Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Xandrutza, Scumpik - l-am cazat deja, sta foarte confortabil, a dormit dus vreo 3 ore jumate...drept urmare trag concluia ca i-a priit schimbarea - l-am antifonat bine cu pilote, paturi - arata saracu' patut ca pe front ...dar asta e...ideea e ca sta intre 2 usi si acum vara curentul nu se simte...dar sper sa fie bine...oricum alta varianta nu am - si el doarme tun de poti taia lemne pe el, dar pana sa adoarma asa se joaca si face tumbe de l-am gasit cu picoarele agatate pe dinafara patutului si m-am speriat (el e si ff lung)

Monique
- cum ii dai biscutii ii sfarami tu sau ii pisezi...habar n am cum...please help

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by lakioana
Va pupic si va multumesc celor care mi-ati raspus la ultima mea intrebare...cea cu lapticul de tzitzi...care din pacate...acum e acru rau la gust (ca l-am gustat). Astept si eu Marina mai mult timp...m-ai linistit spunand ca la tine a plecat doar dupa mai multe luni



Vai, Lakioana, dar nu e in regula sa fie acru!!!! Asa ceva nu e normal sa se intample nici daca trec luni de zile de cand nu ai mai alaptat. Esti sigura??? Nu e ca laptele de vaca lasat pe plita. Hm! Poate ai papat tu castraveti murati Eu am o prietena care si-a alaptat cu scces copilul dupa o luna de absenta (in care nici macar nu s-a muls). Bebeul avea deja 1 an si nu a patit nimic laptele. E straniu

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Monique - cum ii dai biscutii ii sfarami tu sau ii pisezi...habar n am cum...please help

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!


Eu am o razatoare de sticla, pentru mar cu biscuite...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Noi am petrecut cateva ore agreabile afara. Am mers nu la un targ, ci la doua: la Kids Mania (cam dezamagitor, ca si anul trecut, preturi mari ca in magazine, nu stiu unde e atunci ideea de targ...N-am luat decat 2 palariute de vara-pe care le veti vedea in foto-. Bebe a agitat in manute un steguletz publicitar ING si un balon care facea si el reclama la nu-sh ce...si apoi a adormit, deloc impresionat de oferta firmelor prezente) si la Librex (targ de carte de unde mi-am luat un singur roman de la Polirom, care aveau reduceri de 20%. Romanul nu apare in poze dar e intr-o punga pe care mi-o cara copilul, ca sa ma menajeze , veti vedea si asta in poze... cum exploatez eu copilul )

Si iata pozele de azi, plus cateva portrete recente de ale lui Vladut.


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Eloise tare rau Vladut un domnisor tare distins,dar cea mai tare fotografia cu plasa,cum o ajuta el pe mama lui.
Azi am facut si io intalneala cu Ozana,tare bine mai fuse.Am si trei pozici,dar n-am cerut permisiunea ca sa le pun asa ca o astept.

Azi Matti dupa ce a papat marul a facut asta.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, acum am venit si noi de la targ. Am luat 2 body-uri cu manecutza scurta, ca deh, vine sezonul calduros, o salopetica cu tricouas, de purtat pe afara, iar un costumas de bumbac (2 piese) pt. la vara si niste ceai Humana.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Scumpik_lui, bine ai revenit. In albumele respective fiecare isi introduce labutza si-si pune pozici cu bebelusul sau.
Monique_new, la noi razatoarea am cumparat-o de la o toneta (am dat 50.000 rol) cum ii zicem noi. Este din sticla, are niste rizuri, pe care invarti marul circular si iese miezul ras.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Oferta la targ e slaba, dar am admirat si eu faimoasele carucioare Inglesina. Jucarele pentru baie erau intr-un singur loc, cam scumpele, 200.000, mie mi s-au parut cam scumpele, dar sotzul le cumpara daca nu erau uratele la culoare.
Cucuoancea, oare mai este vreo mamica care nu stie ce gust are laptele de mama (sau propriu)? Chiar, ce gust are?


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna seara,

Astazi Dudu a reusit sa stea aproape singur in fundulet. Avand in vedere ca noi nu prea am exersat aceasta pozitie, datorita problemutzei de la sold, nu poate decat sa ma bucure un asemenea progres (si nu este singurul de acest gen, tot aici putand fi mentionata si "aruncarea" pe burta, cu chilotel cu tot!).

De aceea, cu voia dvs, am indraznit sa adaugam si noi o pozica in albumul Bucuriilor in funduletz.

Mirabela te rugam sa updatezi site-ul Bucuriilor cu varsta la care am reusit sa stam in funduletz (6 luni si 3 saptamani). In plus, te rog sa modifici data nasterii: 26 septembrie, in loc de 23 septembrie. Multumim.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

alexutza_26la inceput i-am dat pe o razatoare ca cea de sticla dar era de plastic. Acum imi face mama cite un borcan de biscuiti dati prin masina de tocat

Daca nu ii pui intr-o punga si ii strivesti cu facaletul ...sau o sticla

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput