Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

quote:
Originally posted by claudia1178

Draga Gill, si eu trec prin aceasi situatie dar sper ca in cateva saptamani sa treaca.......si sa ma simt si eu mai bine! Sunt momente cand imi vine sa-mi dau cu capul de pereti caci simt ca nu mai pot! Datl la rate si starea asta de greata si ametela ma termina psihic si fizic! Dar asta e......viata merge mai departe!
quote:
Originally posted by gill

salutare dragelor!
ma bucur ca suntetzi majoritatea bine......
Eu intru mai rarutz...dar recuperez(citesc totul din urma)......
...despre mine......nu prea grozam...sunt zile in care nu m-as da jos din pat.........noroc ca am un program flexibil si serviciul imi permite......
.....dimineata...incep ritualul de"bule"....adica gaze si acid gastric din stomac....apoi.......ritualul de "dat la boboci"....o dat pe zi...sau la 2 zile.......nu pot manca decat fructe........
...in rest....durerile de burtic apar cand si cand...chiar daca iau tratament cu duphaston.........am probleme cu pulsul....ridicat dimineata...si dupa ca mananc 100-max 120....dar isi revine imediat daca stau in pat la 70-80...iar tensiunea o am de obicei mica9/6...
mai are cine astfel de probleme???...
Eu vineri merg la dr.....si am niste emotii....ma rog la dumnezeu sa fie totul bine........ca nu am mai fost de o luna.......
Sper ca nu v-am plictisit cu problewmele mele......
Va pupacesc pe toate si ma bucur din suflet cand aflu vesti bune despre voi!!!!!!!!!
Cu drag,

GILL11+





Claudia, la inceput si eu am avut vreo 5-6 sapt ameteli de nu am mai avut curaj sa ma urc la volan.
Apoi mi-au trecut, dar acuma am inceput cu durerile cap care am inteles ca si astea ar fi normale, dar sunt si mai grele. Macar acuma am curaj din nou sa ma urc la volan.
Abia astept sa scapam toate de starile astea de rau de la inceput si sa incepem sa ne laudam cu miscari de bebei.

Anca 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi este buna ideea sa trecem medicii la care mergem si eventual spitalul unde o sa nastem si mai incolo sexul lu' bb.Hai ca ne face mari.....


anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

quote:
Originally posted by alfa_anca
Eu oricum va pup pe toate, imi place grupul nostru, e odiseea noastra si nimeni nu tb sa ne strice buna dispozitie. Mie mi-a trecut supararea si pana la urma sa se faca ce vreti voi aici.
Dar eu am ramas cu un gust amar.


Anca 12+



anca - nu mai fii suparata ca nu e bine . Si eu consider ca discutand si comunicand se pot rezolva multe. Si gustul amar care ti-a ramas o fi de la sarcina, nu ???

10+
Petronela




Da Petro, si eu cred ca e tot de la sarcina si de la starea asta de greata .

Si uite ca si memoria incepe sa ma lase. Nu mai stiu cine spunea ca se duce maine la eco, aaaaa, parca irina. Oricum multa bafta si sa vii repede repede cu vesti dintre cele mai bune, ca asta ne ridica si mai sus si pe noi.
Eu abia astept sa scap de utrogestan ca nu mai suport.


Anca 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Am o rugaminte la voi....ca eu nu pricep si nu stiu......
Cum as putea sa-mi pun si eu semnatura si cate sapatamani am?
Multumesc!
claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Claudia la semnatura scrii gravi in paranteze patrate si pui cate saptamani ai.Incearca

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Claudia la semnatura scrii gravi in paranteze patrate si pui cate saptamani ai.Incearca

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Multumesc Anca......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Pai incepeti sa spuneti si dr. ... si spitalul ... da' presupun ca astfel de informatii sunt utile mai mult pt. fetele din tara sa mai schimbe idei, propuneri pe aceasta tema ... noi de-afara nu stiu cat ne ajuta.
Eu oricum nu m-am decis inca la ce spital voi naste ... adica am decis eu, da' cine stie daca am timp sa ajung pana acolo ... ca e mai departe ....

10+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Acum plec si eu acasuca........pe maine fetele..!
claudia
+11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

claudia - ciao-ciao ... o seara placuta !!!!!

10+
Petronela

Mergi la inceput