Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 ( 44)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Gabi, din pacate n-am DVD.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ne mai laudam cu ceva : azi si-a spalat un pantalonas care era in lighean, dupa care cica l-a stors si l-a dus sa il agate pe uscatorul de rufe. Nu va spun ce lacaraie a facut prin casa ;)

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Ne mai laudam cu ceva : azi si-a spalat un pantalonas care era in lighean, dupa care cica l-a stors si l-a dus sa il agate pe uscatorul de rufe. Nu va spun ce lacaraie a facut prin casa ;)

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



Deci ai un artist harnic.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by V. Erica

quote:
Originally posted by crinuta

Ne mai laudam cu ceva : azi si-a spalat un pantalonas care era in lighean, dupa care cica l-a stors si l-a dus sa il agate pe uscatorul de rufe. Nu va spun ce lacaraie a facut prin casa ;)

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



Deci ai un artist harnic.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)









Hehehe, cam da..

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Si Didi a scapat de pampers. metoda: lasat fara, a facut o data sau de doua ori pe el si apoi a inceput sa ceara. Mi s-a parut foarte simplu, mai greu a fost sa am eu cruaj sa incerc.

La fel cred si eu ca trebuie sa fie pregatit pt asta si atunci merge ca de la sine. Noi am reusit de la 1 an si jumatate sa faca treaba mare la olita (cerea) si de la 2 ani si 2 luni si la pipi. dar nu l-am stressat si nici nu l-am pedepsit niciodata. I-am spus "lasa ca data viitoare o sa faci la olita". In schimb, l-am laudat foarte tare la inceput de cate ori facea la wc sau la olita. Si am inceput sa iesim afara fara pampers dupa ce a invatat sa faca din picioare si acum e foarte simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Felicitari lui Didi pt olitza!

Shobo, succes si multa rabdare! Va face , cum zic si fetele, cand va fi pregatit. Eu am inceput cand nu a fost pregatita si a cam durat, in jur de 5-6 sapt.

Se mai scapa, dar din ce in ce mai rar.

Noi agream din nou venitul din parc in brate. Aseara, inainte de a iesi la plimbare am discutat si a inteles..dar la un mom dat a inceput sa ceara si nu am luat-o. Ma gandesc la matusa mea, ca nu poate sa o care prea mult..

Sa vedem deseara daca imi mai merge faza. La carut nu mai vreau sa ma mai intorc..nu-l mai folosesc de prin nov.

Va imbratisez!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00
rochita rosie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Numai Natalia mea nu face la olita,sta pe olita doar sa se distreze,a mai facut de cateva ori un pic de caca dar dintr-un motiv nestiut de mine face foarte putin si apoi eventual continua in chilotei.Cu pisu e mai greu ca nu a facut niciodata la olita.Iar saptamani in sir nu stiu daca am rabdare sa zic de 30 de ori pe zi "la olita,mami,nu in chilotei".Daca face pe ea,de cele mai multe ori plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georges14 spune:

Nu am plecat inca, maine seara plecam, s-a amanat, dar nu imi pare rau., ca si asa am inima cat un purice la gandul ca nu stiu cand o sa mai vin sa ii revad pe toti. Dar viata merge inainte! Incerc sa ma gandesc pe partea cealalta, ca ii multumesc lui D-zeu pt cadoul oferit.

Gabi, iti multumesc, o sa scriu, daca pot pe forum cand ajung, daca nu, anunt pe mess. Iti multumesc si pt pozele puse si tie si celorlalte fete, sunt minunate. Sebi, de cand ne-am intalnit cu fiecare din voi in parte si in grup, vrea mereu la copii. Cand plecam cu masina ne intreaba : "copii?" Mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca acasa o sa se duca la usa si o sa ceara la bunici, rude, copii, o sa ii insire pe nume pe toti si o sa planga. De asta imi este cel mai frica. Am sa incerc sa fac totul sa nu se gandeasca la asta, nu sa ii uite, dar sa nu imi ceara sa il duc la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Oana nu fi pesimista aveti grija de Seb si de voi si eu sunt convinsa ca veti reveni curand in tara.Eu va tin pumni sa rezolvati cu serviciul lui George si apoi sigur o sa fie bine.
Ana maria felicitari lui Victoras pt renuntarea la pampers.
Lavinia nu te necaji sigur va face si Natalia la olita cand va fi pregatita, ca doar nu crezi ca o s-o mariti cu pampers
Dana nici eu nu am DVD, ai mei le vad la calculator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi l am lasat pe cris fara pampers in casa si vreau sa va spun ca nici macar o data nu a facut pe el,ci numai la olita.e drept insa ca azi n a facut caca.cred ca baiatul meu era pregatit m demult sa renunte la pampers,dar eu am fost cam fricoasa....de maine il scot si afara fara....

Mergi la inceput