Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (181)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

LA MULTI ANI,ALI!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ali..
Pufu...ce ai?
Cosmi, ce fain de Bianca.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LA MULTI ANI ALI,SA FII SANATOASA SI SA AI PARTE DE MULTE BINECUVANTARI!

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

ALI
Sa ai parte de tot ce e mai bun si multa, multa fericire alaturi de spiridusa Iarina si sotiorul tau!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

da BIANCA asa e fain de fata mea ...ce m as duce si eu...dar mai drag imi e sa stau cu STEFAN ca in ultima saptaman a fost cam plimabaret

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ali la multi ani si tot ce iti doresti sa vezi realizat!
Laura Ioana felicitari mult pentru sarcina si un bb sanatos...nu am luat omega am luat biomarin plus, magneziu si vitamina B rominesc ca e mai ieftin sau Magne B6,no spa cind am avut contractii si elevit sau materna..cam atit..pupici multi! A..unele le-am luat dupa 14 sapt..intreaba si tu o gravida de la T ca stiu ca biomarinul l-am luat dupa 14 sapt. dar de restul habar nu mai am!

Fetele eu caut bona..revin cind pot!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

!!!HELP!!!
Fetelor am o problema: de ieri dimineata a inceput sa-i curga nasucul piciului. Dupa-amiaza a facut 37.7. I-am dat Ibugesic si Eferalgan a fost ok, a scazut febra i s-a mailinistit nasucul. Azi dimineata surpriza: secretii nazale la greu, incarcat, febra 38. I-am dat iar Ibugesic si acum 10 minute i-am dat o doza de Oscillococcinum. In prospect scrie ca se tin granulele sub limba pana la dizolvare iar la sugari se dau dizolvate in putina apa. Eu i le-am dat asa, granule, cu lingurita si le-a molfaite el.
Intrebarea mea e cum ii dau Oscillo in continuare? In prospect scrie asa:
"-Stare gripala incipienta: se ia o doza cat mai devreme posibil eventual repetati tratamentul de 2 sau 3 ori din 6 in 6 ore.

-Stare gripala declarata: se ia cate o doza dimineata si seara timp de 1 pana la 3 zile. Daca simptomele persista si dupa 3 zile, consultati medicul."

Noa, il declar in stare gripala sau in stare de raceala incipienta, avand in vedere ca e a doua zi cu simptome de raceala.....!!!???
Va rog sa-mi dati o idee cele care ati folosit Oscillococcinum!AnaS stiu ca il foloseste dar nu e pe mess si nu stiu cand intra pe DC!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ioana...Nu am folosit oscilococinum, Giova stiu ca a folosit.
Cand Dani avea febra si secretii, ii puneam ser in nas (daca secretiile nu erau galbene) si paracetamol. In rest nimic.
In cazurile mai grave am apelat la Summetrolim sau Ospamox.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ali!!! Multa sanatate alaturi de sot si Iarina!!!

Ioana si Marco ia Osscillo. eu ii dau odata/sapt. un capacel dintr-ala de bilute. tot asa le suge el.
Eu ii dau preventiv, acum la razvan nu stiu ce sa zic ca e cu febra. cred ca trebuie dat mai des.
Pufu de ce ai starea asta? te putem ajuta?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi pai piticul tau si-a dat bine drumul la vorbit.
Moni avem 10 cuv., nu 8, mi-am mai amintit 2. poate incetul cu incetul, pana pe la 2 ani ... facem si noi 30 cuv.
Cata spor la gasit bona.
Bumbita ii place in apa. cand ii zic hai la baita chiuie de fericit si fuge in baie. cand il scot din cada, urla, noroc ca se potoleste repede. toata ziua ar sta acolo.

Clau mi-a venit la 4 dim. acasa. Doamne cum arata, ochii rosii-, il durea spatele, of.... munca asta. Bine ca a terminat, sa vedem daca se simte in stare sa plecam azi dupa ora 16. Cica daca e obosit sa conduc si eu, pe autostrada????tre sa-mi fac curaj.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput