Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 ( 44)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by V. Erica

Ne laudam si noi ca am scapat de pampers .

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)









Felicitari. Super! Cum ati reusit?
Ati scapat doar ziua sau si noaptea?
Noi folosim cand doarme, va mai dura pana nu va mai face in somn.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georges14 spune:

Si noi ne-am bucurat enorm ca v-am cunoscut, si sper ca aceasta intalnire sa fie o deschidere de drumuri catre alte intalniri intre voi cu copiii. Sa fiu si eu mandra ca nu am insistat degeaba cu intalnirea. Va pupam pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

V.Erica, felicitari lui Ruxi!

Crinuta, eu cred ca va progresa si iti va fi mai usor.

Eu in week urmator nu voi putea veni la intalneala, dar nu-i nimic, vin la urmatoarea ... Plecam la tara.

Va imbratisez!

P.s , acum ne place filmul Veronica si Maria Mirabela,

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00
rochita rosie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Multumim.
A renuntat treptat. De 3-4 zile nu-i mai pun nici noaptea pt ca vad ca face inainte de a se urca in pat.

Kris, unde ai gasit filmele?

Eu as vrea sa gasesc si 101 Dalmatieni, Popey s.a. vechi, pana acum n-am vazut pe nicaieri.


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna, fetele

ce frumoase poze aveti facute in parc, v-am admirat pe toti/toate . data viitoare poate reusim si noi sa venim..

felicitari, Erica! ce stil ai adoptat? cel smuls cu datu pampersului jos deodata si sters dupa ea pe unde facea... sau stilul convingerii cu vorbe multe?
intreb fiindca noi incercam intai cu stilul 2 sa vedem ce iese, merg intai pe mana lui dr. Spock - de fapt a unui dr B care zice ca adoptand acest stil majoritatea renunta la pampers ziua pe la 28 luni, deci Ruxi a ta s-a incadrat perfect, mai ales ca nici noaptea nu mai are. sa vedem... . deocadata doar pipi l-am prins sa faca. insa mergem inainte. ii mai acord inca o luna macar in acest stil si sper ca va fi de succes.
ca altfel... noroc ca nu avem covoare in casa iar canapeaua e de piele ...

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Erica felicitari lui Ruxi pt renuntatul la pampers , lui Iusti inca il mai pun noaptea dar si face in el destul de mult.
Eu am "101 Dalmatieni" si alte cateva filme dar fara subtitrare daca te intereseaza.
Shobo sigur veti reusi sa scapati si voi de pampers mai ales acum ca este cald afara si este mai subtire imbracat.
Oana drum bun spre Franta sa ajungeti cu bine si sa ne scri si noua cand ajungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shobo, parerea mea este sa il lasi pana va fi pregatit.
Eu am vazut la Rayan. Degeaba l-a pus mama pe olita cu lunile, nu s-a intamplat nimic, nici macar nu il deranja daca se uda, si asta pana intr=o zi cand s-a produs o schimbare majora. Deci, abia atunci a fost pregatit pentru olita.
Eu n-as apela la nici o metoda, eventual i-as arata cum fac alti baietei la olita. La Rayan functioneaza metoda cu imitatul, ce vede la alti copii face si el.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by crinuta
La Rayan functioneaza metoda cu imitatul, ce vede la alti copii face si el.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm




Hehe, s-o fi vazut-o pe Ruxi cum il imita pe Eric ... Bine c-am fost pe faza !

Shobo, eu am inceput explicandu-i la ce foloseste olitza, intreband-o daca vrea sa incerce (at. cand mi se parea mie ca are nevoie). Nimeream rareori, pana in urma cu 2-3 saptamani cand a fost mama la noi si a lasat-o fara pampi ziua, inclusiv pe afara (eu nu ma aventurasem fara...). La fiecare abatere o pedepsea. Cam aspru dupa parerea mea, dar am lasat-o sa-si aplice metoda, cu conditia sa n-o loveasca. O certa si o lasa 5 min singura in camera. Dar cred ca a contat destul de mult munca de lamurire prestata de mine inainte. Succes si lui Codrin!

Gabi, merci.
Pe ce suport ai filmul?


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rayan a pictat peretele din dormitor. Of, acum trebuie sa zugravim...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Dana le am descarcate in calculator de pe DVD m-am uitat acum si mai am "Alice in tara minunilor" ,"Pinochio" ,"Degetica" si"Cenusareasa".Unele dintre ele au subtitrare altele sunt doar in engleza.Daca le vrei ti le pun pe niste DVD-uri.

Mergi la inceput