Mamici de septembrie - octombrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Raluca, nu e vorba numai de graba, voiam si eu sa inchid definitiv capitolul asta.

Danielle, al meu nu suporta cumparaturi. Si daca merge cu mine il las la vreo terasa sau bar si il culeg de acolo cand termin. Cateodata ma mai duc sa ii las sacose.

Afibebe, lasa mai grijile si nu mai citi prostii. Vezi de bb-le tau care sigur e sanatos si o iubeste pe mami. IR-urile sunt fluxurile de sange in arterele uterine care cresc din diverse motive si asta nu e bine, dar de multe ori de stress. Insa era o vorba, voiam sa te sperii cu ceva sa nu te mai gandesti la rele, dar vad ca mai rau am facut.

Mandarinutza, IR-urile tale sunt betooon! Pentru hemoroizi a zis sa evit constipatia (maxim 24 de ore fara scaun, dc nu dulcolax) si sa incerc sa am scaun moale prin alimentatie: fructe si fibre. Apoi tratament medicamentos, crema amestec dintr-un tub de proctoglivennil, 1 tub de nidoflor, 1/2 tub lasonil.

Annisia, las ca ma descurc eu, sora lui tata sta acolo si avem multe rude in Constanta, numai ca nu auzisem de Scoica. Las ca il sun pe vara-miu ca ala e gurmand mare, ma trimite la fix. Mi-a placut abordarea ta legata de contractii, cea mai sanatoasa si mai optimista. Asa imi placi! Hai zii ce vrei sa fie maaaaare!




Rox 21+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

salutare gasca!
Cine zice ca s-a deschis un magazin cu haine de gravidutze in spate la liceul Spiru Haret?
Eu lucrez chiar la Rosseti si mi-ar fi usor sa ajung...dar nu prea am idee pe unde e?
pupici!

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si bb 2 in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana merci frumos si

Pinacolada, despre magazin a scris o mamicuta care era in trecere pe la noi, si eu eram curioasa si am mai intrebat dar nu stiu exact unde e.Stiu ca e un rond pe langa Spiru Haret unde e tratoria Edgar si pe acolo mai sunt magazine, poate o fi pe acolo?

Mandarinutza 20+ Antonia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nana si eu am dureri ca tine.parca ma intepenesc noaptea cand dorm iar cand ma trezesc si ma duc la baie ma doare tot mijlocul.si eu am avut asa ca o umflatura 2 zile,dar in partea dreapta.cred ca e bebe fiindca apasam putin si bebe imi tragea ghionturi.mai mult ca sigur e bebe care isi face loc prin burtica.
abia astept sa vii maine de la eco sa ne zici daca e baietel sau fetita
roxana apai...tu...esti norocoasa tare.al meu nu ma lasa singura nici sa il bat.stie ca ii golesc tot contul
si asa ma trage din magazine rapid,numa il auzi: vaiii hai ca ma doare capul,mi s-a urcat tensiunea o adevarata lupta cu el...



danielle 18+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinutza deci mai am si eu o sansa sa se rareasca contractiile asteaSi mai fetelor( Mandarinutza si Sim) daca va laudati cu poze de la eco mai puneti si voi. Eu in special pe alea indecente vreau sa le vad(cu putze si pasarici).Myral20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Tratoria Edgar e la 2 min de mine, deci nu cred ca e pe acolo, pt. ca l-as fi vazut:)
O sa mai caut!
Ma duc la magazinul de pe mosilor poate imi gasesc ceva de pus pe deasupra ... (pulover mai lung, ceva)cu toate ca nu prea cred...

Roxana-ai rezolvat cu gradina?

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si bb 2 in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Buna gravidutelor,

ma bucur sa aud numai vesti bune si ca sunteti mai vesele eu tot in patut stau,mai ies pana in balcon ,dar cam atat...pe 15 mai merg si eu la eco morfologica...fetita e destul de cumintica nu prea misca doar seara o mai simt dar foarte putin.

Vroiam sa intreb fetele care asteapta al doilea bebelus cum trebuie pregatiti sanii pt alaptare??
am inteles ca trebuie sa folosesc ceva crema pt mameloane,dar nu stiu ce fel de crema..poate ne ajutati si pe noi cele care suntem la prima sarcina.

LAVINIA21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Multumesc la toate de raspunsuri :)

Nana crezi ca la mine ar merge cu lapte? ca eu in general de la produse lactate am arsurile astea.

alehiam eu ma bucur cand pun kg ca de la 48 la 10 sapt si tot atatea inainte de sarcina acuma am ajuns la 50,4.

Danielle ma bucur ca nu sunt singura cu pofte si burta mica :)))

Myral eu am zis de probleme. Insa nu ma refeream la tine, era vb de probleme grave ca iesirea din odisee. Ca eu tot urmaresc ce scrii despre contractii ca sa invat si eu...ca sunt la inceput si ma intereseaza tot.

19+

noi3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

lavinia pot sa iti scriu eu cate ceva de alaptat daca vrei,dar e scris in engleza.
crishtina



danielle 18+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by alehiam

Annisia din cauza netului meu sau a forumului am reusit cu greu sa pun cu noul capitol AICI. Bine ca ai gasit unde sa scrii. Somnic usor.
Am vazut pozicile tale din parc, mai exact cred ca de insula de pe lacul morii.... Sau ma insel?


Aaaa, nu, te inseli. Sunt facute intr-un parc din Tunisia.... Ma lasi, da' ce mai draga burtica mea nu are voie pe insula? Sau o fi o rusine sa te duci la gratare, sprituri si dezmat tooooccccmmmaaaiiiiii la Lacul Morii? Sa stii ca imi este o rusineeee. Rau de tot ca m-ai prins! Cred ca din cauza asta nu am reusit sa dorm... Bai, eu glumesc! Uneori sunt mai badaranca asa, dar numai cine e redus la minte se poate supara pe moa. Eu cand v-am spus ca is bashinoasa... Voi ati zis ca am scris gresit....
Bunnnn... Ma enerveaza fetele care au fost astazi la doctor si i-ati vazut pe bebici. Cred ca nu mai stau nenica si il iau pe al meu de o aripa pana la Nayel zilele astea. Sa vedem.
Apoi, m-am gandit eu asa sa imi scot link-ul cu pozele ca voi ma deocheati si din cauza mariilor voastre mi se intareste mie burta. Stiu ca sunt nebuna, dar trebuie sa o incerc si pe asta. Oricum, de la Fanta am descoperit ca nu e...
Ma tare bucur cand aveti chef de scris si de taclale. Spor la treaba-ncontinuare...


Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Yannis la 20 de saptamani, cu mami si tati

Mergi la inceput