Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dany26, intrebai astazi daca e anormal ca nu ai pofta de mincare. Ei bine, nici eu. Mi se face rau daca mi-e foame, si mi se face foame des, dar nu-mi palce nimic. Daca ai sti cita mincare arunc!!! Chiar si salate, imi cumpar salate, bag o data furculita in ele, apoi nici nu ma mai uit la ele. Cum le cumpar, asa le si arunc. Ceea ce agreez de la inceput sunt fructele si iaurturile, dar uneori nici de ele nu am chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Gina M

quote:
Originally posted by dama

quote:
Originally posted by Gina M
In aceea ce priveste ingerii, acestia exista, isi au rolul lor insa, inchinarea i se cuvine doar lui Dumnezeu.



Atunci ar putea fi inlocuit "Ingerasul" cu "Tatal nostru", daca nu te deranjeaza. Btw, este doar o sugestie, sper sa nu o iei drept altceva.

10+ si David (18.11.04)


Dama,sunt perfect de acord cu:"Tatal nostru". Mi-a revenit inima la loc!

Poze & My Baby Development!



Gina, de dimineata, o parte din fete ne-am exprimat dorinta de a pune aceasta rugaciune in ideea de a ne ruga pentru puiutii din burticile noastre! Aceasta nu ne impietica pe niciuna dintre noi sa ne rugam asa cum stim si cum o face fiecare de obicei! Nu vreau ca din acest motiv sa ajunge la polemici si nici sa o supunem unui vot! Mi s-ar parea Credinta e in sufletele noastre indiferent din ce religie facem parte!!



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dany26, mai jos intrebi de cafea. (Scuze, eu citesc si raspund pe masura ce citesc.)Nu are numic daca bei cafea, dar o ceasca oe zi, sa nu exagerezi. Eu beau cam la vreo 2 zile, ca sa nu ma constip, ca mi-e tare frica de asa ceva si mai ales de hemoroizi, ma terorizeaza gindul. Sper sa nu o patesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

RGEai o burtica suberba!!

Mihuta poate iese Sofia creata de la atatea cercuri concentrice

pufuletm-ai facut sa am niste emotiiiiiiiii! Ai o minune in burtica...care misca si e in burtica ta! Sa-ti traiasca



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Crisstiana, scump, sper ca pina la ora nu te mai simti asa rau. Imi pare rau ca nu te pot ajuta, eu am o sarcina destul de linistita, nu prea am probleme, asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau. Nu stiu daca o mingiiere si un pupic te-ar putea ajuta...Incearca sa faci cum zice Pussi, sa nu maninci dimineata si sa nu iei lichide pe stomacul gol. Incearca intr-adevar cu chestii uscate, gen piine prajita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Crisstiana, scump, sper ca pina la ora nu te mai simti asa rau. Imi pare rau ca nu te pot ajuta, eu am o sarcina destul de linistita, nu prea am probleme, asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau. Nu stiu daca o mingiiere si un pupic te-ar putea ajuta...Incearca sa faci cum zice Pussi, sa nu maninci dimineata si sa nu iei lichide pe stomacul gol. Incearca intr-adevar cu chestii uscate, gen piine prajita.



la mine nu tine nici acum cu paine prajita, o ...
dar tine cu lamaie acra



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Gina M

quote:
Originally posted by Nov-Dec2007

Tocmai am pus rugaciunea pe prima pagina.
Daca nu va place sau nu vreti sa apara sau aveti sugestii cu privire la modul de prezentare, pot modifica.


Buna fetelor,
In aceea ce priveste scrierea de rugaciuni pe prima pagina, nu sunt de acord cu aceasta propunere deoarece consider ca, fiecare trebuie sa se roage in dreptul sau - in felul sau cu propriile cuvinte si, nu sa repete la nesfarsit anumite rugaciuni create de autori diferiti si anonimi. De asemeni se prea poate ca religiile noastre, sa fie total diferite si este bine sa avem grija sa nu creem dispute pe aceasta tema.Exista pe forum un loc creat special pentru cei care vor sa scrie astfel de rugaciuni/dezbateri si consider ca nu-si au locul la odisee.
Spre exemplu, eu nu ma rog unor oameni morti/sfinti, unor imagini create de om,unor statui de piatra/lemn, sau unui anume "ingeras. Eu ma rog doar lui Dumnezeu (Tatal,Fiul & Duhul Sfant)in duh si in adevar si nimanui alt cuiva.
In aceea ce priveste ingerii, acestia exista, isi au rolul lor insa, inchinarea i se cuvine doar lui Dumnezeu.Aceasta este una din adancile mele comvingeri si fiecare le are pe ale sale.
Pentru mine personal aceasta este o pricina de poticnire si, in cazul in care nu se va lua masuri in aceasta privinta voi fi nevoita sa ma retrag.
Va multumesc din adancul inimii pentru intelegere. Cu respect pentru fiecare din voi, Gina.



Poze & My Baby Development!



incerc si nu reusesc sa te inteleg.....de ce te deranjeaza asa de tare?? nu te obliga nimeni sa te rogi aceasta rugaciune, e doar scrisa pt cele ce cred in ea. nu vad nimik rau in asta! poate nici eu nu am rog aceasta rugaciune dar nici nu am deranjeaza, daca nu vreau nu o citesc si gata!!

si ca sa fie totul corect, propun si eu sa se voteze (deoarece toate avem acelasi drepturi, iar daca tie nu iti convine asta nu inseamna ca trebuie totul schimbat pt tine, fara suparare). iar daca sunt mai multe fete care vor aceasta rugaciune sa ramana daca nu sa fie stearsa! sau o alta alternativa sa postam si o rugaciune care iti place tie.

sper sa nu te superi pe mine, dar nu mi se pare corect!!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb


BB, mi-am expus motivele in mesajul de mai sus pe care tocmai l-ai pastat.Reciteste inca o data mesajul meu cu atentie si vei putea vedea si intelege cu siguranta.
*Ingerii au rolul de a pazi/proteja, sunt la randul lor creatii a lui Dumnezeu supuse Acestuia si cum spuneam, inchinarea i se cuvine doar lui Dumnezeu.Nimanui,altcuiva si de aceea personal,nu voi fi de acord niciodata cu altceva.Nimeni si nimic, nu poate fi mai presus de Dumnezeu.
Deasemeni, ingerii nu sunt atotputernici si nu tine de ei ca o anume samanta/creatie sa creasca.Doar Dumnezeu poate face aceasta.
Tot odata, aceea care ne arata/invata ce anume este bine si ce nu este constiinta pe care fiecare din noi o avem.

Sunt de perfect acord in schimb cu rugaciunea propusa de Dama si la randul meu daca tot se vrea, sustin ca aceasta, "Tatal Nostru" sa fie trecuta in locul celei actuale cu: "ingerasul.



Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ne-a placut de numa la eco, stateam si ne uitam ca prostii la minunatia aceea care isi duce minutza la guritza, isi misca piciorusele .. cred ca doctorul de drag ne-a facut atitea filmulete, ca ne uitam ca doi copii mirati :)
El ne-a zis ca e prea devreme oricum sa ne zica ce e, dar pe data viitoare, cind o sa am deja 18 saptamini sper sa reusim sa aflam :)


------------------------
Flory 12+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Anca D, feicitari pt saptamina 14!

Dana vio si Ellis , bine ati venit la noi, sarcina usara si bebici frumos si sanatosi.

Fetelor, eu inca nu l-am simtit pe bebe, nu am simtit fluturasii de care povesteati voi la un moment dat, sper sa-i simt si eu! O sa-i simt?


Jasmin 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Iar se incep discutiile de genul asta? haideti, ca doar nu facem altar din subiectul asta, este doar un subiect in care ne postam bucuriile,temerile, incertitudinile legate de sarcina.Sincera sa fiu, nu dau importanta primei pagini, nu am nimic impotriva la nicio info care apare in ea,nu imi pasa cum arata.
Gina,tu chiar citesti rugaciunea de fiecare data cand intri pe subiect? sunt multe fete carora li se pare frumos "Ingerasul", au si ele o mica preferinta!
Acum daca vreti sa fie impacata si capra si varza, va propun sa postati si "Ingerasul" si "Tatal nostru", plus altele, functie de credinta/religia fiecareia...Fiecare citeste ce vrea!
Gandesc la fel si despre mesajele mele/altora,fiecare citim ce ne place/ "autorii" pe care nu-i agreem ii sarim...
Haideti sa ne bucuram de odisee si sa nu ne mai cramponam de tot felul de chestii...
Repet, acest subiect nu cred trebuie transformat intr-o "institutie" (lege, ordine si disciplina), ci ar trebui sa ramana un "club" in care sa ne bucuram de sarcina si sa putem gasi informatiile de care avem nevoie.

Gina,relaxeaza-te si bucura-te de sarcina !

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput