Copilul meu e normal ???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Giulia e normalitatea, stii bine :)
are instinctul corect.
(nu ma contraziceti, ca nu accept )



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

quote:

Dar eu nu inteleg dc nu se uita si ea la ce se uita restul copiilor, restul fiind majoritatea !!!
Vreau si io un copil ca ceilalti !


mamagiuliei, pai, hai sa facem schimb, o iau eu pe Giulia, si ti-l dau tie pe Marc al meu (3 ani si 7 luni)...care daca ar putea s-ar uita la desene de dimineata pana seara...
Esti de invidiat!


Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La mine cel mic -1 an jumate- e fascinat de rubrica meteo. Nu conteaza postul . Si de reclama cu postasul care cade. Din pacate trece si va ajunge la Cartoon dupa 3-4 ani.
Bucura-te pana poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Si copilul meu e innebunit dupa Opera,desenele animate nu il atrag deloc,cum pune piciorul in casa dupa gradi imi zice: mami,pune nenea care canta,adica Rigoletto.Stie opera pe dinafara si canta si el pasaje in italiana(cred ca a vazut opera de 100 de ori,asa ca a invatat cuvintele).De asemenea,ii place muzica sinfonica,in special Beethoven.Eu nu cred ca e nimic anormal.


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Nefolosirea scaunului de masina special pentru bebe sau folosirea lui necorespunzatoare(respectiv neancorat corespunzator) poate avea urmari extrem de grave si reprezinta un abuz asupra copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Sigura ca e normal.Copilei mele ii place f mult Andre Rieu,ar vedea la nesfirsit o parte din concertele lui.
Cel putin pe cel din august 2006,de la Viena l-a vazut de atitea ori incit ne-a convins sa mergem acolo,sa vizitam Schonbrünn-ul .

Si nici la alte desene nu se prea uita,trec saptamini intregi fara sa ceara...eventual in weekend,mai vede cite ceva de pe DVD-urile ei.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

HA-HA-HA Dariaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Danut e fascinat de muzica populara banateana de mic, eu v-am mai povestit ca manca si mai ales nu adormea seara sau la amiaza DECAT cu Puiu Codreanu, Stana Izbasa, Mirela Petrescu si altii din gasca de cantareti autohtoni? si toti din casa trebuie sa ascultam asa ceva? oricum deja m-am obisnuit asa tare ca imi si place de la o vreme:))

raspuns final: ai copil normal draga mea si nu mai tanji. Zi multzam lui D-zeu ca e sanatoasa si isteata

pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Pe Matei nu il lasam la desenele animate de la tv. Preferam sa se joace. Mai mult pe-afara. Daca tot e sa urmareasca ceva atunci "animal planet" sau desene pe dvd/cd/caseta. Sau sa asculte povesti.

Iar apropo de muzica clasica, in fiecare miercuri seara are program de opera, de pe tv cultural. Nu i-am impus, pur si simplu ii place si "canta" (urla) si el odata cu artistii. E jale cand tre sa mearga la culcare, ca nu poate sta pan la sfarsit.



Ah, ii place sa urmareasca si balet, la fel ca si patinaj artistic, ski alpin, etc. Si mai nimereste intr-o bucata de pe mezzo si tot asa, ramane pironit.


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mali spune:

Al meu cand il aude pe Pavaroti cantand nu mai misca in front. Da, e normala!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Suzuki spune:

Stai linistita nu iti mai fa atitea griji sigur este un copil normal.Nu toti copii sunt la fel fiecare copil are propriul caracter .Baiatul meu are 1 an si 2 luni si de curind am descoperit ca-i place muzica populara nu mai pot de dragul lui cind il vad cum incearca sa danseze .Multa sanatate fetitei tale.

Mergi la inceput