Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

He, he, da......azi in sfarsit m-am intalnit si eu cu o mamica de bucurie si, bineinteles, cu bucuria ei . Sigur, Sephora, poti pune pozicile, chiar daca maruca dormea si nu era prea fotogenica, fiindca ii atarnau falcutele

Gety, eu nu am gustat prea mult, mai ling degetele cand tin sa nu curga pe mine....dar e bun, nu prea dulce, mult mai slab decat cel de vaca (cel putin cel de la inceput). Ana in schimb e innebunita dupa el, tot timpul ma roaga sa ma mulg un pic sa ii dau si ei Dar nu ii dau decat cam o data la 2 zile si nu mai mult de 50 ml (rar cate 100ml).

Andra, am vazut pozele. Ca de obicei mi-au facut mare mare placere. Iar tu esti minunata.

Fetelor, care stiti cum se face spanacelul? Maruca e tare consti de la piureul de morcovi. As vrea sa ii dau si altceva, dar nu prea stiu ce. ma gandeam sa ii fac maine un amenstec cu spanac!!!! Help!!! Cine da cafeaua maine dim poate baga si o reteta

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Marina incearca cu pireu de cartof ... spanacul s-ar putea si el sa constipe avand fier ... e adevarat ca nu asa de mult cum se credea. Reteta de spanac a dat-o itsy-bitsy in capitolul trecut.
Trebuie neaparat sa adunam toate retetele la un loc ... deocamdata in notepad in mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Gety, nu ne-am sincronizat la targ. Uituca fiind , am omis sa iti spun ca am vazut cele cateva poze ale Mariei pe care le-ai postat. E o dragalasa si pare un copil tare vesel! Imi mentin afirmatia din trecut: e 100% fata ta!

Marina

Sephora daca vii in Iasi da-ne de stire. Eventual cu o zi, doua inainte ca noi suntem mai greu de mobilizat acum ca a plecat Lili in vacanta (ea ne mai aduna pe la intalniri)


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza mamici de Bucurii! Va astept cu facuta!

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

neata Cristina buna cafeaua.

cucuoanceaeu ii fac spanacul asa: il fierb pe el separat iar in alta olita un cartof cu putin morcov si patrunjel verde. La sfirsit le amestec pe toate cu un galbenus fiert de ou.Pofta buna
Aaa si cind i-l servesc ii mai pun o lingurita doua de lapte praf sau iaurt.

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata! Cristina, multumesc pentru

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Adriana, felicitari pentru Dudu!
Mi-au placut fotografiile lui Eloise!


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Scumpik, bine ai revenit!

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Alexandru Andrei, David Stefan, Matteo, Robert Alexandru, Thomas, Carina Elisa si, desigur, Andreea Narcisa, la multe lunite!!!


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Neatza,

Am dormit mai bine in noaptea asta. Deea nu s-a mai trezit plangand. In curand apar incisivii de sus si o ia duerea in somn si roade paturica, maneca de la bluzitza de pijama, tot ce prinde.

Ieri ne-am intalnit cu Itzy-Bitzy cu cu Monique in parc si s-a lasat cu ceva poze, dar sunt in posesia lui Monique.

Andra, Vladut e din ce in ce mai frumos. Am ramas fara cuvinte.

Sephora, asteptam poze cu Bucurii. Am o rugaminte la tine...eu sunt Putzuruca, nu Pazurica. Mercic.




Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput