ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-13

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Suna bine BOO dar tb sa iei numai una pe zi pt ca are 45 mg. Pe ea cate scrie ca se ia? Stiu ca la barbati dc depasesc cantit de 50 mg dauneaza iar la femei dauneaza fertilitatii.

Edit: vezi ca-ti rasp si pe alte meleaguri

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

ti-am trimis si pe email, pe yahoo, si pe PM
nu-i nimic
il mai trimit o data


2001
http://tt.lilypie.com/qjh3p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Vin cu vesti bune, ovulez si pe stanga!! A facut dr. niste ochi cand a vazut cati foliculi am si ca voi ovula cu ambele ovare!
A inceput sa ma intrebe cu ce-ati facut stimulare??? Si cand i-am spus ca am luat doar cate 1/2 pastiluta Clostilbegit, 4 zile se tot mira. Endometrul era de 8.5 in z12 si ovulatia se va produce maine pe ovarul stang si azi pe ovarul drept. Pe ovarul drept aveam vreo trei mai mari de 24, 22, 20 si pe stangul unul frumos de 19mm care va mai creste. Mai erau inca vreo trei foliculi mai mici pe ambele ovare intre 14 si 18, oare mai cresc si aia??? Pentru cel de pe stanga fac eu inseminarea maine asa ca sper sa fie totul ok maine.
Ne vedem deseara fetelor!!
va pup dulce.....

Vreti sa-mi votati pisoiul meu pe nume TOMI ? E inscris in concursul Whiskas, are 9 luni si adora sa stea pe tastatura calculatorului. http://www.whiskas.ro/concurs-pisica-lunii.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutzac spune:

Gataaaaa! Am reusit !!1 Am si eu PM !!
Pusichet am gasit acum si primul mesaj...
Daca m-ati vedea fetelor... Sunt catastrofa cu calculatoarele...
Dar am reusit!
trebuie sa mai invat cu cautarile alea... Eu am intrat pe "Cautare" am dat expresia dorita dar mi-a afisat o pagina de link-uri cu zeci de pagini . Ca sa gasesc trebuie sa intru pe nu stiu cate capitole care au nu stiu cate pagini... ffff greu mi se pare . O cautare mai detaliata , adica sa ma duca si pe pagini, se poate? In fine... am acum si eu PM ! Asa ca puteti sa-mi scrieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Ioana iti tin pumnii sa fie cu noroc. Numai DD stie ce face.
Boo ai grija cu vitamina E sa nu iti faci rau cu mana ta.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

ioana ma bucur pentru tine, spor la prestat diseara si miine, sa fie cu noroc


2001
http://tt.lilypie.com/qjh3p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

ioanaiuhuuuuu!!!!...doamne ajuta!
cu asa rezultate ar trebui sa ai succes. bravo, ma bucur mult de tot, abia astept sa ne vedem si sa te pup personal
bonita, sunt cu o saptamana dupa tine, adica fac ultima injectie de sambata intr-o saptamana. oricum, pe acolo. manifestari:calduri, dar nu exacerbat, desi deranjant cand sunt, si nervi...barbata-miu ma sfatuia ca pana la menopauza sa-mi gasesc un amant rabdatoradevarul e ca numai cu el imi permit sa ma manifest , saracu, si nervii mi-i fac pe parcursul zilei si seara ii duc acasa. dar acum rade, nu ma mai baga in seama, vorbeste cu mine ca si cu un copil, si atunci ma prind ca am luat-o pe camp si tac din gura
nu ma mai speria cu aderente si alte prostii, ce, ai facut vreo eco sa ti se spuna ceva? n-ai la ce sa te gandesti? ia vezigandeste pozitiv, o sa fie bine si o sa facem bebei dupa ce vin rusii.
fetele cu monitorizarile, vad ca toate stati foarte bine, ma bucur. sa ne umpleti de copii aici pe forum
flori imi pare rau ca nu ajungi, poate alta data

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Distractie la intalnire astazi, pacat ca eu sunt asa departe si nu pot veni.

Ioana si Boo va doresc multa bafta, sper sa va iasa luna asta.

Si bafta la toate care incearca iar cele care asteapta sa vina CM, va doresc asteptare cat mai scurta.

Eu sunt cam agitata si uneori ma apuca asa un fel de depresie. Ma gandesc ca sansele sunt destul de mici cu endo avansat si as vrea sa nu ma mai gandesc la asta dar tot asta imi e in minte toata ziua. Si as vrea sa incep si eu ceva naturist dar habar nu am ce. Voi cum reusiti sa nu va mai ganditi la boala asta? Sper sa ma simt si eu mai bine cu timpul.

Sa aveti o seara placuta si distractie maxima la intalnire.

Monica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Ioana bafta multa maine, sa stii ca ma gandesc la tine si o sa-ti tin pumnii maine dimineata
Fetele imi pare rau ca nu am ajuns nici astazi la intalnire, imi astept sotul sa vina acasa sa mergem la o Elena. Va pup si va doresc distractie placuta in continuare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

seara buna, apar si eu la spartul tirgului.
ioana, felicitari, astea chiar sint vesti extraordinare !!!! Doamne ajuta sa iasa bine inseminarea. Chiar vroiam sa te intreb, sotul tau ia ceva tratament pt oligospermie? Sint rezultate?

jubica, boo va tin pumnii si voua, sper sa va auzim cit de curind cu vesti bune pe toate.

miki, sint tare curioasa ce zice bioloaga ta legat de produsele apicole. Stiu ca si amely, prima noastra mamica endometroasa, a luat maca si laptisor de matca, asa ca zic eu ca nu poate sa fie chiar asa de rau.

monica, daca vrei sa gasesti un tratament naturist, uita-te pe prima pagina la linkul dat de miki, eu l-am gasit tare interesant.

ralu si bonita, ce va mai invidiez, eu sint de-abia la prima injectie, ce-i drept n-am nici un efect secundar deocamdata, dar mai am cale lunga. bonita, incearca sa nu-ti faci ginduri negre, am citit pe mai multe site-uri ca starea de spirit joaca un rol extrem de important in tratarea endometriozei. Incearca sa gindesti pozitiv, gindurile oricum nu-ti ajuta la nimic. Eu am avut endometrioza de gradul 2 si n-am avut absolut nici un simptom, asa ca lipsa durerilor nu inseamna neaparat lipsa bolii. Noi sa fim sanatoase, ca le-om rezolva pe toate

lucia, liliana, ma gindesc la voi, sper ca sinteti bine.

Mergi la inceput