Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (181)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...daca e obosit mai bine sa doarma pana diseara si plecati la noapte. Oricum noaptea e mai ushor cu masina, sigur Marco va dormi ca e noapte.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ioana am uitat. cand am fost plecati in It., i-a dat mama exact ca in prospect, si i-a dat o doza dintr-aia in apa dizolvate. Dr. mi-a zis ca a fost mult pt. el, dar oricum nu-i face rau. asa ca ...nu stiu ce sa zic.
Eu ii fac tratamentul asta de 2 luni: 2 zile/sapt. calcareea carbonica si o zi/sapt. osscillo. pana acum n-a racit deloc si e in colectivitate de aproape 2 luni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cata..daca gasesti bona te intorci la servici? Ca daca nu, tot nu ai rezolvat mare branza..tot acasa e langa tine si iti face capul calendar. Ori cu tine, ori cu bona tot aia e. Cum de ti-ai schimbat decizia? (la intrebarea asta nu mi-ai raspuns ).

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Giova, ca in prospect adica in starea incipienta sau la raceala instalata deja. Eu vad cum se simte mai tarziu si eventual ii repet doza la 6 ore, apoi mai vedem noi. Sper ca Maraki nu mananca ca voiam sa-i zic Biancai ca secretiile sunt galbene si de cate ori stranuta ii sar pana pe barba.
Peste vreo ora iesim afara si iimai iau oscillococcinum!
Dragelor, va multumesc pentru raspunsuri!


Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ioana,,,daca sunt galbene are infectie..care poate sa coboare la gat. Ar fi mai bine sa il duci la cabinet mai ales ca vine weekendul. Macar sa se uite doctoritza daca e rosu si gatul sau nu. Si neaparat sa il aspiri sa nu stea secretia aia acolo. Parerea mea.
I-am facut lui Dani ou moale (nu a mai mancat demult) si cand i-am bagat prima linguritza in gura a si scuipat afara. Nici nu ii e foame ca la 8.30 a baut 270 ml lapte dar am zis ca totusi incerc.
Asha dur a fost...il intreb: "-Dani mai vrei papa?" la care el "Niu" si a intins bratele sa il dau jos din scaun.
La amiaza am sa ii dau oul cu spanac.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


LA MULTI ANI ALI!
PUFU NUMARA PE DEGETE SI ITI TRECE!


p.s. IO MANANC


MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE

NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca e si asta o solutie. sa vedem cum se simte astazi. daca e ok, 4 ore pe autostrada trec repede, si innoptam pe langa Viena si dim. inca 5-6 ore si am ajuns.
Ioana era in stare incipienta cand i-a dat mama. eu acum ii dau preventiv. mai am o sapt. si pe urma mergem la control.
Asa zic si eu vezi cum se simte si repeti doza.Eu nu-l mai duc asa repede la medic. Si atunci l-am tinut o zi cu febra, a 2-a zi i-a scazut. M-am saturat...de cate ori merg...rosu in gat...antibiotic. pai daca bagam atat antibiotic cat mi-a prescris dr.....il distrugeam.

Am terminat de calcat. trec la bagaje.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Moni, pofta buna. Lasa mancarea si du-te acasa ca azi ai program scurt...pana la 11

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Sa vedeti ce tocmai a facut Dani. Am usa armonica la bucatarie si deobicei o inchid cu elastice de bani. Trage de ea si se strecoara inauntru. L-am gasit urcat pe scaun si umbla la cuptorul cu microunde. E prima oara cand se urca pe scaun. Mai mai..deja incepe sa se cocotze pe sus.
Sandra s-a urcat cand avea vreo 4-5 ani pe scaun, apoi pe un corp de mobila si vroia sa ia ceva de pe frigider si a cazut si si-a fracturat mana, a stat 3 sapt in ghips

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MAI STAU UN PIC CA AM CEVA URGENT CU PONTAJELE,TREBUIE SA FAC COMANDA LA TICHETE DE MASA PE BAZA LOR ... DECI E INTERESUL MEU.
A VORBIT MAMI CU VARA-MEA LA ORADEA SI CICA NU IL LASA NEPOATA PE ANDREI CU EA LA TZARA,DECI PROBABIL MERGEM IN ORADEA,AZI SAU MAINE.

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE

NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI


Mergi la inceput