ajut eu ca ma saturai de munca. Intri la Mesaje private dai click pe Options apoi difezi casutele care tb si trimiti modificarile. Succes!

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Te duci la Mesaje Private, apesi acolo. Alegi Options din butoanele de sus( e ultimul din dreapta) si acolo ai optiune ca sa bifezi activarea sau dezactivarea mesajelor private.
Succes

2001
http://tt.lilypie.com/qjh3p3.png

Mergi la inceput