Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Jasmin012sipentru burtica
mai asteapat putin pentru fluturasii pe care o sa-i simnti,acum este prea devreme.
si cu siguranta o sa ii simnti,chiar o sa si poti vedea cum se intoarce prin burtica
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Anacami,, da, este prima sarcina, dar vreau si eu sa simt ce simt celelalte mamici, stiu ca multa lume zice ca nu ai cum sa-l simti pe bebe pina la 4 luni jumate (veche mentalitate), ca el atunci misca, dar noi aici stim toate ca nu e adevarat, ca bebe e plin de energie inca din primele saptamini (cred ca din a 5-a), si mai stiu si ca multe dintre fetele noastre au simtit fluturasii (poate chiar si tu). Cred ca trebuie sa fie ceva extraordinar. Dar cred ca pe la 12 sau 13 saptamini se simt, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Pussi pe ambii bebei. In cazul tau vor fi doua roiuri de fluturasi, iti dai seama? O sa pare o discoteca la tine in burtik > Vreau sa-ti spun ca ideea asta ma face sa rid, imi si imaginez. Fiecare bebe o sa aibe roiul sau, unul o sa te gidile pe-o parte iar celalalt pe celalta parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Draga Jasmin,

Eu tocmai am aflat ca am 13 saptamini si 4 zile dar nu pot sa zic ca am simtit, sau nu fac distinctia intre ce e legat de burtica si ce de bebe :(
Si cum tocmai m-am dezamagit ca nu am vazut daca e fetita sau nu, ma gindeam acuma ca mai bine nu ne dorim cu atita nerabdare sa vedem, sa auzim, ca riscam sa fim dezamagite, mai bine lasam lucrurile sa vina la timpul lor si o sa fim mai multumite atunci...


------------------------
Flory 13+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by anacami

quote:
Originally posted by Gina M
Anacami, sincer sunt foarte relaxata insa aceasta nu inseamna ca,nu trebuie sa-mi exprim la randul meu opinia personala. Fiecare are dreptul sa o faca si respect curtoazia.
[/i]


Gina,ok! dar daca ele o preferinta de care nu se tina cont, cum crezi ca se simt la randul lor? Ideea era ca trebuie sa acceptam si dorintele altora, sa nu fim inflexibile ca doar suntem un grup
Fiecare trebuie sa faca cate o concesie...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2



Atat cat tine de mine,ii respect pe toti cei din jurul meu si caut ca acestora sa le fie bine.
Cum suntem diferiti si venim din medii total diferite insa, este normal ca opiniile si hotararile noastre sa fie, diferite.
Am meditat in dreptul meu si am hotarat ceea ce am de facut ca totul, sa fie bine.
Va doresc din adancul inimii o disee cat mai frumoasa si copilasi plini de sanatate.
Va pup pe toate.
Gina.

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Rodi, , ce surpriza, nu ma asteptam sa intri la noi. Asa-i ca e frumos aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Gina, asta ce vrea sa insemne ...?


------------------------
Flory 13+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Pufulet, felicitari, am vazut filmuletele. Nu fi dezamagita, poate o sa vezi data viitoare. Important e ca bebe e bine. Stiu ca ai si tu drepatate, dar eu vreau sa stiu ca sa pot deja sa-i spun copilului meu pe nume. Si recunosc, sunt curioasa din fire, si nerabdatoare . Ce pot face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Gina, cred ca vrei sa pleci, dar te rog sa nu faci asta. Nu trebuie sa te simti jignita, nu ai de ce. De altfel nu cautam aici informatii religioase, ci informatii si sprijin sufletesc pt sarcina. Avem nevoie si de tine aici. Te rog, nu pleca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Stiu Jasmin, ca asta e si problema mea, sunt curioaa si nerabdatoare de nu se mai poate, insa deja de 2 ori mi s-a intimplat ca nu am vazut/aflat ce am vrut si pentru ca asta a umbrit putin bucuria de a-l fi vazut si ca e bine si sanatos, am zis ca nu e bine si ca ia sa ma calmez eu ca numa rau imi fac ...

------------------------
Flory 13+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput