Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Va invit sa vedeti poze la iarba verde(in parc)cu cele3 BUCURII ...Ana Maria&Deea&Cosmi(de aici in colo)

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dmineata si de la Ploiesti!!!
Cristina - sar'na de cafeluta!!!!
Mai fetelor voi ma innebuniti de-a dreptul cu printesele voastre... mare de tot pt Cosminuta, Deea si Ana-Maria - superbe!!!

Monique - am inteles cu razatoarea...o sa ma aprovizionez!, dar acum ajuta-ma ca stiu ca tu ai gatit spaghete - u ce combinatie sa-l vrajesc pe grasan???

LA MULTI ANI!!!sarbatoritior zilei de 21 - un mare pt NARCISA de Xandrutza si DAVID de Mirabela


Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Va invit sa vedeti poze la iarba verde(in parc)cu cele3 BUCURII ...Ana Maria&Deea&Cosmi(de aici in colo)

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )



trei fete frumusele!

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Alexutza, , multumim!
Spaghete nu am facut, dar intentionez si ma gandesc sa le fac ori cu un amestec de legume, ori cu rosie si carnita (parca Gety spunea asa).


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Alexutza, Monique o sa intre mai pe seara dar iti spun cum am facut eu pastele. Carnitza si pastele le-am fiert separat, apoi am fiert legumele, adica morcov ceapa, dovlecel, albitura, cu putin ulei de masline. Am oparit o rosie, apoi am decojit-o si am dat-o prin sita sa iasa numai pulpa. Apoi am amestecat in blender sucul de rosii, dovlecelulsi morcovul + carnita + pastele. Asta e papa. Pofta buna!!!
Bineinteles ca poti face numai cu carnitza si suc de rosii dar eu cred ca iese mai gustos si cu legume pt ca pana la urma sunt paste de orez.

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Am vazut si eu toate pozele cu BUCURIILE, toate una si una de frumoase.

Eu am o stare nasoala, au venit ieri uratii, exact la 7 luni, nu mi-era dor deloc, dar ce sa facem, asta e...

Adriana am modificat pe site, bine ca mi-ai spus, se strecurasera niste greseli din momentul in care am scos din lista mamicile care nu s-au inscris, sper ca am reparat tot, daca mai observa cineva vreo greseala va rog sa-mi spuneti.

Am incropit o pagina cu www.geocities.com/bucurii2006/retete.html" target="_blank">RETETE, daca va place va rog sa-mi spuneti s-o pun pe site. Retetele le-am luat dintr-o carticica pt. bebei, mie mi se par ok, daca aveti ceva de obiectat, spuneti. Astept retete de la voi pe bucurii2006@yahoo.com sa le adaugam acolo.

Am editat sa propun si o pagina cu www.geocities.com/bucurii2006/meniuri.html" target="_blank">MENIURI PE LUNI. Eu le am tot dintr-o carte, insa ar trebui completate in continuare. VOTATI!


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Festina, Monique, pentru raspunsuri. Am vorbit cu asist acum si mi-a spus sa scot de tot morcovul si sa pun cartof, spanac, loboda, ceapa, dovlecel, albitura. Iar la masa de fructe sa ii dau para. Of, sper sa rezolvam. Saracuta a facut a azi doar o maslinuta si nu mai facutse de vreo 3 zile

Am vazut Bucuriile din Titan Mai, dar ce mari par!!! Parca ar fi copilasi de un an, ma si asteptam sa se ridice si sa incepa sa fuga.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Mira, nasoala faza cu "uratii"...Si eu ma gandesc cand or veni si la mine Sper sa ii mai pacalesc o luna...

Pagina cu Retete arata SUPER. EU as avea o mica propunere, ca la finalul fiecarei retete sa treci in paranteze sursa si, ideal, si varsta de la care se poate da (sau de la care am folosit-o noi). De ex, la cele ale noastre punem (Cucuoancea, dupa 6 luni), la cele din carti, reviste (rev. Mami, 6-9 luni).



Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mirabelac, pagina cu retete e ok, si, cum ai spus, cine mai are retete sa ti le trimita; nasol cu "uratii"... La multe lunite lui David!
Marina, incearca si cu prune... cred ca am batut la cap pe toata lumea cu prunele astea...
Putzuruca, suna bine reteta de paste...


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Gata, am vazut si pozele restante...Narcisa si Maria, doua moldovence pe cinste
Acum pot sa ma apuc de treaba!


Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput