Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Foarte draguta burtika cu George, exact cat trebuie de tuguiata !!! felicitari Roxana (RGE)!

M-am uitat inca o data la burta mea, parul meu de pe burta, care a fost o data epilat (acum vreo 3 saptamani) creste in jurul buricului, nici vorba de linie, poate cercuri concentrice, cum sunt cele facute de "extraterestrii" in lanurile de grau/porumb/etc.

Pufulet, cred ca v-a placut la eco, nu ? Probabil ca n-a stat bebele cum trebuie sau n-a avut nenea doctorul timp sa astepte pana se intoarce. Lasa ca nu mai e mult si veti afla !!!



12s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

Vazut acum burticuta frumoasa cu George...dupa forma, e clar ca e baietel. Felicitari, mamico!

10+ si David (18.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by dama

quote:
Originally posted by Gina M
In aceea ce priveste ingerii, acestia exista, isi au rolul lor insa, inchinarea i se cuvine doar lui Dumnezeu.



Atunci ar putea fi inlocuit "Ingerasul" cu "Tatal nostru", daca nu te deranjeaza. Btw, este doar o sugestie, sper sa nu o iei drept altceva.

10+ si David (18.11.04)


Dama,sunt perfect de acord cu:"Tatal nostru". Mi-a revenit inima la loc!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Gina M

quote:
Originally posted by Nov-Dec2007

Tocmai am pus rugaciunea pe prima pagina.
Daca nu va place sau nu vreti sa apara sau aveti sugestii cu privire la modul de prezentare, pot modifica.


Buna fetelor,
In aceea ce priveste scrierea de rugaciuni pe prima pagina, nu sunt de acord cu aceasta propunere deoarece consider ca, fiecare trebuie sa se roage in dreptul sau - in felul sau cu propriile cuvinte si, nu sa repete la nesfarsit anumite rugaciuni create de autori diferiti si anonimi. De asemeni se prea poate ca religiile noastre, sa fie total diferite si este bine sa avem grija sa nu creem dispute pe aceasta tema.Exista pe forum un loc creat special pentru cei care vor sa scrie astfel de rugaciuni/dezbateri si consider ca nu-si au locul la odisee.
Spre exemplu, eu nu ma rog unor oameni morti/sfinti, unor imagini create de om,unor statui de piatra/lemn, sau unui anume "ingeras. Eu ma rog doar lui Dumnezeu (Tatal,Fiul & Duhul Sfant)in duh si in adevar si nimanui alt cuiva.
In aceea ce priveste ingerii, acestia exista, isi au rolul lor insa, inchinarea i se cuvine doar lui Dumnezeu.Aceasta este una din adancile mele comvingeri si fiecare le are pe ale sale.
Pentru mine personal aceasta este o pricina de poticnire si, in cazul in care nu se va lua masuri in aceasta privinta voi fi nevoita sa ma retrag.
Va multumesc din adancul inimii pentru intelegere. Cu respect pentru fiecare din voi, Gina.



Poze & My Baby Development!



incerc si nu reusesc sa te inteleg.....de ce te deranjeaza asa de tare?? nu te obliga nimeni sa te rogi aceasta rugaciune, e doar scrisa pt cele ce cred in ea. nu vad nimik rau in asta! poate nici eu nu am rog aceasta rugaciune dar nici nu am deranjeaza, daca nu vreau nu o citesc si gata!!

si ca sa fie totul corect, propun si eu sa se voteze (deoarece toate avem acelasi drepturi, iar daca tie nu iti convine asta nu inseamna ca trebuie totul schimbat pt tine, fara suparare). iar daca sunt mai multe fete care vor aceasta rugaciune sa ramana daca nu sa fie stearsa! sau o alta alternativa sa postam si o rugaciune care iti place tie.

sper sa nu te superi pe mine, dar nu mi se pare corect!!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor va multumesc din suflet ..m-ati umplut de complimente
cat despre rugaciune..atata timp cat eu am fost cu ideea...sunt PEMTRU..asa ca daca vreti sa dati cu rosii..AICI SUNT!!

ROXANA 16+ 80% "KIWI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Merci, ALFA_ANCA, eram sigura ca tu vei raspunde; am vazut ca faci TT, mie dr mi-a zis doar echo de 14+ la dr Iosup, nu mi-a zis si de TT, dar pana atunci(pe 31) mai ajung o data la dr. T; cred ca sapt viitoare opresc tot tratamentul, dar dc nu sunt totalmente sigura il sun pe dl dr - ca nu se supara, ce sa faca.
DANY - problema mea sunt 4 sarcini oprite din evolutie incepand din iulie 2005, de asta nu am scris deloc aici, acum speram sa ne fie bine; eu am greturi din belsug, dureri de cap, dar nu ma plang - poate sa-mi faca orice bebe- pt el suport; oricum acum mai m-am linistit cu durerile de stomac.


Am admirat burticile fetelor, sunt superbe, a mea nu e asa conturata poate pt ca eu am si kg (multe) in plus.

Ellis 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Anca Alfa, , felicitari pt micuta ta Elena!!! Deci si tu ai avut presimtirea ca e baiat si te-ai inselat? Caci si eu o am, desi imi doresc mult o fetita. Oricum mi-am schimbat programarea la Iosup, o aveam pe 1 iunie, acum am stabilit-o pe 25 mai, cu o saptamina mai devreme. Deci mai am doua saptamini si aflu si eu. Poate chiar ma trezesc cu fetita mult visata


Jasmin 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Roxana, si eu sunt PENTRU rugaciune, chiar nu ma deranjeaza!!
fetelor eu am plecat la plimbare!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Gata, deja incepem sa cautam perechi pt bebelusii nostri? Asteptai mai intii sa aflam toate, ca sa putem negocia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

Jasmin012 unde iti face ecografie Iosup si cum ai putut sa-ti schimbi programarea?

Eu sunt programata pe 11 iunie la Iosup la CMU. Atunci voi avea 16 saptamani si un pic. Mai devreme de aceasta data n-am gasit.

[gravi 12+]

Mergi la inceput