***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

salutare burticute si mamici
Gina felicitari si pentru tine pt ca totul sa mearga bine

mihaela
32 sapt Octavian Andrei
http://new.photos.yahoo.com/mihaela_mateescu_toma/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by Paflo
Madi, analizele pe care le-ai insirat acolo se refera la hemoleucograma completa (nr de leucocite cu formula leucocitara, nr. de hematii, hemoglobina, hematocrit, cativa indici eritrocitari folositi la aprecierea tipului unei eventuale anemii, nr. trombociti, etc). Glicemia nu e cuprinsa in lista aceea.



Multumesc mult Paflo, aveam eu o banuiala ca doctorita mea a omis glicemia

Madi 37+ si
Asa creste bebe

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Elteka adevarul e ca in sufletul meu imi doream sa am baiat! Iata ca ma bucur tare mult!
Sobi, Mihamora multumesc de felicitari!
Ella ma bucur ca bb-ul e grasunel si tu esti bine!
Motannel Sirajul e un complex comercial in care gasesti de toate! Mai sunt si en-gros! E in Manta Rosie.

Alina-Mirela 30+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

FELICITARI GINA ! asteptam asa o veste buna de la tine, sa decurga totul bine si ca ne-ai fost si ca ne esti alaturi pe parcursul odiseei noastre! si sa ne tii la curent cu evolutia burticii tale!

Bebe Isabella creste

31+ Isabella

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Va multumesc tare mult dragi mamici si burtici! Ce frumos este... voi nasteti iar eu sunt graviduta!
Va doresc nasteri usoare si bebelusi plini de sanatate. Abia astept sa vad poze cu micutele minuni!Sa fiti tari fetelor. Va
P.S: In aceasta dimineata am repetat testul si tin sa impartasesc cu voi faptul ca, s-a pozitivat in prima secunda.

POZE +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Paflo, nu ma supar ca ai raspuns!!! Doamne Fereste! Cum sa te gandesti la asa ceva? Chiar ma pregateam sa lew raspund si am vazut si mesajul tau... si consider ca nu e cazul sa repet!

Pitica, MULTUMESC mult!!!

Gina M, ce ma bucur!!! Sa dea D-zeu ca de data asta sa fie BINE... Fiind atatia care ne vom ruga pt. puiutul tau din burtik, sunt convinsa ca nici NU are cum sa fie altfel!!!

Cristinamaria... cred ca esti cea mai fericita graviduta din odiseea noastra in acest MOMENT... De ce? Pentru ca maine iti tii in brate MINUNEA!!! Ce FRUMOS!!! Pun si eu majoretele pt. tine:

Sa dea D-zeu ca maine sa tii la piept un BEBE de nota 10!!! de la noi si BAFTA MUUULTA... si sa ne tii la curent!!!

PS: Daca pana acum ma rugam sa nasc mai repede... acum MA ROG sa mai stea Antonio prin burtik... ca sa apuce si mamik lui sa mearga la KIDEX, sa-i ia patutz si carutz Sper sa ma asculte!!!

HAINUTZE Antonio
Andrada 37+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Cristinamaria, bafta multa maine, sa fie totul bine si bebele sa fie sanatos! Sa ne anunti ca sa ne bucuram si noi de minunea ta!



GinaM felicitari pentru cele doua liniute, iti doresc sa treci cu succes peste primele saptamani care sunt mai critice pentru bebe.

chiqui si eu m-am apucat sa citesc primele capitole, sunt emotionante...

vali5 citeam in carticica mea ca in luna a 9-a se manifesta puternic la mamici "spiritul de cuib" - mamicile se simt pline de energie si se apuca de facut curatenie intensiva prin casa. nu te obosi insa!

japonicile sau alte fete cucuiete, cum se zice cordon ombilical in engleza? merci.

Andreea 30+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Salutare burticute,

Gina M- FELICITARI iti doresc din tot sufletul sa ajungi cu bine la 9 luni si sa aduci pe lume un bebelus sanatos . si sa aveti grija de voi.

Cistinamaria- bafta multa maine ,sa fie totul bine si sa ai un bebelus sanatos.Noi asteptam aici vesti de la tine.Cred ca esti foarte emotionata la gandul ca maine o sa faci cunostiinta cu bb tau si o sa ti in brate o minune de copilas. si sa auzim numai vesti bune.

Eu saptamana asta imi i-au rezultatul de la analize si apoi merg la dr.T sa vedem ce face bb si daca mai are de gand sa stea mult ca eu nu mai am rabdare.Ultima oara avea 2,400 kg acum cred ca are vreo 3 kg.

ANDRADA -crezi ca mai poti sa mergi la Kidex?C a si eu as vrea sa ajung dar nu stiu daca or sa ma mai tina picioarele ,ca ma misc din ce in ce mai greu si obosesc foarte repede.E vom vedea ca tare imi doresc sa ajung poate ii mai cumpar si cate ceva lui bb.

SI SA AUZIM NUMAI VESTI BUNE.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Buna burtici,

In sfarsit merge iar net-ul dupa mutarile de ieri

Cristinamaria,

Curaj maine!! O sa iti vezi baietelul!
Asteptam vesti ;)

Florentina, multa sanatate pentru ala mic si pentru tine O sa fie totul ok, ai vazut ce au zis si fetele :)
Merci mult pentru raspunsul cu amortitul :) Mie mi se pare o senzatie amuzanta - chiar ma bufneste rasul :)
Am gasit aplica cu pooh ;) Aranjam camera pana pe 1 mai si o sa pun poze ;)

Fetelor care mi-ati raspuns cu durerile noaptea, merci mult Probabil ca asa este, ca dupa ce ma duc la baie ma mai lasa ;)

Ginutza, felicitari! Si peste 9 luni sa ne trimiti si noua poze cu bebel

Ancamari, Lilky, Addinel, imi pare rau ca o sa fiti singurele dupa nastere. Dar o sa vedeti ca o sa fie frumos, pentru ca o sa aveti bebelusii langa voi

Eltaka, Ralucami, sunteti foarte curajoase cu regimul. Eu nici cand nu eram insarcinata nu am putut sa tin asa regimuri stricte. Imediat mi se face rau, vad negru cu stelute argintii in jur si trebuie sa mananc Si am pus pana lunea trecuta 14kg1/2 Cine stie cate am acum. Maine tb sa ma cantaresc ca am control Ralucami, bebe o sa puna mult in perioada asta pe ea, asa ca nu e bai daca pui pe tine cat pune ea ;)

Eu am reusit sa fac febra musculara Am facut si eu un pic de curat (ca te lua praful de nas de la zugraveala), am spalat putin mobila (si nu f mult, ca sotul a facut aproape tot) si acum anunt cu mandrie ca abia imi misc picioarele de la febra musculara :)) Si m-am si umflat. Experimentez si eu azi senzatia ca nu mai pot sa inchid pumnul ;)

Tamaraspt, si la noi o sa vina cineva pentru curatenia generala saptamana viitoare, si la fel ca voi nu puteam sa lasam asa in casa pana atunci. Acum casa e cel putin curatica si locuibila Chiar daca am net numai pe calc. sotului ;)

Maine in sfarsit o sa mai aflu si eu ceva in legatura cu nasterea - ca trec in saptamana 36 deci o sa accepte doctorul sa vorbim :D Primul control dupa 4 saptamani ca a fost plecat din tara.

Anca 34+
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Chiqui, cred ca tonusul mi-a ramas in poze, ca ma simt tare lesinata acum. E drept ca am fost harnicuta si am facut papa bun-bun, iar apoi am avut oaspeti (dragi si de care mi-a fost dor si care nici nu au stat mult), dar a simt de parca a trecut trenul peste mine.
Cristinamaria, iti tinem pumnii pe maine! Sa treci usor prin cezariana si sa ai un bebe sanatos, grasun si mancacios!Bafta multa!
Florina 37+ si Sofia

Florina R.

Mergi la inceput