Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pufulet, felicitari!!!ai fost f. emotionata,nu?
Jasmin,este inca prea devreme, este cumva si prima sarcina?
Dama,exista si la noi substitut de cafea din cicoare- eu am gasit "Inka" (pachet rosu)-cicoare+niste cereale.
Eu imi pun dimineata intr-o ceasca 3/4 lapte degresat+ 1/4 cafea; este o combinatie f. buna!!!

Am vrut sa mai scriu ceva,dar nu imi mai aduc aminte ce ...revin dupa ce dau o recitire..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by anacami
Gina,relaxeaza-te si bucura-te de sarcina !


Anacami, sincer sunt foarte relaxata insa aceasta nu inseamna ca,nu trebuie sa-mi exprim la randul meu opinia personala. Fiecare are dreptul sa o faca si respect curtoazia.

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Si eu sunt de acord cu Anacami in privinta rugaciunilor, nu cred ca e bine sa ajungem la discutii de genul asta pentru ca nu asta e scopul site-ului, asa, le punem pe amindoua si impacam pe toata lumea.
Eu am o idee pentru voi, periodic imi aduc aminte ca nu mai imi apare data de nastere pe prima pagina sau ca nu am trecut medicul la care ma duc, stiu ca undeva este scris cum se face dar nu imi aduc aminte unde e si asa ca renunt la idee...
Deci, sa va spun ideea :) nu se poate sa punem un link pe prima pagina, cu informatii pe scurt despre cum se face update la informatiile de pe prima pagina si de asemenea cum se creeaza un nou capitol?



------------------------
Flory 13+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Kiva (/Victo?),parca tu ai intrebat de "semnele" din sarcina care diferenteaza "sexul":acum ma gandesc ca totusi sarcina asta a fost putin diferita de prima prin preferintele culinare:adica, acum prefer mai mult mancarurile glucidice,iar la Sebi nu prea le suportam, cel putin in primele luni de sarcina!

Acum tocmai am halit o cutiuta de inghetata Nirvana cu nu stiu ce alune/fistic (100 si ceva grame)+ 1/2 cutiuta de alta inghetata cu capsuni.Eeste drept ca acum imi cam vine inapoi, dar m-am gandit toata ziua la ea...; ajunge pt. pofta de dulce pe o saptamana (sau cel putin sper, ca deja am inceput sa dospesc de pe o zi pe alta,desi nu mananc prea des dulce...)

O seara placuta tuturor!


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

quote:
Originally posted by Gina M
Anacami, sincer sunt foarte relaxata insa aceasta nu inseamna ca,nu trebuie sa-mi exprim la randul meu opinia personala. Fiecare are dreptul sa o faca si respect curtoazia.[/i]
[/i]


Gina,ok! dar daca ele o preferinta de care nu se tina cont, cum crezi ca se simt la randul lor? Ideea era ca trebuie sa acceptam si dorintele altora, sa nu fim inflexibile ca doar suntem un grup
Fiecare trebuie sa faca cate o concesie...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

JASMIN, merci de primire; cat despre fluturasi eu i-am simtit si ii simt in continuare, ma gadila si rad singura la serviciu, vei simti si tu curand, eu am mai multe sarcini pierdute si probabil de asta am si simtit mai devreme.


Ellis 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Iasmin o sa-i simti sigur, ai si tu putina rabdare. Si eu zic ca o sa fiu convinsa de fluturasi atunci cand o sa-i am in fiecare zi...ce sa mai zic cand o sa vad miscarile pe burtica!

somn usor la mamici si burtici!!



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Apropo de cafea, eu ma pacalesc singura, mi-am facut o combinatie de 1 parte ness 5 parti inka si din combinatia aia beau cite o cana de cafea cu cite o lingurita dimineata, ca altfel is tare somnoroasa...
Dar azi mi s-a parut interesant ca ii spuneam medicului ca ametesc mai nou, ma duc pe strada si ma trezesc ca parca nu mai am pic de energie, iar el imi zicea ca din trimestrul doi s-ar putea sa am probleme cu tensiunea si ca pot sa beau cite o cafea pe zi, sau coca-cola sau ciocolata. Coca-cola nici vorba, ca nu cred ca e buna deloc, dar ideea de ciocolata mi-a suris de numa ... ;)

------------------------
Flory 13+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Nu place nimanui ideea mea ... ?


------------------------
Flory 13+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Calatoare, acum vad intrebarea ta, sper ca mai esti, desi e cam tirziu. Eu mi-am facut programarea la Polisano, daca nu ai nr ti-l dau eu : 3370475. Suna miine dimineata, poate mai gasesti loc pt 25 mai, eu am la ora 13 programarea. Poate iti faci si tu programare la o ora apropiata si ne putem vedea, daca vrei, fireste. Vezi ca la Polisano e numai vinerea, ca sa stii cum iti calculezi. Anunta-ma ce-ai facut.

Mergi la inceput