Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dodod spune:

SCUZE LA SCRIS DAR ASA CUM AM MAI SPUS CAND SA SCRIU SI EU INTERVINE CEVA, ACUM S-A TREZIT ALEX SI SUNT CU EL IN BRATE SI VREA SI EL LA "TASTATURA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Noi am incercat si prunele pentru constipatie dar rezulat ZERO. Ii mai dau si acum o data la doua zile impreuna cu mar si para o jumatate de pruna. Prunele le-am luat din Kaufland la 13 RON kg de provenienta Chile parca. Morcov ii pun doar putin in pireul de legume deci nu i l-am scos chiar detot iar banana cam la 2-3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Multumim in numele celor 3 mindre bucurii.

Mirabela arata bine treaba cu retetele numai ca eu am o problema .....nu stiu ce cantitati punle fac din ochi. Binenteles ca de fiecare data iese cam altfel putin .Asa ca nu pot trimite retete


Eu in general ii fac cam asa(poate am mai spus) un amestec de legume (multeeeee) + carnita (pui, vita sau ficatel)+ orez / macaroane de orez /cartof si la sfirsit ii pun mereu patrunjel verde.

Deci va dati seama ca habar nu am ce cantitati pun

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Mirabela arata bine treaba cu retetele numai ca eu am o problema .....nu stiu ce cantitati punle fac din ochi. Binenteles ca de fiecare data iese cam altfel putin .Asa ca nu pot trimite retete


Ai putea ne spui cantitatile aproximative, de ex. un morcov, jumatate patrunjel, 1 lg orez, etc.

Eu am inceput de ieri sa-i dau outz camuflat in iaurt, a mers... insa azi cu carnitza n-am avut acelasi succes... om vedea si maine, perseveram... face el ce face si se prinde ca ceva nu e in regula cu mancarea (adica are kk=carne)


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Eloise asa o sa fac cred ca o sa fie duminica sau luni,viitoare dar ramane sa vad,oricum o sa iau nr uneia din voi,ca nu m-a car si cu calc
Putzuruca mii de scuze,n-a fost cu intentie.
Mirabela mie imi foarte place ce ai facut,multumesc deci VOTEZ.La multi ani lui David sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
Monique foarte frumoase fete si ce stau ele in popou,super tari gagicile astea.

La multi ani tuturor celor nascuti intr-o zi de 21 si lui Matti lui mama scump.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am intrat si eu pe forum dupa o zi super aglomerata si plina de treburi casnice rezolvate.
Dar, in primul si-n primul rand:

LA MULTI ANI! ANDREEI NARCISA, DAVID STEFAN, MATTEO, ROBERT ALEXANDRU, THOMAS pentru 7 lunisoare implinite astazi si CARINEI ELISA, pentru 6 lunisoare. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am umplut pagina cu mesajul de mai sus.
Adriana_mica, vesti bune mai vrem, dar mai ales sa treaca si problemutza de la sold.
Cucuoancea, trebuie sa fie bun si lapticul nostru, ca mie imi place la nebunie laptele de vaca. L-as bea in loc de apa. Azi a papat de 2 ori la san Maria si sunt tare fericita. A fost, e adevarat, inainte sa adoarma, pentru ca apoi mi-a addormit la san, dar a si papat. Am ales sa ma trezesc si pe la 4 noaptea cand se foieste, tot ca sa-i asigur o masa cu laptic de la mine.
Monique_new, pozele sunt superbe ca de obicei, fetele vad ca se inteleg de minune, dar lipseste un baietel: Vladutz al Lilinei.
Mirabelac, "uratii" au fost si pe la mine, dar slabuti, acum sunt aproape plecati, dar eu nu simt nici cand vin, nici cand pleaca.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Putzuruca, eu, cand vorbiti de spaghete, imi imaginez ca le infasurati in jurul furculitei si le dati la bebei. Asa cu sosuletz. Stiu ca nu e asa, dar mie imaginea asta imi vine in minte.
Noi, incet, incet ne apropiem de 8 kg. La baita din seara asta cantarea 7,96 kg. N-am avut timp sa-i fierb legume, asa ca a papat niste vitel cu orez si legume din borcanas. I-a placut. Papa fata, poate n-o semana cu ma-sa, care papa cam de toate, nu face mofturi.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sephora, Mirabelac ceva poze cu tortuletze?
Mirabelac, ma uit si eu maine la retete, daca am ceva interesant de scris (retete) ma bag si eu.
Acum va urez o noapte buna sa aveti, ca mi-s rupta in 2 de oboseala.
Pupici!


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Sephora, nu ai de ce sa-ti ceri scuze. Am vrut doar sa stii care-mi este identitatea. Daca-ti place tie Pazurica, n-am nimic imoptriva sa-mi spui asa.

Gety, ai fost haioasa cu imaginea ta despre spaghete. Felicitari pentru Maria grasunica.

Fetelor, multumim pentru complimentele adresate Bucuriilor noastre din Titan.

Lilina, nu va este dor de noi? Ce-i cu voi? Sper ca sunteti bine.

La multi ani!!! pentru Bucuriile nascute intr-o zi de 21.

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput