PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Consilica, Maryion multumim pentru urari!
Sanziana sa dea Domnul sa scapati repede de probleme!
Larisa merci pentru pontul cu radioul. E super.

Am vazut toate pozele. Ca de obicei nu am decat cuvinte de lauda pentru puii nostri dragi.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei
Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Andreea si celelalte mamici de fetitze, am vazut ca le punetzi clame, am si eu o curiozitate, nu si le trag din par? ca darius al meu daca ar avea asa ceva cred ca n-ar rezista nici un minut si le-ar lua sa le pape

Am gasit pampers let's go nr 4, chilotzel, si am luat, insa sunt de la 9 kg in sus si dari are abia 8 si jumate cred ca nu l-am mai cantarit. o sa-i incerc diseara sa vedem cum ii vin si va zic.

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

filmuletele Baby Enstein le puteti descarca de aici:
http://ibox.org.ua/49905/

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Mai am si eu o intrebare, desi la cea precedenta nu mi-a raspuns nimeni, poate acum sunt mai norocoasa :
dupa ce ii spalati pe dintisori , le mai dati ceva de mancare, laptic de exemplu ?


Raluca si Ioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

raluca, in mod normal n-ar trebui sa le mai dam papa, dar stii cum e, e greu sa faci totul ca la carte!

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Pupici la mamici si pitici,

azi este un pic mai rece afara asa ca nu mai iesim de doua ori la aer si am si eu un pic de timp sa mai citesc pe aici. Vremea in ultima vremea fost cat de poate de faina aici la noi si am profitat din plin de ea. Robert a facut si prima drumetie la munte sambata, s-a comportat cat se poate de bine. Sper sa avem parte anul aceste de cat mai multe weekend-uri insorite si sa facem cat mai multe drumetii. Pana va fi in stare el insusi sa urce pe munte il vom cara in spate

Parca vrea de fiecare data cum schimba prefixul lunii sa se surprinda cu ceva nou In ziua in care a implinit 7 luni a inceput sa meraga in 4 labe, acum este deja expert. Acum ca a facut 8 luni se ridica si-n picioruse De fapt azi dimineata ne-am trezit cu el in picioruse, setinea bine de patut si cu manutele si cu gurita

Of fug ca cei de sus sparg ziduri si Robert care face nani sigur se va trezi. Am pus cateva poze din drumetie.


Va pupam



Monica si Robertel cel istetel

Prima mea drumetie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

mda, ce exprimare plastica la mine "vremea in ultima vreme", intelegeti voi ce am spus, "afara in ultimele doua saptamani a fost foarte frumos"

Monica si Robertel cel istetel

Prima mea drumetie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Fetelor multumim pentru urarile de 8 luni.
Noi suntem bine, crestem mari, suntem mofturosi la mancare, vrem numai in picioare si in premergator, avem 5 dinti si mai asteptam inca 3 care sunt pe drum. Eu va citesc in fiecare zi dar nu prea am timp sa va scriu ca ma tine in priza toata ziua, azi de exemplu nu am reusit sa iesim afara..

Am vazut toate filmuletzele si pozele cu bebei toti sunt frumosi si destepti.

emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru
poze luna a-7 a
poze luna a-6 a

greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

larisa noi in luna mai vom veni cu Robert cu masina in tara. In tara ne vom plimba de la Slatina unde-s ai mei, la munte unde vom sta o saptamana, apoi la socrii la Moinesti. Si pe aici il plimbam peste tot, saptamana trecuta am urcat cu el pe munte. Apoi in luna septembrie vom pleca cu el in Turcia in concediu. Sora mea tot asa l-a luat pe cel mic cu ea inca de mic si acum la doi ani nu are probleme cu el. Anul trecut cand au fost in concediu in Turcia singura probleme a fost ca nu prea manca dar era super activ si fericit. Tot anul trecut in toamna au venit cu el aici si la fel fara probleme. Eu sunt de parere ca este cu atat mai bine cu cat se invata mai de mic. Dar asta este opinia mea, fiecare face cum crede si simte. Am vrut numai sa raspund intrebarii tale.

Monica si Robertel cel istetel

Prima mea drumetie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

map, nu stiu ce zic..la noi cred ca sunt alte conditii.
In primul rand sotului ii e cam greu sa isi ia concediu in septembrie cand toata lumea se pune pe treaba iar in iulie si august e foarte foarte cald in Turcia ( am fost si eram eu lesinata de clad pe acolo..eu care sunt genul de ma as sta pe plaja all day la 11 plecam in camera de hotel).
Alte chestii, Alexia se trezeste des noapte ( 3, 4 ori), va fi proaspat intarcata si nu cred ca ii va comveni...e foarte agitata in deplasari cand isi da programul peste cap si ultima chestie si cea mai importanta simt si eu nevoia de putina relaxare. Eu nu am pe nimeni care sa stea cu Alexia macar o ora..si nu stiu dar parca nu mai pot. La anul sunt decisa sa i-au o bunica cu mine...dar anul asta nu se poate. O sa imi fie tare dor de ea..insa cred ca e asa e cel mai bine. Si noi mergem des cu ea in Ro ba la Botosani, Focsani la munte...dar nu pot sa zic ca se comporta super bine..prima zi e foarte agitata si imi doarme in general foarte putin in timpul zilei...vrea sa stea treaza sa admire noutatile..nu stiu.
Oricum te invidiez ca il iei pe Robert...dar eu chiar nu ma simt in stare.

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput