Copilul meu e normal ???

Copilul meu e normal ??? | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Fi`mea are 2,10 ani.
De mai bine de o luna de zile a descoperit postul de tv "Mezzo", unde se dau doar concerte simfonice, spectacole de balet, opere si alte chestiuni de genul ... Este pur si simplu innebunita, sta cate o ora nemiscata cu ochii pe ecran, asta in conditiile in care NU suporta si nu urmareste nimic altceva la tv. Are tv in camera de cand se nascuse, dar nu a interesat-o pana acum.
Voua vi se pare normal ???
Eu cand o vad asa absorbita ...
Nu inteleg dc nu poate urmari desene animate, alte programe interesante, pur si simplu ori inkide tv-ul, ori isi vede de preocuparile ei.
Nu vreau raspunsuri magulitoare cu "vaaai, poate e talentat cupilu`" ca eu nu cred ca are legatura.
Ci sa-mi ziceti ca daaa, aveti si voi asa copil si e normal !

________________________________________
Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

daria- e normala fi convinsa. Bia(1 an si 11 luni) nu se uita la tv doar la animal planet si reclame in schimb ma tampeste sa i pun baby einstein cum pun piciorul in casa asa ca, stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Cred ca esti unul dintre cei mai fericiti parinti.Nu suferi ca nu se uita la desene animate, ca nu pierde nimic.Sunt destul de violente si au un limbaj groaznic.
Probabil ca ai un copil cu un simt artistic destul de dezvoltat,iar daca asta continua in timp mergi la o scoala de arte sa vezi ce aptitudini are.Poate face un instrument,canto,balet,sunt o gramada de posibilitati.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Merci de raspunsuri.
Dar eu nu inteleg dc nu se uita si ea la ce se uita restul copiilor, restul fiind majoritatea !!!
Vreau si io un copil ca ceilalti !


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Am si eu un copil ca al tau, doar ca al meu e mai mic, are 1a8l. E innebunit de mezzo si mai ales de balet .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lu_mi spune:

Eu zic sa stai linistita, e inca micuta, si asta este doar o faza prin care trece. A descoperit acuma muzica, ii place, o capteaza. Foarte bine. Va descoperi si desenele animate cind le va veni vremea. Chiar nu ai de ce sa te ingrijorezi, dimpotriva, eu zic ca asta dovedeste niste calitati: are capacitate de concentrare si ii place muzica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Darioooo, vreau si io copil ca al tau ! (ca sa te parafrazez !!) Al meu se uita nemiscat la VH1 sau Utv si asculta absorbit cum cinta cei de la Simplu cu Mister Originality si dastea grele !! Daca e deschis teveul si aude melodia asta (si mai are si altele in topul lui personal), de oriunde ar fi in casa, vine si sta cuminte si se uita pina se termina !! Si, la urma urmei, cine spune ca e normal sa te uiti la desene si la muzica nu ? So, iote multi de la mine pentru Giulik cea nazdravana si iubitoare de muzika clasika !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice - ca tu stii mai bine - si restul de fete, copilul meu pare ciudat si in ochii altora, adik e prea seriosa, iar cu vioara asta m-a tampit de-a dreptul. Credeti-ma ca si voi ati simti la fel. Are si momente de zbenguiala nebuna, cand nici nu incerc sa o intrerup, trebuie sa-si descarce energia, dar astea sunt o data pe saptamana, in restul de 6 zile e mai altfel.

Sper ca nu va plictisesc prea tare.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

fain. si alexa mea e cam la fel. inca de pe la un an, cand aude muzica simfonica asculta fascinata, si i se lumineaza fata ! are gusturi foarte clare in ceea ce priveste muzica. e mare fan phoenix, iar dintre astea, mai "usoare", in top e nelly furtado si timbaland "say it right" (parca intra in priza cand incepe melodia), si red hot chilly peppers "snow"


edit: daria, m'am speriat cand am vazut titlul subiectului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rainbow spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Alice - ca tu stii mai bine - si restul de fete, copilul meu pare ciudat si in ochii altora, adik e prea seriosa, iar cu vioara asta m-a tampit de-a dreptul. Credeti-ma ca si voi ati simti la fel. Are si momente de zbenguiala nebuna, cand nici nu incerc sa o intrerup, trebuie sa-si descarce energia, dar astea sunt o data pe saptamana, in restul de 6 zile e mai altfel.

Sper ca nu va plictisesc prea tare.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)





Doameneeee dumnezeuleeeee.....iti garantez mamica de Giulia cuminte ca daca ti l-as da pe Remi al meu nu o zi intreaga....doar jumatate...sigur ai striga disperata : " O vreau pe Giulia mea asa serioasa cum e" ....al meu e strolimbat si tziuie intr-una de dimineata pina seara nu se opreste din tzopaiala...ne termina psihic si fizic...++++ ca ii place doar Spiderman si alte desene numai cu uritaniii...imi vine sa mor de suparare....se ratzoieste la mine...face gura orice-i spun....
Mami de Giulia...daca vrei iti propun sa ne intilnim in curtea manastirii de pe C.Coposu...stii tu ca si tu esti din zona....si cu aceasta ocazie sa-l cunosti pe Remi al meu...sigur vei zice apoi ca esti o mamica fericita :)
...Te pup si bucura-te de ce ai....bucura-te pina se uita la mezzo si nu la jetix..


Ioana mami de Tero Remi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Baiatul meu se uita la reclame,dar se uita ca nu mai vedea,nu mai auzea nimic in jur.Cu timpul i-a trecut si pe la 3 ani si ceva a prins gustul desenelor animate.
Iar fata cea mica(un an),se uita la fel de absorbita la baby einstein,si pe minimax cand sta fratele ei la sdesene...
Stai linistita,avem copii normali,doar cu gusturi diferite...


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput