Mamici de septembrie - octombrie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sim felicitari , da eu eram pe hol cu sotu'.Stateam pe hol si auzeam cum dicta la sfarsit valorile la tine.
Da si la mine a fost doctorul bine dispus, ma tot intreba cand fac si un baietel.

Mandarinutza 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Hop si eu ca tocmai se bucura cineva ca nu vorbiti numai de probleme.Multipt toate gravidutele. Azi trebuie sa fiu bine ca imi vine sotul acasa in sfarsit.Annisia ce intarituri de burtica de la gaze astea sunt contractii dar nu toate sunt periculoase. cu PM nu cred ca ma descurc ca azi sunt ocupata si mie imi ia ceva timp sa ma descurc.Mandarinutza felicitari pt fetita! Cand aud col inchis ce ma bucur ca stiu ca si tu ai avut contractii ai stat si in spital. Acum mai ai contractii mai iei tratament? Si e mare bebelina ta ca eu citisem ca poate fi si copilul mai mic din cauza lor.Sim felicitari pt baietel! Deci mai apar si baietei mai am o speranta.Am avut ceva de citit din urma cred ca mai citesc o data ca eu sunt camMyral20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ma mai primiti? Am lipsit motivat sa stiti. Nu am avut cu cine sa-l las pe Tudor, tata a avut o problema saptamana asta si a trebuit ieri sa stau cu el acasa. Dupa ce aveam o perioada super incarcata la servici, am targ la sf sapatamanii, mi-am mai luat si o zi de concediu . Azi la dus la soacra si din cauza drumului lung am intarziat iarasi la serv si chiar nu era momentul. Dar asa se intampla toate, exact cand nu trebuie. Saptamana viitoare nu ar fi fost nici o problema sa lipsesc. Acum va inteleg pe cele care aveti deja copii si nu aveti ajutor din partea parintilor. De-abia astept sa vina toamna sa stau eu cu ambii copii, fara sa ma mai doara sufletul ca ii dau pe nu stiu unde si sa nu stiu cum sunt ingrijiti .
La cat de amarata ma simt astazi, cred ca voi sta 2 ani acasa de data asta. Toti banii din lume nu fac cat timpul petrecut cu familia ta.
Nu stiu ce ati mai scris zilele astea, nu stiu nici daca apuc sa citesc din urma dar incerc sa ma pun la punct din mers.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Christina pofte nu prea am avut, mai misto e ca baiatul meu parca e mai pofticios decat mine... iar kg ai pus cred ca mai mult decat perfect, la cat de pofticioasa te declari

tomasa si sa ai grija de tine. Sper ca tatal tau e bine.



Madalina, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by crishtina

Voiam sa va intreb...cu arsurile din piept voi ce faceti? ca de cateva zile am sperat sa treaca...cum am mai avut...de la o mancare si gata...insa ma chinuie si azinoapte au facut ravagii...m'am trezit cu o durere si nu am mai reusit sa adorm pana nu am dat la rate...si s'a mai ameliorat durerea dupa... Stie cineva vreun remediu?poate vreun ceai bun...daca nu in ultimul rand pastile...va pup pe toate. O zi buna

19+

noi3



Eu stiu cum e, de ce nu ma mir oare? Ca doar la mine tot ce scria ca poate fi rau in sarcina, si-a facut aparitia.
Eu aveam arsuri care ma chinuiam si la un moment dat mi se punea un nod in capul pieptului, ca atunci cand te inneci cu apa. Noaptea nu puteam adormi deloc.
Pentru astfel de stari, se bea lapte dulce si arsurile si durerea dispar.
Pana am descoperit eu treaba asta, m-am chinuit mai intai, cum era si normal. Incearca asa, poate si la tine trece.


Nana, 19+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by danielle02

nana si tu ai o burticuta tare faina.cred ca o sa ai baiat



danielle 18+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png



Doamne ajuta, Dani! Ar fi tati in delir!
Poate aflam maine, ca avem morfofetala de la 20 sapt. Yuhuuuuu. Eu sper sa fie bebe sanatos si sa se joace acolo in lumea lui. Ieri cred ca si-a shimbat pozitia, ca m-a cam durut in partea stanga si parea si un pic mai deformata burtica acolo. Ori sunt eu paranoica. Oricum azi noapte am dormit iar f prost, nu am putut dormi pe-o parte tot din cauza de incomoditate si durere, abia am reusit sa adorm cu fata in sus. Sper sa recuperez la noapte.
Pupici.


Nana, 19+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinutza pt hemoroizi in faza initiala incearca cu naturiste daca nu te supara prea tare. La mine e o poveste mai veche si nu prea trec cu nimic doar se amelioreaza asa ca am luat si eu o reteta da la Roxana desi pt urgente nu in mod regulat folosit. Deci un tub proctoglivenol, un tub nidoflor si o jum de tub lasonil le amesteci intr-o cutie si o tii la frigider. Eu sper sa nu ai mare nevoie.Myral20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Tomasa, nu mai fii necajita! Uite aici un sa iti treaca supararea. Asta este cu intarziatul la servici. Numai cine nu are copii nu intelege aceste situatii. Hai, moralul sus ca bebe se necajeste si el cand e mami suparata. Pai???


Nana, 19+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Nana sa nu mai ai dureri probabil ca uterul creste si bebe isi face si el loc cum poate.Myral20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Myral deocamdata nu ma deranjeaza prea tare asa ca o sa incerc variantele astea naturiste cum zici si tu, am inteles ca si bai de sezut in apa calda fac bine. Eu ma simt mai bine cu contractiile, de cand stau acasa s-au rarit. Nu stau toata ziua in pat, mai ies la plimbare, mai achit cate o factura dar iau 3 no-spa pe zi. Ieri cand am fost la servici sa mai rezolv cate ceva, iar mi se intarise burica asa ca deocamdata raman in medical.

Nana, succes maine la eco

Mandarinutza 20+ Antonia Maria

Mergi la inceput