***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc Alyna!
Da DianaLaura. Trebuie modificat numarul baietilor!

Alina-Mirela 30+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Ancamari, te inteleg perfect...aceleasi dileme le am si eu, mai ales ca nu am dat "atentii" nicioadata, nimanui...Adica, am dus o singura data o cutie de ciocolata dr de familie, dar era de mos nicolae, asa ca nu m-am ferit, am pus ciocolata pe masa si am zis: V-a trimis mosul ceva sa va mai indulciti...In rest....
Din cate m-am informat eu, anestezistului cred ca o sa ii dau eu, in momentul in care vine la tine si se pune sa te "pipaie" pt anestezie, ii pui plicul in buzunarul de la halat. La doctorita nu stiu daca o sa ii dau eu sau sotul, inainte de a intra in operatie (tot asa, in timpul discutiei dinainte de operatie, te apropii de ea si ii pui finut plicul in buzunar). Ca de aia au halatele buzunare..
De neonatolog, nu mai stiu...verisoarele mele nu au dat, pt ca erau ametite dupa cezariana si a a vazut exact cine era....
Cat despre moasa, dupa ce am aflat ca fac cezariana nu m-a mai interesat subiectul, practic ea te ajuta la nastere normala, la cezariana nu.
Cam asa imi inchipui eu ca va decurge toata operatiunea....dar am auzit si de cazuri in care dr nu a vrut plicul pana dupa operatie, cand a vazut ca atat copilul cat si mama sunt bine....
Poate ne spune eimotto cum a facut ea.....oricum la noi sunt preturi mult mai rezonabile decat la Bucuresti, eu m-am ghidat dupa cat au dat verisoarele mele, si au fost multumite si ele si doctorii: 3.5 mil doctor, 1.5 mil anestezist. Si in rest cate 50 de mii pt infirmiere, asistente...in functie de cat de mult te ajuta. Daca sunt de alea scarboase nici de ciuda nu le dau. Maii bine ma iau la harta cu ele daca nu se comporta frumos, decat sa le dau si bani si sa fie si scarboase.

diana 35+ STEFAN
asa creste bebe
poze
bebe mai are de stat in burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Dianalaura,stiam eu ca am dat mult,eu le dadeam cate 50.000 la pansamente dupa nastere la infirmiere,la asitente de la bebei cate 100.000 la fiecare alaptare,la asitenta moasa 500.000,la anestezista 2.500.000 din care 1,5 era trusa,la sistenta ei 500.000 parca...la neonatoloaga 1.000.000.La doctora am dat 10 mil(nastre normala) si nu uitati ca vorbim de ianurie 2004

poze
Iri 35-36 si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Eu ma gandeam sa dau la dr 300E.E mult pt o nastere normala?Daca va fi normala in caz ca nu se intampla ceva!
Iar la anestezist 1.5 mil!+1.5 epidurala daca e cazul!
La moasa cat se da?Dar neonatolog?
AS vrea sa stiu si eu ca nu vreau sa dau exagerat de mult totusi!
Eimotto ne ajuti?



Alyna 37+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

BUNA FETELOR!MA BUCUR CA ABORDATI SI SUBIECTE MAI DELICATE PENTRU NOI.DACA STIE CINEVA DE TARIFELE DE LA ELIAS , SA NU LE PASTREZE NUMAI PT EA|!
NOI AM FACUT IERI 36 SAPTAMANI SI SPERAM SA AJUNGEM LA 38 DESI SIMT CA BEBE VREA SA IASA DAR NU PE UNDE TREBUIE CI PRIN PIELE.
SI MIE MI-A ZIS DOCTORUL DE COL POSTERIOR DAR NU MI-A DAT ALTE AMANUNTE ASA CA N-AM INTELES DACA E DE BINE SAU NU.
ASTEPT VESTI DE LA VOI!
36S+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Alyna si Pitica, mie 300 euro sau 10 mil pt nastere naturala mi se pare mult, doar daca nu cumva voi mergeti la nu stiu ce somitati de dr. Pana la urma cum facem cu epidurala la Municipal? Astia chiar te pun sa o aduci de acasa indiferent cum nasti? Trebuie sa intreb dr ca nici nu stiu ce sa cumpar (poate ajung pe masa si ce am cumparat eu nu e bun, ce fac astia, ma taie pe viu?).
Eu nu inteleg de ce mai platim asigurari de sanatate, pur si simplu nu pricep.
Ce sa mai luam la noi: algocalmin fiole si mai ce? Pentru pansat folosesc materiale de la ei?
In rest, Pitica, eu cred ca ai dat ok chiar si atunci, poate cam mult la asistentele alea, dar acum precis ca astea sunt tarifele daca se poarta frumos. Ca daca se vede pe ele ca ma trateaza cu c..., atunci nu le mai dau nimic si mai plusez la dr sa ma lase sa plec acasa, ca tot aia e.

Anca, 35s+ Andrei Cristian
burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ma fetelor da ce scoruri aveti la Bucuresti! Parca ati face banii cu ciocanu'! La Iasi, am auzit, ca la cezariana, la medic, se d-au 200 euro!

Alina-Mirela 30+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Buna seara!
Multumesc pt incurajari fetelor!! Am nevoie de incurajari pt ca sunt tare emotionata!!
Doxinu si eu am momentele mele de paranoia , mai ales acum cand stiu ca a mai ramas foarte putin.... ma gandesc doar sa fie bine bebe , insa incerc sa le depasesc!!
Am vorbit la tel cu Bebeta se pare ca Marti urmeaza ea!!

cristina 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

FELICITARI CRISTALINA si asteptam vesti despre printesa ta!!!!

LA MULTI ANI ELTEKA Sa ai parte de un bebe sanatos!!! indiferent ca se va naste prin cezariana sau natural, important e ca vei fi mamica.

Bebe Isabella creste

30+ Isabella

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Felicitari Cristalina pentru fetita, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa.

Alynta felicitari pentru David.

34+ Dominic
POZE

ursulet

Mergi la inceput