Stelute de ianuarie - februarie 2007 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

buna dimineata fetele!

sunt la o cafea, tati si bebe au zbughit-o la biserica si eu am ramas acasica. in liniste.

am fost inpresionata de 2 ROCKERI ai lui MARYBELL , super !
am mai vazut poze superbe cu bebei LUCAS si TEODOR. si de la intalnire din parc, ce multe ati fost fetelor!

NADIUTAPM - doamne ajuta sa va fie bine!

azi e frumos afara, mergem la o cafea langa mare apoi la socrii la masa si ma tarziu vedem noi pe unde ajungem. noi suntem ok in general. thea mananca la 5 ore de vreo 3 zile, din cauza vaccinului. a facut temperatura a doua zi dar i-a trecut. totul e bine.

aaa YLIMIC - alt video!!! doamne, ne rasfeti tare pe toate aici cu suveniruri din astea foarte frumos si melodia speciala.
si bebe adam ce a crescut, e inalt, scumpi rau toti in baie la balaceala.

un MULTUMESC special pentru CATALINA pentru ca sta si ne traduce din cartea ei.
aoleu nu mai stiu cui ce aveam de zis ca am citit pe sarite si repede. tre sa ma duc sa spal vasele din bucatarie ca au ramas acolo de ieri la pranz. si sa ma pregatesc.

va pup fetelor, o zi minunata tuturor!

diana si thea
www.dropshots.com/dianamizzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

La mai multe lunisoare sarbatoritilor zilei!
La multi ani, Laura!

Nadia, imi pare tare rau ca treceti prin asta. Ne gandim la voi si ne rugam pt Lidiuta! Vorba fetelor, poate inca o parere nu strica... Sper din tot sufletul sa nu ajungeti la operatie.

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni-Cristian
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Catalina,ce bine zice cartea ta.S-a trezit copchilul meu de foame aseara.Si inca ce tipete,de nu stiam unde sa-l mai caut ca am crezut ca-l doare ceva.

Marina,cred ca la noi e batalie la baie care sa-i faca,daca nu-i facem in fiecare seara.Asa ca aseara a prins tati loc la cadita.

Dinamizzi,te invidiez cu marea acolo.

Ce faceti fetele de 1 Mai?

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

la multi ani laura popy

catalina eu o dau pe alexia cu crema pe fata dimineata si seara are niste bubite pe un obraz ( am zis eu ca de la laptic ) si daca nu o dau cu crema apar , o dau cu trixera
mie doctorita mi-a zis sa o dau in fiecare zi cu crema

lilica am tot citit si nu m-am luminat complet avem sau nu voie sa punem copilu in carut cu spataru ridicat ? ca eu ma gandeam sa o pun

dana ce frumos sta lucas in prosopel dupa baita a mea urla ( de ciuda ca o scoatem din vanita )



adela de alexia maria ( 13.01.2007 )
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2734e3fcabe32b214a07ba" target="_blank">alexia copilul meu atomic
invitatie botez
sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Fetele, tocmai m-a sunat Lili. Saraca e intzepenita complet de spate, nu se poate ridica din pat. Plange de durere daca incearca. Ea inca alapteaza si ma intreba pe mine de remedii pe care le poate incerca (ca eu am chemat salvarea pt spate). Eu nu am stiut ce sa ii sugerez mai mult de supozitoare cu indometacin sau diclofenac.
Fetele care alaptati, dati-i un telefon si ajutati-o cu un sfat. Mentionez ca si-a luat crema, Finalgon ... dar nu stiu cat o va ajuta pe asta ... .

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Sanatate Lili! Tine cald la spate. Tin minte ca maica-mea a avut lubago - tot asa de spate - tare nu se putea misca. Vestea buna e ca i-a trecut complet, dar nu mai stiu cum...

Laura, la multi ani frumosi si buni!

Ma duc la varuit, numa trafaleti vad in fata ochilor. Tre sa terminam neaparat ca vin astia sa ne puna mochetele marti si tre sa fie gata. Oricum era aproape gata de aseara. Pup la fete, distractie placuta!

Adela nici mie nu mi-e clar daca e voie sau nu sa stea copilu mai ridicat in carucior. Dar daca deja se screme sa se ridice, nu cred ca o sa ii faca rau. Eu o tin, dar nu permanent. Dar fiecare pe riscul lui

la fete

Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Din capitolul cand omul nu are de ce sa isi faca nervi gaseste el, citeam pe pagina de inceput a formului interviul cu Sanda Ladosi. Maaama ce mai lauda ea Euroclinicul. Pai bine mai nene, cand te costa o plasa de euroi si mai esti si vedeta de te dau astia pe la teveu cum ai nascut carui spital ii arde sa nu dea bine pe sticla? Cica veneau doua asistente cand apasa butonul. Imi venea sa rad gandindu-ma la mine in noaptea in care am nascut cum nu imi mergeau mie butoanele de panica si urlam la propriu din cauza durerii si asistentele chiuiau si petreceau de mama, mama, ca doar era Revelionul. Tara de kko, ce sa mai ...
Macar vedetele se simt bine. Stati ca acum e si zana surprizelor bortzo, sa vedeti ce sa arunca astia la filmari. O naste la Giulesti sau la Polizu? Ha, ha!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Buna si de la mine! Sunt numai cu gogosica mititica si pot sa intru in liniste pe net. M-am straduit sa pun si eu fotografii cu cei mici sa ne cunoasteti mai bine. Nu de alta dar noi facem parte din grupul celor ce nu prea reusesc sa se arate pe-aici. Cu doi nazdravani nu reusesc. Macar in ultimul timp am incercat sa citesc mai des ce scrieti voi. Oricum aveti un ritm infernal pentru mine.
Am vazut si eu o gramada de copilasi frumosi. Sa va traiasca! Mi-ar place sa ma intalnesc cu voi dar ce sa fac daca sunt departe de Bucuresti si din Suceava nu-i nimeni?
Ce sa va mai spun? Micuta mea vrea sa stea in fund. Nici macar la 45 nu vrea...Ne luptam cu ea sa stea mai pe spate. E o dulcica. Aici sunt eu cu printesa, iar aici sunt cei doi nazdravani. Mai am printesa si aici.
Cam asa suntem noi.
Cum e vremea prin tara? In Suceava ploua si e foarte urat...Asa ca azi suntem in casa. Incerc sa va urmaresc in continuare. Va pup dulce si sper ca nu v-am deranjat.



poze 1
poze 2

Ramona si Larisa (05.01.2007) + Robert (15 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Fetelor, cum-necum, am reusit sa ma ridic din pat! Doamne, ce bine e sa stai in picioare! nu credeam c-o s-o spun
Multumesc ca v-ati gandit la mine ivona, multumesc Catalineipentru bunatatea de a-mi raspunde la apel si multumesc criss pentru telefonul "din interes" care mi-a adus noi lamuriri!
Se pare ca Finalgonul, 1 Indometacin si 1 Algocalmin au inceput sa "miste" durerea localizata la mijloc. Azi noapte l-am rugat pe sot sa ma intoarca si desi venise dupa o tura pe la Adam plangacios, cred ca era chiar f somnoros, deoarece asa mi-a facut un vaaaant, ca la un sac de cartofi- m-a durut ingrozitor si intr-o clipa i-am "pomenit" tot neamul! Este o experienta neplacuta, e trist sa ma uit la Adam cum plange ca nu ajunge la mine singur sa suga, iar eu il bruschez tragandu-l spre mine, E si mai trist ca nu-l pot linisti in brate, e groaznic ca din seara asta Matei revine acasa (dupa o noapte la "buni" mama mea) si va necesita si el atentie si e terifiant ca de maine raman singura cu amandoi. Mama m-a anuntat ca nu poate sa-l mai tina pe Matei la ea caci tata a facut pe el de 3 ori in cateva ore si ii e greu sa se imparta intre ei, sau sa-l ingrijeasca pe tata cu Matei in picioarele ei. Socrii, stiti bine cum sunt, ei azi aveau chef de iarba verde sa se joace "copiii" desi doar Matei intre adulti m-as mira ca s-ar distra...

ramonaa - nu ne deranjezi iubita, suntem bucuroase sa aflam ca iti mai aduci aminte de noi! Pe Larisa o gasesti in filmuletul din prima pagina "colectia de stelute"

adela, ivona- nici mie nu mi-e clar cu ridicatul caruciorului, insa d.p.d.v. al securitatii spatelui cred ca mai bine nu. Spun asta pt ca l-am studiat bine si aluneca in jos (atat cat ii permit centurile doar in 3 puncte) si atunci coloana lui nu sta tocmai drepata. La Matei l-am ridicat insa este alt tip de carut, mai spatios si parca nu era asa. Acelasi carut il am si acum, doar ca acum trebuie sa-l ridic cu tot cu bb si adaptor, si doar 8 trepte la parter DAR TOT E FFF GREU! Asa ca raman la acelasi tip de carut, pana imi trece spatele nu ii mai scot decat seara cand vine tati. Sper sa nu dureze mult cu spatele ca deja ma oftic de vremea buna de afara

Am mai intrebat de fete care sunt de 1 mai pe litoral, dar nu mi-a raspuns nimeni... nu vor sa ne vedem, ca pentru asta faceam un efort
marybell - frumoase poze, frumosi copii! Abia astept sa-l cunosc pe Edy caci una din pasiunile mele din tinerete era sahul (si eu o campioana la vremea mea
laura popy -

Am papat pizza, si bere N/A,si inghetata , si acelasi lapte si ceai si compot

Colectia de stelute!



Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

dianamizzi, ivona, marina, va multumesc fetelor pentru aprecieri. va pup

Lily sanatate multa, sa te refaci cat mai repede. imi pare rau ca nu sunt mai aproape de tine, ca te ajutam, intr-un fel, cumva...

ramonaaam vazut "nazdraveneii" tai. sunt 2 scumpici si dragalasi foc. sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii. nici in Bucuresti vremea nu a fost frumoasa azi, decat in prima parte a zilei. pe la ora 4-5 a plouat.

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput