Mamici de noiembrie-decembrie 2007(18)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Laura,cam la fel is si eu...tare bine te inteleg...Pe mine dr m-a consolat zicandu-mi ca sigur e fetita!
In mod normal,in jur de 12 saptamani ar trebui sa inceteze aceasta stare de rau.sau macar sa se amelioreze. Eu mai am 4 pana atunci.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

mariussimiuc nu-mi vine sa cred ca dureaza atat de mult... spune-mi pe tine cand te-a apucat starea asta? n ti-a dat nimik sa iei? am citit pe aici ca unele fete au luat nu stiu ce B-uri si le e mai bine... deci sunt disperata... ca simt ca nu mai pot...

vad ca tu mai poti sa fi si optimista, eu niic nu-mi mai dau seama ca este vorba de un copil la mijloc, am senzatia ca mi s-a intamplat ceva foarte rau din moment ce mi-e asa de rau...

spuneti-mi daca pot sa iau ceva sa-mi fie mai bine...


nici semnatura nu am avut putere s-o schimb... sunt 7 +


6+

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am un site interesant : bebe-strumf.ro
aici am gasit acele body frumoase a lu' andreea esca :" eu si mami il iubim pe tata" !!!

eu sunt sapt 14 (acusi) si greturi tot mai am.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

13+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Nu vreau sa va fac in ciuda, dar doresc tuturor sarcina ca a mea! Nu am varsat niciodata si mi-a fost rau (usoara greata) doar 2 zile. Poate nu vor incepe greturile, mai ales ca ma pregatesc sa plec in concediu!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by Laura10

fetelor, eu NU MAI POT!!!! mi-este atat de rau ca nu mai pot sa ma tin pe picioare. de cand ma trezesc pana adorm (cred ca si in somn) mi-este o greata infernala, durere de cap, ca un ghemotoc simt ceva in stomac, am ameteli cumplite, abia pot sa merg ca simt cum mi se taie picioarele, exact senzatia aia de rau pe care ti-l provoaca amsina, cand ai rau de masina sau avion... nu stiu ce sa ma mai fac...

cand se termina greata asta? spuneti-mi va rog, ca simt ca cedez nervos... ma apuca plansul de rau...

abia mai pot conduce pana la servici si inapoi, de mancat nu pot sa mananc nimik, nu mi-e pofta de nimik, mi-este foame si tot imi face rau... cred ca e prea de tot...

doctorita mi-a zis ca o sa-mi fie si mai rau... dar asta saptamana trecuta cand nu-mi era atat de rau. urmeaza sa merg la ea peste 2 saptamani...

voi cand stiti ca inceteaza greturile astea?


6+

Laura



eu sunt in saptamana 14 si pana saptamana trecuta cand am facut perfuzii am dat la rate si am avut dureri de cap.prin sapt.11-12 mi-a fost un pic mai bine dar apoi au revenit.acum sper sa nu mai apara,dar cine stie.

iti doresc sa scapi cat mai reepede de greturi si sa te bucuri de sarcina

14+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

Buna la mamici de noiembriste-decembriste. Am vrea sa ne alaturam si noi grupului. Sunt deja mamica unui baietel noiembrist de 2004 si acum repetam istoria pe anul asta. Ne primiti si pe noi?



si David (18.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

of, Laura draga...
de fiecare data cand vad cate o fat pe-aci disperat de greturi mi se face o mila de ea...
si esti numa in sapt a 6a...
ce sa-ti zic...din pacate va mai dura. cica in sapt 14 ar trebui sa fie bine, dar eu sunt in sapt 14 si tot am o greata continua si inca vomit.
apoi cica dupa ce misca bebe sigur ti-e bine..dar stiu ca e o vesnicie pana atunci...
ieri am auzit una si mai si..poa sa iti fie rau pana nasti...
no, mi-am zis...io alt copil nu mai fac in cdt astea, desi as vrea 2.
nu stiu ce sa iti zic. nu pot sa te "aburesc" sa zic, cum zice sotul meu- gata, de maine nu mai versi...
ia-ti un concdeiu medical ceva...mai mergi la mama..cheam-o pe ea la tine..parca e altfel cand mai e cineva langa tine...chit ca ea te va intreba tot timpul ce sa iti fac de mancare si tie iti vine sa te urci pe pereti, ca nu/ti trebuie nimic.
cauta-ti o alta preocupare.eu cum nu aveam chef de cursurile mele, am inceput sa citesc. Cartile acelea de la Cotidianul.sunt asa mai lejere...
victo, 14 sapt.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by dama

Buna la mamici de noiembriste-decembriste. Am vrea sa ne alaturam si noi grupului. Sunt deja mamica unui baietel noiembrist de 2004 si acum repetam istoria pe anul asta. Ne primiti si pe noi?



si David (18.11.04)


Bine ai venit in grupul nostru! Te putem trece si noi, te poti trece si singurica, avem user comun. Vei primi si parola.
Daca totusi vrei sa te trecem noi, te rugam sa ne spui UM, DPN si data ta de nastere. Sarcina usoara!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

La ce ora este Sheri la eco?
O sa fie prima cu carut????
De Olim mai stiti ceva?

anca 13+

vine bebe....
poze


Ancutz, tu la ce ora te duci?


http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Dama,chiar ma intrebam cand o sa apari prin zona.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput