Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matahut spune:


Marina, incearca si cu prune... cred ca am batut la cap pe toata lumea cu prunele astea...
[/quote]

Dar de unde prune acum? Sau prune uscate?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

Gata, am vazut si pozele restante...Narcisa si Maria, doua moldovence pe cinste
Acum pot sa ma apuc de treaba!


Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)




Multumim!

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Marina buna ideea ta, insa pt. retetele trecute acolo nu am denumirea cartii si nici varsta, acuma fiecare mamica cunoaste cam ce se da la bebe la o anumita varsta si retetele sunt orientative oricum. O sa trecem autorul si varsta la retetele primite de acum incolo.

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Marina, prune la borcanel? Sau din compot (desi in compot e si zahar...)? In Kaufland am mai vazut prune... da` alea-s 100% naturale?!? Cred ca mai bine un ceai de musetel... Eu nu am folosit prune niciodata, am auzit mamici care au facut-o, dar nu m-am gandit sa intreb de unde au luat prunele... da` cica-s bune...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumim mult pt. urarile voastre la implinirea celor 7 luni a piticului meu. Sunteti niste dragutze, ca de obicei. Uram si noi tuturor sarbatoritilor: LA MULTE LUNITZE!

Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Putzuruca - suna destul de apetisant reteta cu spaghete...chiar ii voi facesi cu legume, mai ales ca lui ii plac la nebunie orice fel de combinatii...si multumesc pt raspuns..

Marina- noi am rezolvat constipatia cu pere piure si mai mult dovlecel in piureul de legume, si am redus banana la doar 2 ori/sapt...acum face singur...de vreo 3-4 ori pe zi!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26
Marina- noi am rezolvat constipatia cu pere piure si mai mult dovlecel in piureul de legume, si am redus banana la doar 2 ori/sapt...acum face singur...de vreo 3-4 ori pe zi!!!



SI noi ii vom da para (i-am dat si ieri, dar in combinatie cu mar), iar piureul de legume i l-am facut azi cu mult dovlecel, putin cartof si putina albitura. Tu ai scos cu totul morcovul?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodod spune:

la multe lunite celor nascuti in ziua de 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Marina - nu i l-am scos de tot...cand a fost constipat, vreo sapt i l-am scos, apoi i-am bagat dar nu mai mult de vreo 2 rondele...asa ca sa nu uite gustu de tot...Aaaa, si ne-a mai ajutat sucul de morcov care face purgatie (spre deosebire de cel fiert) in combinatie cu suculetul de mar!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodod spune:

RFERITOR LA RETETE PT BEBE
NOI FACEM BRANZICA ASTFEL :1/2 LITRU LAPTE IAN FIRB SI ADAUG 6-8 LINGURITE DE ZEAMA DE LAMAIE (E MAI ASPRA SI MAI ACRISOARA )
MIE IMI PLACE MAI MULT ASA SI SE FACE REPEDE IN 5 MIN ESTE GATA SI O PUN IN TIFON LA SCURS
SI ALEX AL MEU ESTE PUTIN CONSTIPAT SI AM CUMPARAT ASTAZI PERE SI AM SA INCER MAINE SAVEDEM DACA II P[LACE SI SE REZOLVA SIT

Mergi la inceput