Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Salutare mamici si La multi ani sarbatoritilor!
Ieri a reusit un dobitoc sa-mi sperie baiatul...mai ca nu a facut infart. La noi in bloc au venit astia de la ASTRAL sa bage cabluri. Si ce crezi, un nebun se apuca sa se urce pe bloc..si chiar la dormitorul nostru, la capul patului lui Alin, se apuca sa de-a gaura cu bormasina. A sarit Alin din pat ca ars...si urla ca din gura de sarpe...saracul dormea...si l-a luat din domn...chiar la capul lui...va dati seama??? Fara sa anunte, fara sa se gandeasca ca era 2 dupa amiaza...ii doare in cot....am crezut ca-l omor pe ala...
Din cauza asta, ieri, toata ziua nu ne-am putut intelege cu Alin. A fost intr-una marait, nimic nu-i convenea...iar la ora 23 din somn s-a trezit plangand...de fapt urland...abia am reusit sa-l adorm iar...

Eu sunt tare suparata pt ca lui Alin de azi de la amiaza i s-a inrosit un ochisor si-i lacrimeaza intr-una. Nu inteleg de la ce. Afara nu am iesit de vreo 2 zile ca tare sufla vantul, la noi nu prea a venit nimeni in vizita, curent nu e....asa ca nu stiu ce are baiatul meu. E posibil sa se fi lovit singur??? La cat da din maini si din picioare nu m-ar mira...dar sa reactioneze astfel???
Fetele care stiu cum se manifesta conjuctivita ma puteti ajuta?? ca sunt tare derutata...sa fie oare conjuctivita sau sa fie ceva probleme cu canalul lacrimal??? Sau ce sa fie??
Abia maine dupa masa e dr lui la cabinet si pana atunci ce sa-i fac??? Ca nu-i place nici macar daca vreau sa-i sterg lacrimile de la ochisor..oare il doare?? Si e destul de marait...asta pe langa faptul a inca ii mai curge nasul...
A...si inca ceva...azi a dormit aproape toata ziua....oare sa aiba legatura una cu alta???
Va rog tare mult sa ma sfatuiti ce sa-i fac...
Va pup pe toate...si iertati-ma ca nu reusesc sa scriu mai des...dar toata ziua is la serviciu, iar seara cand ajung acasa abia astept sa pot sta si cu Alin un pic...mai nou ne uitam impreuna la desene animate...si asa adormim..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna mamici!
RAMSAN credeam ca eu sunt singura de pe aici cu bebeul diagnosticat"fren lingual scurt"!Sa nu te sperii de operatie(ca eu m-am panicat cand am auzit de anestezie totala)nici n-am avut timp sa-mi sterg lacrimile(care mi-au curs de cum mi l-a luat asistenta din brate)si mi l-au si adus,dar nu era deloc adormit,ci doar ametit.A urlat saracul cred ca mai mult de foame decat de durere(vezi ca nu tre sa manance cu 3 ore inainte si o ora dupa)iar toata treaba n-a durat ,din momentul in care m-a internat si pana mi-a dat drumul,decat 1 ora jumate.Iar acu e asa haios ca-si plimba limbuta in toata gurita!Atrecut 2 zile de la operatie si nici nu zici ca am facut-o!
DESIREE pe sirop am dat 330.000lei vechi,ca nu eram nebuna sa dau 3.300.000 pe un srop pe care pediatra mi-a spus sa nu pun baza in el.....si a cam avut dreptate ca baiatul meu tot din ora-n ora se trezeste noaptea si chiar mai des

deeaA de DAVID IONUT (24.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

tara arde si baba se piaptana - eu tot cu www.dropshots.com/day.php?userid=259650&cdate=20070419&ctime=122244" target="_blank">fii-mea va deranjez.

cat despre rochita neagra ... a albastru inchis.
nu as lua la copil culoarea neagra nici in ruptul capului.

pupici la toate mamicile mele preferate


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V,VI, - Botezul Karinei - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Si DENIS de ASIZA si LUCA de YAGMUR sa fiti sanatoase si bebeii vostrii sa va aduca numai bucurii!




deeaAde DAVID IONUT (24.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Mirona

tara arde si baba se piaptana - eu tot cu www.dropshots.com/day.php?userid=259650&cdate=20070419&ctime=122244" target="_blank">fii-mea va deranjez.

cat despre rochita neagra ... a albastru inchis.
nu as lua la copil culoarea neagra nici in ruptul capului.

pupici la toate mamicile mele preferate


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V,VI, - Botezul Karinei - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire



suuuper break-dance !

desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu;

varsta Octavian;
slideshow fulguletz;
Ploaie de stele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LA MULTI ANI! DENIS si LUCA,sa cresteti mari,sanatosi si cuminti.
in alta ordine de idei,si eu sunt trista ptr ce i-au facut lui Base.....dar va dati seama ce o sa le faca dk iese tot el???!!!!
Dandusa ,super carut.mi-am luat si eu de la brevi tarcul!e super frumos,colorat si cu jucarii in el si mi se pare k si canta.nu l-am desfacut inca,astept sa stea in fundulet bine.
fiemea de cand cu cerelele ,baga somn toata noaptea ,nu mai vrea masa de la 4 dimineata.sper sa o tina!azi am reusit sa o culc de la zece.vorba vine sa o culc eu,de fapt adoarme singura.eu doar sting lumina in camera.
va pup si va spun noapte buna!


georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LA MULTI ANI ,TEODORA! (anateo)

SA CREASCA MARI !:
David Mihai ,
Denis Cristian,
Luca ,
Maria Cristina,
Rares Bogdan
Adrian,
Bogdan Cristian,
Lisa,
Ana Mihaela,
Antonio !




mai fetelor,ce e cu Basescu? ca am vzut pe-aci pe forum.ce s-a intamplat? eu habar nu am cum e legea? cine il va inlocui? e decisa treaba?
si inca ceva,el mai are drept la un mandat,dar daca il dau jos,mai poate candida?


s-a chitit familionul pe mine,ne-au facut inconstienti cu copilul,ca nu il duc la doctor,ca e prea slaba,ca nu e bine copilul,ca nu e normal sa fie asa,ca nu o vad bine deloc...
nu am rezistat presiunilor si ii dau iar lapte praf completae,desi a luat 50 de grame in conditiile astea!
ce sa-i mai fac frate daac mananca putin???? cand cu basinile,cand cu constipatia...
ce sa ii faca la doctor ca doar nu o indoapa nimeni cape curcan.
ca nu am laptele bun,sa ii dau lapte praf,sa ii schimb laptele praf,ca e al doilea pe care il schimb...
ete nu mai stiu.
sa fiu inconstienta??






www.babyblog.ro/alimentatia-bebelusului-reguli-esentiale" target="_blank">Reguli esentiale.Diversificarea.
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Mirona...eu am vazut ca e albastru inchis.......Asta da energie....dar pune-i si muzica...o lasi sa danseze asa pe sec!...


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.youngnutrition.net/member/tickers/61354/ticker1.png[/img]" target="_blank">varsta Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Mirona

tara arde si baba se piaptana - eu tot cu www.dropshots.com/day.php?userid=259650&cdate=20070419&ctime=122244" target="_blank">fii-mea va deranjez.

cat despre rochita neagra ... a albastru inchis.
nu as lua la copil culoarea neagra nici in ruptul capului.

pupici la toate mamicile mele preferate


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V,VI, - Botezul Karinei - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire



...ma scuzi daca te-ai suparat asa tare...,eu una, asta am vazut ...,comparind cu bluza tatalui care are si albastru inchis...,rochita pare neagra...,eu asta vad...Intentia mea a fost sa o laud...pentru ca imi place...,nicidecum sa supar...



Luna 6-a,a Crinutzei
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

aelita, te rog eu mult, gandeste te mai bine. adu ti aminte de chinico. si cum a fost cu ea...cum toata lumea tragea de ea in toate partile: nu i da lapte de al tau ce de aia vomita, nu i da aia, da i aia da i ailalta...si fata ta e bine!!!e in grafic! nu toti copii au 9 kile ca al meu...las sa vezi ce disperare e atunci ca nu se misca...de ce sa te legi la cap daca nu te doare? de aia sunt graficele alea de crestere asa tolerante. nu e musai sa aiba x kile. sunt copii carora le place sa manance si ar face asta toata ziua, si altii care nu. punct. de ce sa o privezi de bucuria de a sta la san? si pe tine la fel...pt 50g, care nici alea nu sunt sigure? si mai rau s o ametesti cu uite tzatza nu e tzatza, uite bibe nu e bibe...daca tu o vezi vesela, vioaie si jucausa...de ce sa te ingrijorezi? eu zic, in cel mai rau caz, sa i faci o analiza, ceva, hemograma parca? dar asta daca i fleoscaita...e pacat, zic eu, sa o ametesti cu schimbari nenecesare.
va tare si fug la somn ca nu mai pot


diana si david din 03.12.06 base rulz

Mergi la inceput