Petitie online! Salvati bebelusii! (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kover spune:

alessia.sper ca puiutul tau e mai bine.imi mentin dorinta de a ajuta la stringerea de semnaturi.in momentul in care se poate incepe sint gata.eu m-am gindit sa le plasez si la foste colege de facultate care lucreaza in farmacii de circuit deschis,la cabinetele de ginecologie,si individuale(medici de familie),bineinteles cu acordul sefilor unitatilor.sint sigura ca daca ne unim fortele vom reusi.si daca o viata va fi salvata merita tot efortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

518 semnaturi!
Amalia, sper ca Ben este mai bine acum!
eu sunt aici in continuare, spune-mi numai ce sa fac!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu am semnat petita de mult timp. Nu am scris niciodata la acest subiect ci doar v-am urmarit/citit de la distanta ca sa zic asa.

Intrebarea care imi staruie in minte este: cum vom ajunge la acele persoane carora nici prin cap nu le trece sa-si abandoneze copiii in locuri unde vor putea fi gasiti dandu-le astfel dreptul la viata, pentru ele unica solutie fiind doar aruncarea lor pe camp, ghena, latrina?

Ma pot implica la strangere de semnaturi.

Si ca sa nu mai caut eu: despre ce lege este vorba sa incercam sa o schimbam?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna fetele

Chiar in aceste momente proiectul "Babyklapper" este prezentat pubicului la Simpozionul "Familia rolul sau in societate", organizat la Palatul Administrativ din Timisoara de catre Mariaa....DOAMNE AJUTA !!!

Si ptr ca e 15 ...de azi initiam si strangerea de semnaturi pe suport de hartie ...asa ca cu prima ocazie ( adica cand imi da voie maria SA ..Dezbracatu') va trimit de pe babyklapperomania@yahoo.com ..listutzele de sematuri ...celor care s-au inscris ..si mai astept inscrieri .

va pup si va raspund la intrebarile survenite pe pararcus ( de la ultima mea postare ) mai tarziu ..pentru ca acum stau cu inima cat un purice ...
Acu ii inteleg pe tatici ce simt in sala de asteptare

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

la Vaslui o eleva de clasa a 10-a a nascut singura in toaleta internatului unde locuia si i-a taiat gatul copilului ...detalii urmatoarele editii Observator sau la www.antena1.ro/inregistrari /obeservator 13/marti

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by alessia105

la Vaslui o eleva de clasa a 10-a a nascut singura in toaleta internatului unde locuia si i-a taiat gatul copilului ...detalii urmatoarele editii Observator sau la www.antena1.ro/inregistrari /obeservator 13/marti

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu



brrrrrrr! cum e posibil asa ceva??


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Elise,scuze n-am mai intrat pina azi la subiect.
Nu stiu sigur ce "dedicatie" e pt. mama care-si lasa copilul acolo,n-am vazut decit ultima secventa cind au aratat cum se deschide usa si in patut era un plic pe care scria "pt. mama"

Si da,ziceam bafta ,imi doresc ca aceasta actiune sa nu ramina doar la stadiul de acum,vreau sa devina realitate.

Doamne ,cite grozavii am mai citit iar

Edit:uite doua link-uri
http://www.maltastar.com/pages/msfullart.asp?an=12023

http://mdn.mainichi-msn.co.jp/national/news/20070501p2a00m0na023000c.html

daca mai gasesc vreun articol interesant cu mai multe poze si detalii il pun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Buna fetelor

am venit...a fost ok, evenimentul a fost de amploare.
am avut emotii cat carul insa cica a fost ok. ar fi fost ok sa fie mult mai bine insa pentru moment e important ca acest proiect sa fie cunoscut.
rezultate concrete:
1.urmeaza un interviu la Radio Timisoara (audienta pe 9 judete)
2.se va face o publicatie oficiala cu proiectele prezentate in cadrul simpozionului.
3.avem contact cu Mitropolia Banatului si urmeaza sa dezvoltam discutiile.
4.am strans semnaturi de la cei prezenti care la randul lor vor accesa link-ul de la aceasta pagina unde se poarta discutiile si vor putea intra pe petitia online.

subiectul a fost total diferit de ce au prezentat majoritatea ( viloenta in familie), deci prin deosebirea de ceilalti am captat atentia.

Mariaa.



rabdarea este cheia fericirii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

mariaa:felicitari.e un prim pas important,faptul ca ai captat atentia e foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Mariaa, felicitari pt demararea actiunii in Romania si inca in stil mare.DOAMNE AJUTA SI SA FIE INTR-UN CEAS BUN!ce anume ai vb cu cei de la Mitropolie?este o idee buna si nasul baiatului meu lucreaza la Episcopia Cta.poate se implica si el.
Eu sper sa obtin cat de multe semnaturi posibil.intreb si aici care este varsta minima acceptata pt semnarea petitiei?.
.pe langa ce i-am spus Alessiei pe PM mi-am amintit ca am o verisoara profa intr-un liceu.
cred ca e o idee buna sa scriem aici pe unde strangem semnaturi,astfel putem sa ne mai inspiram.
Alessia ti-am trimis datele pe Pm.
tuturor si Doamne ajuta!

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput