Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Buna fetelor.....

Am parut si noi la orizont Eu ca intodeuna cu facultatea si bebe, de nu am timp cateodata nici sa ma spal pe dinti... :-).
Despre noi ce sa zic.... Eu am avut ceva probleme cu nervii de ziceai ca sunt posedata, am avut certuri mari si cu barbatul.Am reusit sa busesc si masina...Acuma sunt ok, merg la psiholog...
Bebe e bine in general, i-au iesit 2 dintisori, sta si in funduletz singur. Am avut ceva probleme cu el zilele trecute cu burtica.I-am dat branza si a vomat tot ce mancase in ziua respectiva, in jet. Apoi am incercat sa ai dam lapte praf, sa vedem daca vrea si a vomat iar abundent. Dr. nea zis ca are intoleranta la proteina din lapte si ne-a condamnat la tzitza cel putin pana la un an
Intrebare : De cate ori pe saptamana le dati la bebei carne?
Al meu papa odata o masa fructe+tzitza apoi o masa legume+tzitza, iar seara si noaptea tzitza la greu. Cereale nici nu vrea sa le mirose

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Imi pare rau pt bebeii care sunt constipati.... noi nu am avut niciodata aceasta problema, poate pentru ca papam multa tzitza inca, nu stiu.... banuiesc...
Am vazut pozele noi cu bebeii, sunt superbi Iar fetitele sunt dea dreptul cochete si dulci....Eu mi-am bagat un cip contaceptiv sub piele pt 3 ani. Iar imediat dupa ce il scot ma bag sa fac un bebe poate iese fetita



de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza Doamnelor! Poftiti la cafeluta! Mi-o beau si eu pe-a mea si revin

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multe luni si ani pentru sarbatoritii de ieri - Alexandru Andrei, David Stefan, Matteo, Robert Alexandru, Thomas, Andreea Narcisa, Carina Elisa!

La multe luni si ani pentru sarbatoritii de azi - Sophie Marie Theodora, Iulia Teodora!


Putzuruca - suna tare delicioasa reteta spaghetelor. Deea e foarte frumoasa, dar si papusica lui Itzy si a lu taticu, si Cosminutza. Si bine ai revenit in forta! Noroc de Itzy ca mai punea poze de la plimbarile voastre si va vedeam si pe voi!

Tasia - imi pare rau ca ai trecut printro astfel de perioada grea... Bine ca ai ales sa apelezi la un ajutor specializat. Eu chiar la inceput, dupa nastere, am fost nevoita sa apelez la un astfel de ajutor profesionist ca nu m-as fi descurcat, cred, fara. Acum, cand simt ca-mi revine starea aia urata, imi iau o pauza de casa si ma duc in afara Clujului la o prietena, unde stau toata ziua singura, in liniste si parca-mi trece.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mai Doamnelor, mai! Voi inca dormiti? Se raceste !

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Cristina eu sint pe baricadeBuna dimineata si La multi ani sarbatoritilor de azi.Buna cafeluta.

GETYpai lipseste Vladut, eu stiu ce gagicute i-o fi gasit Lili.Unele mai mari

Mai Lilina unde sinteti.....sper ca sinteti bine.....sau l-ai dus pe Vladone in alt grup de fete

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

quote:
Originally posted by Sephora

Va pup fetelor


Monique foarte frumoase fete si ce stau ele in popou,super tari gagicile astea.


Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito



se vede ca esti mamica de baietel. Te uiti de acum dupa gagicute pt Matty

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Macaroane mai puteti face asa: macaroane fierte + galbenu de ou fiert + brinzica + iaurt (smintinica slaba).Mie personal imi plac.Poate vor si bebeii. Eu i-am facut o data si Cosminei. Aceeasi combinatie merge si cu cartof.

tasiain afara de ziua cu ou in rest ii dau zilnic (pui, vita sau ficatel) A mea este carnivora.

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Hop si eu! Dar n-am facut cafeaua, inca.
Am intrat sa va spun Buna dimineata si sa avem o zi perfecta.
Sephora, vazusem si faza cu castronelul si m-am mirat cum a putut face asa ceva. Tare jucaus Matti al tau.
Tasia, vad ca femeile renunta la sterilete. E mai fain cu cip contraceptiv, ca ala injectabil tine 12 saptamani.
Eloise, sunt 2 tabere. Una: Maria seamana cu mine, alta - cu taica-su.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Tasia si noi papam carnitza. La noi e asa: 1 zi galbenus, 1 zi carnita, 1 zi ficatel si tot asa.
Monique_new, reteta e buna de pus pe site, acolo, la locul ei.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput