obezitatea in sarcina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

Sunt putin stresata deoarece medicul de familie mia spus ca din cauza greutati nu o sa am putere sa imping si o sa obosesc foarte repede si ar fi bine sa ma gandesc la cezariana.Eu as vrea sa nasc normal daca se poate,cu medicul meu inca nu am vorbit de nastere.La ce spital nasti si cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladys spune:

Draga bursucelu , nu stiu daca intrebarea imi este adresata mie ,dar eu iti raspund. Eu aveam 106 kg. cand am nascut baiatul, eram nedormita si nemancata de 5 zile, si am nascut foarte usor, in sensul ca am impins de trei ori si asta a fost tot. Dar asta a fost experienta mea. Totusi cred ca medicul tau ar trebui sa te concilieze, nu sa te sperie.




24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladys spune:

Nici eu nu am vorbit cu medicul meu inca despre cum o sa nasc acum, dar de nascut o sa nasc la Caritas(cred) pt. ca medicul meu acolo profeseaza iar DPN este 05.10.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

la mine DPN este 20.10.2007 si o sa nasc la Bucur.Cum a fost la prima nastere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisabety_73 spune:

Burucelu...si eu tot la Maternitatea Bucur o sa nasc in jur de 18.07.2007 si eu am luat destule kg ...si sunt si eu destul de grasuta...asa ca dr. mea mi-a recomandat sa nasc normal...numai in caz ca vor exista (doamne fereste) complicati voi recurge la cezariana. Bafta noua ....grasunicilor care SUNTEM..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

Elisabety cu cine nasti la Bucur?Si eu tot normal vreau sa nasc daca nu o sa fie complicati,dar vom vedea.Cum te simti acum spre sfarsitul sarcinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisabety_73 spune:

Voi naste cred ca inainte de DNP pentru ca tocmai astazi am fost la medic Dr.Balan Agnes si mi-a facut o ecografie..iar micutul nu prea mai are lichid..asa ca vrea sa iasa mai repede.. Tu la ce medic esti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisabety_73 spune:

EU ma simt bine dar grea, mi se umfla picioarele si trebuie sa stau in pat..dar nu pot toata ziua.....La ce medic esti..Ghinda cumva...ai fost?/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

Eu am sa nasc cu Constantinescu Camelia care este o draguta si are mare rabdare cu mine.Eu am probleme si cu tensiunea dar se pare ca o fac pe fond emotional,iar cu piciorele deocamdata stau bine in sensul ca nu s-au umflat deloc pana in prezent....dar am timp.Ai vazut maternitatea Bucur?Te rog sa ma ti la curent cu ce ti sa intampla acum si dupa nastere.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisabety_73 spune:

Am nascut un baietel pe 30.07.2007, 4450gr/55cm.Acum la 1 luna are 61cm si 5000 gr.Am fost multumita de spital.Nu e chiar asa cum se zvoneste.Daca vrei lux iei rezerva cu plata 150 lei/zi.Eu am stat intr-o rezerva buna dar fara a plati.Sunt o norocoasa ca am avuto pe dr. Balan.E o dr. super, fff buna, o recomand cu mare incredere.

Mergi la inceput