***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Felicitari Gina! Si io cred ca este un test pozitiv si mai cred ca Dumnezeu nu uita pe niciuna dintre noi!Sa fi mama este cea mai mare minune a lumii si totodata cel mai mare cadou pe care poate sa-l primeasca o femeie de la Dumnezeu, pe parcursul vietii ei!Nu cred ca exista o bucuie mai mare decat aceea de a fi mama poate dacat bucuria cand afli ca vei fi mama,momentul in care constientizezi ca viata ta va avea in sfarsit un rost!
FELICITARI GINA!Sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine i peste 9 luni sa-l ti in barate,sa-i vezi fetisoara si sa te bucuri de el o viata intreaga!
31s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

ginuta felicitari este pozitiv 100%. Iti doresc multa sanatate si peste 9 luni sa iti iei bebelusul in brate. Si de ce nu un fratior pentru fetitele tale .

arthurana bafta multa maine. Sa ne anunti si pe noi cand va fi inducerea.

cristinamaria uite pentru tine maine este marea intalnire cu puiul tau. Te rog sa ne anunti si sa nu ne tii in suspans toata ziua. Ai grija de tine si de bebe si va asteptam acasa .

Mica 36+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Neata!
Ne-am trezit si noi cu greu. In sfarsit m-am odihnit ca lumea!Sofia a fost azi mai lenesa decat noi (de obicei ea ne da trezirea, dar se pare ca a savurat si ea dimineata de duminica). Dupa ce o sa iasa, ma tem ca nu o sa mai avem noi parte de dormit pana la 10-11 in weekenduri, dar nu va conta!O sa avem o gagalice mica si draguta care va compensa orice neplacere! Abia astept!
Florentina, imi pare rau de varicela flacaului tau. In principiu, bebelusul din burtica este afectat doar daca faci tu eruptia cu minim 1-2 sapt inainte de nastere. Daca faci eruptia si trec mai mult de 2 sapt pana nasti (ceea ce e f posibil la tine, caci esti doar in sapt 35), va fi imunizat pasiv (trec anticorpii tai prin placenta si la el)si scapa fara probleme. Oricum, in cel mai rau cau, presupunand ca nasti mai repede, bebelul va avea leziuni cutanate - care trec, dar nu exista riscul de malformatii sau alte chestii permanente. Iti tinem pumnii sa scapati fara varicela si tu si bebelul!
Madi, analizele pe care le-ai insirat acolo se refera la hemoleucograma completa (nr de leucocite cu formula leucocitara, nr. de hematii, hemoglobina, hematocrit, cativa indici eritrocitari folositi la aprecierea tipului unei eventuale anemii, nr. trombociti, etc). Glicemia nu e cuprinsa in lista aceea.
Andrada, te rog sa nu te superi ca am raspuns deja fetelor, desi intrebarea iti era adresata, dar cum intru rar, macar atunci cand o fac sa mai ajut si eu cu ce pot.
Gina, felicitari pentru viata noua care creste in burtica ta!Sa dea Dumnezeu sa ajungeti cu bine la termen si nasti un bebel sanatos si mancacios!
Ma duc sa mai stau un piculet intansa pe canapea , caci gazuca ma apasa rau pe col.
Mai pove!
Florina 37+ si bebelina Sofia

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

'Neata!

Am dormit super bine azi-noapte Si am visat ca am nascut o fetita. Cand i-am povestit sotului mi-a zis sa ma culc la loc si sa visez ca nasc un baietel
De 2 zile am din cand in cand o scurgere gelatinoasa si transparenta, fara miros. E posibil sa pierd din dopul gelatinos? Nici macar nu stiu cum trebuie sa arate. Devin din ce in ce mai nerabdatoare, desi mi-e frica nu mai am rabdare. Bebe misca foarte mult in ultimele zile, are activitate intensa.
Ieri m-am apucat sa fac curat si ordine prin casa. Mi s-a pus pata ca mai am putin si sa las casuta curata. Si am avut un asa exces de zel incat mi-a luat o ora jumatate numai baia, dupa care nu am mai putut sa fac nimic de oboseala. SI am zis sa stau mai bine linistita decat sa vina asta mic mai repede decat trebuie. Dar parca nu am stare si imi vine sa fac treaba. Noroc ca azi e Duminica si maine e sarbatoare. Doar asa sa mai stau potolita.

cristinamaria, punem la lucru majoretele pentru tine!

Sa ai parte de o nastere usoara si o refacere rapida!

abras, sa ai grija de tine si daca simti nevoia numai sa dormi, asa sa faci! Insanatosire grabnica!

ancamari, eu m-am interesat la alte mamici care au nascut cu dr meu si nu primeste niciodata inainte de nastere. Se va duce sotul meu la cabinet dupa ce nasc. Cat despre restul... o sa le dau tot dupa ce nasc pentru ca nu stiu cine va fi in sala. Dar am auzit si de doctori care cer inainte banii. Poate reusesti sa gasesti mamici care au nascut cu dr tau.

Arthurana, iti tin pumnii sa fie totul bine si sa mai tii bebe in burtica sa mai puna cate ceva pe el.

GinaM, ma bucur tare mult pentru tine! Sa te ajute DUmnezeu sa duci sarcina cu bine pana la capat!

Valentina 37+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

GinaM felicitari!!! Sa dea Dumnezeu sa fie bine de data asta! Si eu tot asta fac acum.... recitesc primele capitole ; eu la inceput am urmarit din umbra totul pt ca pierdusem o sarcina si mi-era tare frica insa uite-ma aici cu o zi inainte de marele eveniment... revin mai tarziu caci sunt tare emotionata!!

cristina 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

GinaM felicitari, sa fie bine si fara probleme de data asta!
Paflo, ai asa un tonus de zile mari in poze. Te-am admirat!
Cristinamaria succes!

34+Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Azi am implinit 38 de saptamani

Valentina 38+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Vali, gata nu mai ai mult!

Am recitit si eu primele capitole si am plans de emotie...

34+Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Vali, gata nu mai ai mult!

Am recitit si eu primele capitole si am plans de emotie...

34+Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

mama ce ma enerveaza netul asta...sau o fi DC de merge asa greu?
Am mai scris un mesaj mai de dimineata, dar vad ca nu a aparut!
cristinamaria, iti urez sa ai parte de un bebe de nota 10 maine, si recuperare usoara dupa cezariana....ia lista cu nr de telefon si da un sms cat de repede poti, sa stim si noi ce mandrete de bebe ai! Si poate se milogeste si tati de noi si ne va pune poze cu bebe pana vi tu acasa din spital!
Mult succes maine!!!! Iti tinem pumnii!!
Vali5, pai de acum incolo se poate intampla oricand! Ti-a cazut burtica?
diana 35+ STEFAN
asa creste bebe
poze
bebe mai are de stat in burtica...

Mergi la inceput