Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

postasem asta la cap 14 initial.. sorry

***************
Fetelor,

multumim pt siteurile cu evolutia sarcinii.

pupici,
adalia 11+
PS: in privinta gestului Ginei, cred ca parerile sunt impartite. Asa cum si noi, ca oameni, suntem diferiti. Important este sa ne acceptam asa diferiti cum suntem, iar cand ceilalti ne mai dau peste nas, sa ne gandim ca, poate au dreptate, si sa incercam sa ne schimbam. dixit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by adalia
PS: in privinta gestului Ginei, cred ca parerile sunt impartite. Asa cum si noi, ca oameni, suntem diferiti. Important este sa ne acceptam asa diferiti cum suntem, iar cand ceilalti ne mai dau peste nas, sa ne gandim ca, poate au dreptate, si sa incercam sa ne schimbam. dixit!



Eiiii .. fara suparare si sa dau nastere la alte polemici, da' sunt moduri si moduri de a-ti spune parerea. Nu cred ca metoda "datului peste nas" e cea mai buna. O fi ca sunt eu mai pasnica, desi sunt directa si imi spun parerea ori de cate ori am de spus ceva (ca si in cazul de fata). Sau sunt eu defecta de m-a deranjat tonul in care a propus gina modificarile ....??? E posibil ... insa consider ca am mai mult de castigat cu vorba buna decat cu "datul cu parul" si cu pusul persoanelor in fata faptului implinit dupa bunul meu plac. Nici mie nu imi plac multe pe lumea asta, da' ma mai si abtin ... sau actionez cu mai mult tact. Ok, acum chiar ca am incheiat subiectul ... numai bine .

10+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

scuze, nu vreau sa supar pe nimeni,daca imi permiteti, cred ca mi-a scapat ceva...dar ce mi-a placut la ideea ginei era ca fiecare putea face modificari pe prima pagina! De trecut fetele noi..care s-au pierdut..., or sa inceapa sa se schimbe DPN-urile, sa apara carucioarele , or sa apara numele minunilor din burtici...si repet fara suparare, dar daca fata care deschide capitolul nu e cu ochii in calc. sa faca schimbarile la timpul cuvenit fara sa fie trasa de maneca de cateva ori ..o sa fie cam debandada pe prima pagina si lume nemultutima ca nu e bagata in seama!!!



PUSSI 6 +

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Draga Gill, si eu trec prin aceasi situatie dar sper ca in cateva saptamani sa treaca.......si sa ma simt si eu mai bine! Sunt momente cand imi vine sa-mi dau cu capul de pereti caci simt ca nu mai pot! Datl la rate si starea asta de greata si ametela ma termina psihic si fizic! Dar asta e......viata merge mai departe!

quote:
Originally posted by gill

salutare dragelor!
ma bucur ca suntetzi majoritatea bine......
Eu intru mai rarutz...dar recuperez(citesc totul din urma)......
...despre mine......nu prea grozam...sunt zile in care nu m-as da jos din pat.........noroc ca am un program flexibil si serviciul imi permite......
.....dimineata...incep ritualul de"bule"....adica gaze si acid gastric din stomac....apoi.......ritualul de "dat la boboci"....o dat pe zi...sau la 2 zile.......nu pot manca decat fructe........
...in rest....durerile de burtic apar cand si cand...chiar daca iau tratament cu duphaston.........am probleme cu pulsul....ridicat dimineata...si dupa ca mananc 100-max 120....dar isi revine imediat daca stau in pat la 70-80...iar tensiunea o am de obicei mica9/6...
mai are cine astfel de probleme???...
Eu vineri merg la dr.....si am niste emotii....ma rog la dumnezeu sa fie totul bine........ca nu am mai fost de o luna.......
Sper ca nu v-am plictisit cu problewmele mele......
Va pupacesc pe toate si ma bucur din suflet cand aflu vesti bune despre voi!!!!!!!!!
Cu drag,

GILL11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Petronela, multumim mult pentru noul capitol si tot inainte!
claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebika spune:

buna fetelor ce mai faceti?
eu sunt ok nu mai am acid de cateva zile ,pot sa mananc doar acru sau sart dulce nici nu vreau sa aud,in rest sunt ok,mai am cateva analize de facut
voi cum mai sunteti ce mai faceti?
va citesc in fiecare zi chiar daca nu scriu ca sunt cam ocupata cu serviciul
multi pusici la toate

pozenunta31.07.2004
vine bb
ADRIANA 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebika spune:

fetele scuze am uitat sa imi modif la semnatura am 7 sapt
pusici

pozenunta31.07.2004
vine bb
ADRIANA 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

pussi - daaaa ... am spus ca si eu sunt de acord cu userul comun de forum, astfel incat fiecare sa faca ce modificari vrea legate de numele ei, dar vezi ca dureaza pana se aproba deschiderea unu nou cont pe DC?? Cu cine tre' sa vorbim? Si ce nume sa aiba contul asta comun? Asteptam propuneri ...

Eu nu eram de acord sa se schimbe adresa de yahoo comuna ... lunga, scurta cum e ea ... aia e, ne-am obisnuit cu ea, avem deja foto pe-acolo. Am vazut pagina de care ziceai ... de mai-iunie ... si care ar fi propunerea ta? Sa adaugam si numele medicului? Ca mi se pare ca avem cam tot si noi ... informatii utile despre sarcina, lista noastra cu datele fiecareia, zilele de nastere ... n-am inteles la ce te refereai ...

10+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Fetele, ma bag si eu in seama, ca nu ma mai pot abtine.

Pussi dc ai observat, toate fetele care si-au spus parerea au zis ca le convine ideea cu user comun, tot ceea ce a deranjat a fost atitudinea Ginei (care de altfel si pe mine m-a deranjat f tare de imi venea sa imi bag ceva in el de forum).
Dc Gina ar fi citit de la inceput ar fi vazut ca mailul comun s-a facut in aceeasi idee si cand sa creeze useru comun nu a mers. Inclusiv eu am vb cu AncaDragoman si am incercat si eu la randul meu sa fac un user comun pe DC sa faca fiecare modificarile pe care le doreste pe prima pagina si nu a mers.
Mailul comun afisat este deja creat, fetele si-au postat fotografii acolo si au trimis mailuri. Dc intr-adevar vroia sa faca ceva bun si folositor putea sa se intereseze de aceasta adresa comuna si sa fie pastrata in continuare, nu e motiv sa vii sa schimbi o adresa comuna dupa 2 luni doar pt faptul ca e prea lunga.
Toata lumea e de acord sa fie un user comun, dar nu tb sa vina cineva si sa faca legea aici de capul lui, e un grup si deciziile se iau in grup.
Se putea scrie la administrator sa se poata crea contul comun cu adresa comuna deja facuta de la inceputul odiseei.
Fetelor noi care au avut sub 10 mesaje si apareau cand deja se trecuse cu vreo 3 pagini dupa mesajul lor, e normal sa nu li se mai raspunda de catre fetele care scriau frecvent. Eu care nu citesc la fiecare 3 minute, cand citeam din urma raspundeam cand gaseam un mesaj mai vechi. Dar tb sa intelegem ca fiecare raspunde la intrebari cand stie ceva in legatura cu pb respectiva.
Diferente la lista au inceput sa apara de la capitolul creat de alia cand a pierdut sarcina si o inteleg fff bine ca nu a mai intrat la noi sa se ocupe de capitol, iar cele care au scris atunci puteau sa revina cu un mesaj.
Nici mie nu mi se raspunde mereu dar inteleg, ca poate nu stiti. Cum nici eu nu raspund cand nu stiu.
Cred ca aveam multe de spus, dar deja am spus multe.
Sper sa nu deranjeze pe nimeni ce am spus (dar de fapt am spus ce am gandit, ca pana la urma si pe mine m-a deranjat mesajul Ginei si nu stiu dc ea si-a pus problema asta).
E f bine sa venim cu initiative noi, dar sa fie supuse grupului, nu grupul sa fie pus in fata faptului implinit.
Si acuma, si eu as fi vrut de multe ori sa deschid un capitol nou, dar nu m-am simtit in stare sa ma pot ocupa cum tb (desi citesc zilnic), asa ca nu m-am bagat. Dar cele care au deschis pana acuma s-au ocupat fff bine de odiseea noastra (si le felicit cu aceasta ocazie), inclusiv alia inainte sa aibe probleme.

Eu oricum va pup pe toate, imi place grupul nostru, e odiseea noastra si nimeni nu tb sa ne strice buna dispozitie. Mie mi-a trecut supararea si pana la urma sa se faca ce vreti voi aici.
Dar eu am ramas cu un gust amar.


Anca 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca
Eu oricum va pup pe toate, imi place grupul nostru, e odiseea noastra si nimeni nu tb sa ne strice buna dispozitie. Mie mi-a trecut supararea si pana la urma sa se faca ce vreti voi aici.
Dar eu am ramas cu un gust amar.


Anca 12+



anca - nu mai fii suparata ca nu e bine . Si eu consider ca discutand si comunicand se pot rezolva multe. Si gustul amar care ti-a ramas o fi de la sarcina, nu ???

10+
Petronela

Mergi la inceput